Hayalinizdeki meslek neydi, ne oldunuz?

Sb.

psikolog olmak isterdim, dış ticaretçi oldum.

  • cay koy geliyorum  (08.12.18 13:27:00)
yatırım bankacısı olmak çok istedim, makine mühendisi oldum sayılır:). hala içimde uktedir finansal piyasalar.

  • lata  (08.12.18 13:40:54)
İngilizce romanlar yazan bir yazar olmak istiyordum. İngilizce edebiyat öğretmeni oldum.

  • sopiro  (08.12.18 13:46:03)
iç mimar olmaktı, müzik öğretmeni oldum.

  • duchess jessamine  (08.12.18 13:48:59)
Astronot olmaktı, elektronik mühendisi oldum.

  • monogram  (08.12.18 13:49:20)
Genetik okuyup bilimle ugrasmakti, okudum, ugrasiyorum.

  • evrim halkasi  (08.12.18 13:52:11)
Hayalinizdeki

Filozof olmayı hayal ederdim, geyik değil, genel olarak " bilmek " eylemime olan tutkumdan dolayı.

Kuyumcu oldum.
  • kumandanim  (08.12.18 14:02:28)
yazar olmayı hayal ediyordum. risk manager oldum. :/

  • twelfth  (08.12.18 14:17:08)
Bilim adamı olmak istiyodum, bu hayalim için tıp okumaya karar verdim ve şimdi 5. Sınıftayım. Bitince farmakolojide uzmanlaşmayi düşünüyorum.

Bu farmakoloji düşüncem de ortaokuldan beri var, tam küçük sayilir mi bilmiyorum ama. Bilim adami olmayi 4 yaşindan beri istiyorum
  • nundu  (08.12.18 14:50:48)
Savcı olmaktı ama malesef lise zamanlarımdaki mallığımdan dolayı olamadım. Şimdi bir kamu kurumunda çalışıyorum aynı zamanda hayalimi gerçekleştirmek için üniversiteye hazırlanıyorum. Yaş 26 oldu bakalım sorun olmazsa 32 33 yaş gibi hayalim gerçekleşecek.

  • guardiands  (08.12.18 15:05:58)
psikolog veya öğretmen olmak isterken sınavın çok iyi geçmesinden dolayı hukuku kazanıp avukat oldum. hala aklım orada

  • ground  (08.12.18 15:14:27)
hayalimde bir meslek yoktu ve sabah kalkıp işe gitmek istemiyordum. sabah kalkıp işe gitmiyorum.

  • kamile necaset  (08.12.18 15:20:52)
Şair olmaktı.

Vesair oldum. (şair dışında her şeyi yani haha)
  • insert coin  (08.12.18 15:22:49 ~ 15:23:13)
Bir astronot da bendim, yani olmayanlardan. Hiçbir şey olamadım; kadrolu işsizim.

  • tmk  (08.12.18 15:25:12)
Dansöz ya da mühendis olmaktı mühendis oldum.

  • sta  (08.12.18 15:37:08)
yazilimci olmakti, yazilimci oldum.

  • crucio  (08.12.18 15:51:03)
Hayalimde belirli bir meslek yoktu. Biraz maymun iştahlı olduğum için dönem dönem farklı mesleklere daha fazla ilgi duyduğum oldu. Mühendislik okudum, alanımda çok az çalıştım. Sonra grafik tasarımcı oldum. 10 küsür sene oldu devam ediyorum hala.

  • battal gemalmaz  (08.12.18 16:16:52)
Müzik yazarlığı ve konser fotoğrafçılığı yapmak ya da plak dükkanı açmak istiyordum. Eczacı oldum. :(

  • ms brownstone  (08.12.18 16:32:36)
lisedeyken doldurduğum bi formdaki hedeflediğiniz meslek kısmına genetik mühendisi yazmıştım. oldum şükür, makale yazıyorum şu an.

  • bxgx  (08.12.18 17:53:14)
beden öğretmeniydi, psikolog oldum pişmanım.

  • mikahakkinen  (08.12.18 18:04:15)
Çocukken polis olmaktı. Biraz daha büyüyünce kendi işimi kurmak istedim.
Bu arada eğitim fakültesini bitirdim. Atanamadım. Dershane, ücretli öğretmenlik derken bıraktım.
Bir restoranın mutfağında çalıştım, elma kesemeyen ben. Kebaptı, kokoreçti, balıktı; pişirim yapmayı öğrendim. Bu arada servis falan da...
4 yılı doldurdum bu sektörde ve şu an işsizim yine.
  • runagain  (08.12.18 18:46:53)
Hayalim mühendis olmaktı, gerçekte mühendis oldum. Sonra diş doktoru olmayı hayal etmeye başladım. Yanlış hayal kurmuşum meğer zamanında.

  • taurina  (08.12.18 19:22:21)
ilkokulda pilot olmakti. ortaokul ve lisede bilgisayar muh. olmakti. bugun yazilimla ugrasiyorum

  • jedilance  (08.12.18 19:24:01)
savcılıktı siyasal bilgilerde bir bölüm okudum daha belli değil.

  • mavi gri  (08.12.18 20:13:52)
belli bir hayalim yoktu, çocukken bir hevesle sırasıyla polis, milli piyango satıcısı, araba tamircisi, bilim adamı olmak istedim.
ortaokul, lisede bir hedefim falan da yoktu.
şu an fizikciyim.
  • wishmaythşngs  (08.12.18 20:36:30)
Çocukken arkeolog olmak isterdim. İzlediğim filmler beni çok etkiliyordu, yeni yerler keşfetmek, görmek istiyordum. Ama keşif daha ağır basıyordu. Biraz hayatın farkına varınca arkeoloji okursam aç kalacağımı düşündüm. Yıllar sonra da ilaç sektöründe kaliteci oldum. Şimdiyse hayalime biraz daha yakınım. İş hayatımı bırakıp ömrümün sonuna kadar sürdürmek istediğim bir öğrenme ve keşfetme sürecine başladım.

  • Nature Works  (08.12.18 20:40:19)
psikiyatrist olmak isterdim; lakin esnaf oldum.

  • pangea  (08.12.18 21:58:19)