Kedisi obez olan var mı?

Sb.

Obez değil de şişman biraz bizimki. Rejim yaptırıyoruz.

  • bos gezenin bos ustasi  (21.09.18 11:58:13)
@bos gezen Nasil bir rejim? Ben de diyet mama kullaniyorum ama zayiflamiyor :( Gunde 120 gr mama veriyorum, 9 kilo.

  • perfectum  (21.09.18 12:00:45)
Kısır ev kedisi 7+ yaş için kuru mama kullanıyorum. Her gün 1/2 dl 2 öğün veriyorum. Toplamda 1 desilitre yani. Gramajını hesaplamıştım da unuttum şimdi eve gidince bakarım. 120 gram çok yalnız.

  • bos gezenin bos ustasi  (21.09.18 12:03:18)
Kedim 6 kilo civarıydı. Zayıflatmaya çalışıyorum. Mamasının üzerinde kilosuna göre günlük yemesi gereken miktar örnek veriyorum 50 gr ise ben 45 gr veriyorum. O şekilde yaklaşık 400 gr zayıflattım. Ama günlük 120 gr sanki çok fazla. Mamada kilosu için günlük alt ve üst sınır yazar. Alt sınır ya da alt sınırın altında mama verirsen zamanla zayıflatırsın.

  • Dr_Stat  (21.09.18 12:10:57 ~ 12:11:44)
@bos gezen Eve gidince kontrol edip tekrardan soylersen sevinirim :(

  • perfectum  (21.09.18 12:10:57)
benimki obez 10 kilo

  • suicides underground  (21.09.18 12:12:54)
Ben Hill's'in Prescription Diet Food Sensitivities z/d'sini kullaniyorum.

Arkadaki tabloda 5 kg icin 65-90 gr yaziyor ve kedi 6kg nun ustundeyse kilo basina 13 gr daha veriyor. Aslinda 120 grama denk gibi :(
  • perfectum  (21.09.18 12:14:58 ~ 12:16:34)
benimki baya kiloluydu. royal canin young male/young female ile zayıfladı. hatta o kadar zayıfladı ki şimdi tekrardan kilo aldırmaya çalışıyorum. bunları kullanabilirsiniz.

  • veritaslibertas  (21.09.18 12:17:06)
bizimkilerden biri de obezliğe doğru gidiyordu%30 yağlanma vardı, iki tane oldukları için mamayı ayarlamakta zorluk çektik, çünkü tombikto olan diğerinin mamasını da yiyordu. sabah ve akşam iki kez iki ölçü mama veriyorduk, gece aç kalmasınlar diye düşünüp. veteriner zayıflaması lazım deyince mama kabını dolu bırakmayıp sadece sabahları iki ölçü vermeye başladık (iki kedi için 120 gr kadar), ilk birkaç gün sabaha mama kabı boşalmış önünde bekliyolardı ama şimdi alıştılar,
sabaha mama bile kalmış oluyo, göbekte erime bile başladı.

  • ozgur bir kusun hatirati  (21.09.18 12:40:38)
@ozgur bir kusun hatirati Sizin tombik digerinin hakkini gasp etmiyordur insallah :D Benimkisi olsa ederdi.

  • perfectum  (21.09.18 12:45:04)
bizimki rejime girdi, 50 gr royal canin sterilied yiyor vetin tavsiyesi. 120 gr bana da çok geldi. araştırıp editleyeyim.

  • cedex  (21.09.18 12:49:44)
@perfectum biraz ediyo gibi ama digerinin cevval olup hakkini korumasina tesvik etmekten baska caremiz de yok :)

  • ozgur bir kusun hatirati  (21.09.18 13:42:20)
benimki obeziteye doğru yol alıyordu, oynata oynata zayıflattım, yılmadım. yalnızca mama değiştirip kesmekle bitmiyor. hareket etmesini sağlamanız gerek.

  • nice tnetennba  (21.09.18 13:48:36)
Baktım 50 gram günlük veriyoruz. 25 25 şeklinde sabah akşam

  • bos gezenin bos ustasi  (21.09.18 15:14:17)
Benim ki 8 aylıkken 7 kiloya dayanmıştı. Veteriner nazikçe "yuh" dedi. Mama kabı boşaldıkça dolduruyorduk.
Günde bir kap mamayla besliyoruz şimdi. 5,5 kilo 14 yaşında :)

  • SiyamkedisiZorro  (21.09.18 16:20:46)
@nice tnetennba Nasil oynatacagim cok miskin :(
@bos gezen Tesekkur ederim, benimki icin bir hayal.
@siyamkedisi Masallah. Ben gunde bir kap mama verirsem ortaligi indiriyor kapilara aynalara falan vuruyor kendini :D
  • perfectum  (21.09.18 16:46:07)
Aslında o ortalığı yıkma olayı daha iyi. Çünkü kediler tokken uyuyor genelde. Açken daha aktifler. Aç bırakınca daha çok hareket ediyorlar, böylece kilo vermesi kolaylaşıyor. Dikkatini dağıt, oyun oyna falan. Kolay değil biz de aynısını yapıyoruz şu an. Bizimki miktardan ziyade uzun süre emanet bıraktığımız kişinin beslemesi yüzünden oldu.

  • bos gezenin bos ustasi  (22.09.18 00:01:10)