Beni teselli eder misiniz? :(

Arkadaşlar selam,

Envanter, Ingilizce ve Yetenek sınavı olmak üzere geçtiğim,
Ardından birebir Ingilizce Mülakatı da geçtiğim iş görüşmesinin başka bir sürecinde takılarak resmen olumsuz sonuç aldım :( Çok mutsuzum bugün.
Ing mülakat yaptığım beyefendi mülakatın sonunda Türkçe'ye geçerek "Sende cevher var. X mülakat çok önemli, extra dikkat et" demişti :( Çok iyi hissetmiştim.

USA'den yeni dönen birisi vardı onu işe aldılar, yurtdışı deneyimi olan başka birini de. Benim yurtdışı deneyimim yok napayım öleyim mi panpalar? :(

Uzulme lan sana iş mi yok. Daha iyisini bulursun merak etme. Belki olsaydı mutlu hissetmeyecektin orada, bosver.

  • veritaslibertas  (02.10.18 14:33:22)
belki gun gelir burada çalismadigina cok sevinirsin?

  • tabudeviren  (02.10.18 14:37:38)
ben iki sene kadar önce bayıla bayıla bir işe geçtim, şimdiyse bin pişmanım. o yüzden enseyi karartacak hiçbir şey yok. burası olmaz başka yer olur hangisinin gerçekten iyi olduğunu yaşamadan asla bilemezsin.

  • captainobvious  (02.10.18 14:39:48)
aynısı 3 farklı şirkette benim de başıma geldi, cfo'lardan kart toplayıp eve dönüyorum resmen, zamanla alışıyor insan ama buraya da çağrılmak bir şeydir moduna giriyor.

  • valkin rockefeller  (02.10.18 14:39:56)
"Sende cevher var. X mülakat çok önemli, extra dikkat et"

adam iyi gazlamış, demek pek cevher sahibi değilsin perfecto. öl en iyisi. sdflsjfljs
  • datnet  (02.10.18 14:48:50)
@datnet Adam yurtdisinda bir egitimim olmamasina ragmen 15 dk boyunca iyi muhabbet ettigimiz icin oyle dedi 60 yasinda adam neden gazlasin?

  • perfectum  (02.10.18 14:55:32)
elinden geleni yaptıktan sonra olmayan şeyleri kabullenmek lazım. Vardır bir hayır, sıkma canını.

  • aquarium  (02.10.18 15:13:00)
bundan 9 sene önce, yeni mezunken 1 sınav (3 saat süren), 2 mülakatı geçip grup mülakatına ulaştım
çok iyi bir şirket ve mükemmel bir pozisyondu
5 kişilik grup mülakatının yarım saatinde sadece bir arkadaşla karşılıklı tartıştık
ya o alınacaktı ya ben gibi bir durum oluştu yani
karışımızda bizi izleyen genel müdür, cfo, teftiş kurulu başkanı vs falan var
1 hafta sonra telefon çaldı, kalbim yerinden çıkacak
öğrendim ki onu aldılar
dünya başıma yıkıldı
günlerce evden çıkmadım

geçenlerde linkedin arkadaşı karşıma çıkardı
aynı şirkette alındığı departmanın başına geçmiş
mutlu musun yazdımi, çok mutluyum dedi
ben de öyleyim şu anda ve onun yaptığı işi kesinlikle yapamazmışım

her işte bir hayır vardır
elinizden gelenin en iyisini yapmaya devam edin derim
moral bozmayın
  • superb  (02.10.18 15:17:35)
Kesinlikle ve kesinlikle her işte bir hayır vardır. Yeni işine girince o kadar iyi anlayacaksın ki.

TR'deki en büyük şirketlerin birinde bir sürü aşamadan geçip mülakatta son aşamaya gelip, beni aylarca bekletip, sonra da reddetmişlerdi. Cidden çok üzülmüştüm ve çok içerlemiştim.

Çok fazla detay vermicem ama bir süre sonra hiç beklemediğim bir anda beklemediğim bir yerden görüşmeye çağrıldım (şu anki firmam da diğeriyle aynı kulvarda ve büyüklük/kurumsallık olarak aynı seviyede). Ve sonra olumlu sonuçlandı. Şimdi diyorum ki, iyi ki orası olmamış. Çünkü bu kadar huzurlu ve mutlu olamayacaktım.

Demem o ki, şu an üzülmen çok normal, ama her şey bir şekilde yoluna girecek.
  • archery  (02.10.18 15:24:29 ~ 15:26:27)
Umidini kesme pnp. Ne firsatlar ciksbilecegini bilemezsin karsina. Oldumu oluyor gercektrn. Sabir lazim. Metin ol.
Sevgiler.

  • stavro  (02.10.18 15:44:28)
Yurtdışı deneyimi arıyorlarmış hocam, sıkma canını.

Benim eski erkek arkadaşım Apple (headquarterda) son mülakatta elendi-ki bence iş hayatına dair o çarktan en büyük dönüş budur, ama elden ne gelir. Her şeyin bi sebebi var, hakkında hayırlısı olsun.
  • lcha  (02.10.18 16:53:38 ~ 16:54:23)