sevgilinin borcunu ödemek

Selamlar,
Kız arkadaşımın kredi kartı borcu çok fazla ve maaşıyla ödemesi zor, asgariyi bile ödeyemiyor zannediyorum. Birkaç ay önce dönem borcunu full ödemiştim, ama çok kızmıştı ayrılma noktasına gelmiştik, ben kendi ayaklarım üzerinde durabilirim, sen ne demek istiyorsun vs. yemediğim trip kalmadı.

Şimdiannesinin ameliyatı, hastane masrafları vs. derken baya bi harcama yapmak zorunda kaldı ve asgariyi bile ödeyemiyor diye tahmin ediyorum. Yardım teklif ediceğim ama nasıl yapmalı sizce ?

hesap kitap çıkarıp, asgariyi ödediğinde şu kadar faiz ödüyorsun, ben kapatayım faiz ödemeden geri bana öde seçeneği sunulabilir

  • superb  (17.10.18 11:03:22)
ödeme, bırak kendi çözsün

  • lcha  (17.10.18 11:03:43)
yap knk. ytd. :D

  • datnet  (17.10.18 11:27:32)
ölümde hastalıkta böyle şeyin lafı olmaz diye bir konuşma yapabilirsin.

  • canercuxy  (17.10.18 11:28:02)
superb +1

hem bankalardaki sicili daha fazla bozulmamış olur hem de olası icra/haciz gibi boyutlara taşınmamış olur.

ben ödeyeyim sen bana 3-5 taksitte öde şeklinde olursa iki taraf için de doğru olur.
  • eeb  (17.10.18 11:29:47)
kız arkadaşın kabul etmiyosa benimkini ödeyebilirsin :dd

  • bizansa karsi memleket takimi  (17.10.18 11:33:19)
ödemeyi teklif edin, ısrarla reddederse tamam şimdi ben ödeyeyim durumlar düzelince bana ödersin deyin. Karşılıksız olarak direkt gidip ödemeniz onu kırabilir. Anlaşmanız gerek.

  • alaimisema  (17.10.18 11:39:50)
ileride evlilik gözüküyorsa senin paran benim param mı var kozu kullanılıp üste bile çıkılabilir.

  • onemoremile  (17.10.18 12:41:10)
sende para çok galiba

  • dafuq  (17.10.18 12:57:11)
böyle hatunlar var mıymış gerçekten? değerini bil. diğer arkadaşın dediği gibi borç olarak veriyorum de hallet.

  • tughan  (17.10.18 13:21:57)
Izin ver odeyim, ileride geri ödersin de bence de.

  • stavro  (17.10.18 13:24:54)
sana gelene kadar başka kimse yok mu? evli değilsin bişey değilsin.

  • elorelia  (17.10.18 13:39:10)
Ciddi düşünüyorsan, seni de cok zorlamayacaksa bu durumda odenebilir bence. Bir de senden bir sey beklemiyor, benim biraz param olsa oderdim sonra paran olunca odersin diyip niye odemeyim? Dusmanim mi. Millet ese dosta borc veriyor..

  • imelih  (17.10.18 14:19:21)
koruma içgüdüsü ile bunu teklif etmen çok güzel ama bana kalırsa bu para işi sizin ilişkiyi bozar. zaten kız teklif etmemiş ama sen ne zaman istersen yardıma hazırım de yine bilsin. işin içinden çıkacağı çözüm yolları bulsan önersen

  • iwillsee  (17.10.18 14:20:09)
Önce konuşun. O bilmeden bu işlere girişirseniz aranızı bozabilirsiniz. Ona yardımcı olmak istediğini, bunun seni zorlamayacağını ve eli bollaşınca ödeyebileceğini söyleyin. Kredi kartı insanın canına okur, ister istemez sizi de üzer bu durum.

  • ninotevtidze  (17.10.18 14:26:45)
Senin önceki borcu geri ödenmek üzere kapattığını varsayıyorum. umarım karşılıksız borç ödeme olaylarına girmemişsindir. o da sinirlendiğine göre sonradan ödemiş olması lazım sana. Yok geri ödemediyse, hem kızıp hem de parayı karşılıksız kabul etmesi komik olur.

Bir de, belki de bankaya borcunu bir şekilde faizli de olsa süründürüyor ama sana borçlanmak bir an önce ödemeliyim şeklinde rahatsız ediyor olabilir. o yüzden ondan habersiz ödemesen iyi olur. Ayıp bence bu. Onu daha zor duruma sokabilirsin.

Yani çok çok zor durumdaysa rahatladığın zaman bana geri ödersin şeklinde teklif edebilirsin. Ama alışkanlık haline getirme yine de. Kredi kartı kullanmayı öğrenmeli belki de.
  • aquarium  (17.10.18 14:44:55 ~ 14:56:44)
çok içinden geldiyse teklif et kabul etmezse üsteleme bence o toplara da girme evli değilsin bir şey değilsin.

  • kureseltikinma  (17.10.18 14:54:52)
teklif etmeden direkt ödediysen kızar tabi. sağlık sorunlarından konuya girip yapabileceğin bir şey olup olmadığını sor, maddi manevi yanında olduğunu belirt. bir şey demezse üsteleme.

  • zgrydn  (17.10.18 15:41:44)
Knk kızla ayrılırsan haber et.

  • Tears of Devil  (17.10.18 15:47:09)
borç olarak verebileceğini söyle. kabul edeceğini sanmıyorum ama içine sinmiyorsa bi teklif et bence de.

  • naksidil  (17.10.18 16:03:27)
Sana ne? Eşi misin? Bırak kendi ödesin.

  • Delay Fuze  (17.10.18 18:44:00)
Kendini sikintiya sokacaksan odeme koymayacak bir meblag ise ode gec. Yok geri odersin yok sonra odersin fln o muhabbetlere girme

  • perfectum  (17.10.18 23:22:45)
kız kalitesiz bir hareket yapmıs (belki cok streslı ve kompleksı bır donemındedır), böyle bir durumda erkek arkadasımdan destek alsam samimiyetle teşekkür eder sonradan ödemeye çalışırdım. tripler, bu laflar hiç hoş değil.

hele de bu borçlar saglık egıtım gibi ciddi şeylere degılse teklif etmen bile mantıksız. bence yarın teklif etme, bir kere kızın tavrın yanlıssa da istegini belirtmiş tekrar aynısını yapmak saygısızlık olur.

sadece de ki: senin isteklerine saygısız olmak istemiyorum geriliyorsun diye, ama ne zaman sıkışırsan sana yardım etmek için burada oldugunu bil lütfen.
  • speranza  (18.10.18 00:29:50)
ne ödiycen, sen iyilik yap trip ye. ne hali varsa görsün.

  • killerbee  (18.10.18 13:51:08)