Vitamin Anketi

Selam ahali,

Bir firmanın satış departmanında vitamin ve beslenme takviyeleri üzerine çalışıyorum.

İnsanların vitamin ve gıda takviyesi konuda tercihlerini anlamak üzere anket yapmak istedim. Bu ürünlerden kullananlar

1 - Ne tür(multivitamin, b12, omega 3 vs.)
2 - Hangi marka
3 - Markayı tercih etme sebebi
4 - Satın alma yöntemi(eczane, online vb.)

Bilgilerini yazabilirlerse güzel bir infografik çıkarabilir, güzel tekliflerle gelebilirim.

Edit: Gelen güzel cevaplar üzerine bir soru daha eklemek istiyorum.

Sadece vitamin satan güvenilir bir websitesi olsa kullanır mısınız? Yoksa hepsiburada n11 gibi platformlardan mı satın alırsınız?

1- hayatımda hiç kullanmamıştım ama kullanmaya karar verdim, dün satın aldım.
2- solgar vm2000
3- güvendiğim kaynaklardaki insanların yaptığı yorumlar (+ vegan olmasını da ekleyebilirim)
4- online
  • ocanal  (18.12.18 23:34:29 ~ 19.12.18 00:05:03)
1- Magnezyum, Çinko, bazen omega 3, kışın D vitamini.

2- Bulkpowders ya da Myprotein

3- Ucuz ve kaliteli, mesela diğer markalar biyoyararlanımı yüzden 3-6 civarı olan magnezyum oksid veya citrat gibi türevleri kullanırken onlar çok daha efektif olan magnezyum bisglycinate kullanıyorlar.

4- internet
  • Haldamir  (18.12.18 23:37:42)
1- ben de yeni basladim b12, multivitamin, omega3, 5htp
2- markalari unuttum
3- saglikli yasiyorum onerisi
4- online
  • gezegen olan pluton  (18.12.18 23:41:35)
1- biotin
2- solgar
3- vegan olması
4- eczaneden
  • birsürüsorumvar  (18.12.18 23:45:28)
1 - magnezyum, kalsiyum ve q1o
2 - Solgar ve Imuneks
3 - Biri çok ünlü diğeri de görece kaliteli bir şirketin ve yerli.
4 - Eczane.
5 - site güvenilirse ve iyi indirim yapıyorsa kullanırdım.
Bir rahatsızlığın semptomlarını azaltmak için başladım ben de geçen ay.
  • lenin benim amcam olur  (19.12.18 00:22:06)
acik sozlu olmandan mutevellit yanit vereyim. efa s1200 balik yagi. yeni basladim. aniden karar verdigimden eczaneye girip en iyi balik yagi hangisi diye sordum, adam bunu verdi. devam edersem internetten alirim, en ucuzu hangisiyse guvenilirligini de kontrol edip alirim sanirim.

  • kakalamar  (19.12.18 01:15:08)
1 - hiç kullanmadım
2 - bilgim yok
3 - fikrim yok
4 - alırsam eczane olur
  • jactantia  (19.12.18 01:21:42)
1 - D vitamini katkili omega ve B vitamini tableti (b12, b6 etc)
2 - Doktor tavsiyesine gore
3 - Doktor tavsiyesine gore
4 - Eczane yada direk doktordan aliyorum. Online almam.
  • cooperr  (19.12.18 01:26:01)
1- b12, dvit, omega3
2- doktorun reçete ettikleri
3- doktor tavsiyesi
4- eczane
  • glutamin  (19.12.18 09:10:47)
1-dönem dönem multivitamin, b12. bir de faydalı bakterileri içeren bir takviye almayı düşünüyorum

2-kafama göre farklılık gösteriyor.

3-tavsiye

4- ucuz yolluları eczaneden, pahalı olanları internetten

5- sadece vitamin türevlerini satan internet sitelerini tercih eden arkadaşlarım var. nerdeyse her ay o site üzerinden sipariş veriyorlar.
  • yemrem  (19.12.18 10:13:14)