Günde 4 5 tane kızılay limonlu maden suyu içiyorum zararlı mı?

Soru başlıkta...

tabii zararlı, şeker var.

  • killerbee  (31.12.18 17:33:50)
hem seker hem asit, gereksiz yere cop aliyorsun vucuduna, azaltarak bitir sigara gibi, hadi en kotu gunde bir tane yeter

  • exlibris  (31.12.18 17:36:38)
o içtiğin maden suyu değildir. gazlı içecektir. üzerine bakıp anlayabilirsiniz.

sonuç olarak: zararlı
  • mr.goodcat  (31.12.18 17:36:40)
dikkat et fazla maden suyu böbrek taşı yapabilir.

  • lata  (31.12.18 17:39:45)
Gazlı içeceklerde asit yoktur, gaz vardır. Gazı savunduğumdan değil de bunu asit olarak anmak doğru değil, bu sebeple yazdım.

Aromasız olanları tercih ederseniz daha iyi olur.
  • joker hakki  (31.12.18 17:51:52)
Hakaten tadı çok güzelmiş uludağ limonotadan daha iyi

  • her gece aç  (31.12.18 17:52:30)
sade içip içine limon sıksanız pek sorun olmaz da hazır limonlularda şeker var.

  • nundu  (31.12.18 18:50:39)
Sade içip limon sıksan bile her şeyin fazlası zarar. Maden suyunun fazlası da ödem artırabilir bazı bünyelerde. Çok abartmamak lazım.

  • i m cool with that  (31.12.18 19:01:36)
limonlu ictigin icin sekerli ve zararli. onun disinda maden suyu icmenin bir zarari yok hatta sindirimi kolaylastigi icin faydali. son 3 yildir sadece soda(gazli su) iciyorum, bulundugum yerde de sudan daha yaygin bir sekilde gazli su tuketiliyor. bir zarari yok

  • crucio  (31.12.18 19:54:22)
soda ile gazlı su farklı şeyler olmakla birlikte bence tüketebilirsin.....
ben de 3’ün altına düşmem genelde.....

  • 2 tostos turan  (31.12.18 20:04:46)
çok tehlikeli!
üç güne kadar mutasyon geçirip bir balığa dönebilirsin.
aman dikkat!
  • pangea  (31.12.18 21:11:00)
(Bkz: şeker hastalığı)

  • kumulatifvergimatrahi  (31.12.18 21:35:02)
maden suyunun en fazla olması gereken miktarı 3 ancak ideali günde 2'dir. 3'ün altında kalırsanız bi zararı olmaz. günde 3 biraz risklidir. ancak bu dediğim aromasız olanlar için geçerli. limon aromalı hakkında fikrim yok. 3'ün üzerinde içildiğinde ise böbrek taşı yapma ihtimali var.

bizzat kendim günde 2-3 tane içen birisi olarak biraz abarttığım zamanlarda yani peşpeşe günlerde 3-4 e çıktığım zamanlarda açıkçası böbrek taşı belirtilerini yaşadım ancak bu belirtileri (kasığa bıçak saplanması gibi bir his, ya da kasıktan testis torbasına doğru bir ağrı) farkettiğim anda birkaç gün günde 1'e indirip o dönemlerde suya abanıyorum ve bu şekilde bu zamana kadar herhangi bir taş düşürme durumu yaşamadım neyse ki.

eyyorlamam bu kadar.
  • belirsizlik  (31.12.18 23:24:27 ~ 23:25:10)