Bu kediye ne olmuş böyle!! 18+

İş yerinde baktığımız bir kedi var ve göğsünde böyle bir yara var. Nasıl yardımcı olabiliriz? Veteriner dışında önerileriniz nelerdir. (Veterinr yok)

İltihaplı ve açık bir yaraya benziyor, tedavi olmazsa ölmesi yakındır.
İnstagram'dan Sohayko Derneği ile iletişime geçin.
Acilen veterinere götürülmesi lazım, orada yoksa olan bir yere.
  • peggy  (06.12.18 15:50:47 ~ 15:51:26)
hangi şehir
istanbulda belediyenin bir hattı var telefon ediyorsunuz gelip alıyorlar tedavisi bitince getiriyorlar
veteriner neden yok
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (06.12.18 15:51:06)
yara iltihap kapmış gibi görünüyor, veteriner neden yok? antibiyotik kullanıp iyileşmesini umabilirsiniz belki ama ilaca ve miktarına veteriner hekim görmeden karar veremezsiniz.

  • evde liyakat kalmamis  (06.12.18 15:51:33 ~ 15:57:14)
Veteriner niye yok +1

Sadece antibiyotik işe yaramayabilir. Oranın temizlenmesi, sonra dikilmesi gerekebilir.

Belediye +1

Sadece İstanbul değil başka şehirlerde de belediye seçeneğini düşünebilirsiniz.
  • windowsguvenlikduvari  (06.12.18 15:54:41)
Veteriner vardır. veterinere götürün. çok para almaz merak etmeyin, bir an önce götürün lütfen.

  • veritaslibertas  (06.12.18 15:56:00)
türkiyenin uzak doğusundayım şu an. kediye bakmıyorlar kaç kez yaralı, sakat ya da normal aşı için götürdüm ama yok.. o yüzden kendim ilaç bulursam öyle tedavi etmeye çalışacağım.

çok uysal bir kedi. bu yarası çoktan beridir vardı sevince göğsünde bir sertlik hissediyorduk ama bakınca sadece tüylerin arasında kara kuru bir kitle var zannediyorduk. şimdi uzanınca böyle sıvılar da görünce size sorayım dedim.

ed: para sorun değil.
  • gameofannen  (06.12.18 16:00:17 ~ 16:00:42)
Veterinerin olmaması çok kötü. Yani ben de veteriner değilim ama bu dikiş istiyor gibi duruyor. Orayı temizleyebilirsiniz siz antiseptik solisyonlardan birini kullanarak. Ama hangi antibiyotiğin ne kadar verilmesi gerektiğini nasıl tespit edeceksiniz? Hadi onu da bir şekilde bir veterinerden görüş alarak edindik diyelim. Yara kapanmadıkça tekrar olma ihtimali var. Sarsanız diyeceğim ama tek başına kapanmak için çok büyük duruyor.

  • windowsguvenlikduvari  (06.12.18 16:04:14)
Sizin tedavi edebileceğiniz bir şeye benzemiyor bu yara, maalesef kötü gözüküyor.

Sohayko derneği ile iletişime geçin yukarıda dediğim gibi.
  • peggy  (06.12.18 16:04:21)
veteriner aciliyetini diğer arkadaşlar zaten belirtmiş.

ek olarak rivanol öneriyorum. minik paketler halinde satıyorlar. 0,50'lik suyun içine dökün, iyice çalkalayın. yaranın üzerine her gün dökün. bu şekilde kedilerde kaç tane açık yarayı kapattığımı bilirim. mikropların ölmesi şart.
  • lesmiserables  (06.12.18 17:10:50)
Abi ne edin, ne yapın bulun bi veteriner. Olmadı uçakla, otobüsle getirin.

  • reyals  (06.12.18 17:48:17)
düzenli pansuman ağızdan antibiyotik. doz konusunda olmadı başka illerdeki veterinerlere danışın. dikiş istiyorsa ama mecbur bi doktor veteriner vs bulmanız gerekir.

  • argent dawn  (06.12.18 17:51:59)
para sorun değilse yakınlarda bir şehirde veterner bulup sizin şehre getirin yarım günlüğüne.

  • yakuza123  (12.12.18 23:44:03)
Noldu kedi? Update eder misiniz?

  • peggy  (13.12.18 09:46:35)
*peggy bi veteriner buldum. iki ilaç verdi biri antibiyotik. diğeri dezenfektan. onları kullanıyorum. durumu iyi şu anda. teşekkürler ilginize.

  • gameofannen  (18.12.18 11:27:20)
Çok sevindim:) geçmiş olsun.

  • peggy  (19.12.18 10:00:16)
Valla ben de çok sevindm. Elinize sağlık.

  • reyals  (21.12.18 01:21:18)