erkekte kıl, bu konuda kadınların düşünceleri ve evrimsel yaklaşımlar

ben heteroseksüsel bi erkek olarak kadınlarda feminen özellikleri çekici buluyorum maskülen özellikleri ise itici. örnek vermek gerekirse kısa boyu minyon tipi uzun saçı ince beli pornografik seviyelerde olmamak kaydıyla geniş kalçayı ve büyük göğsü çekici buluyorum. gözle farkedilicek seviyede kaslı kolu bacağı göbeği, fazla kılı (merak etmeyin 2 tutam kıllı kola ıyy böyle kız mı olur diyenlerden değilim ama çok küçük bi yüzde de olsa bu konuda şanssız doğan kadınlar var) sevmiyorum. bu mantıkla düşününce kadınların da erkeklerde maskülen özellikleri sevip feminen özellikleri itici bulması lazım. aksi fizyolojimize ters olmalı. kaslı vücut seviliyor tok ses seviliyor ama maskülenliğin şanı kıllı göğüs ve bacak için olumsuz bi algı var. kadınların görüşünü merak ediyorum bu konuda veya kadınlarla bu konuyu konuşmuş erkeklerin. kıllı göğsü bacağı hatta eli itici mi buluyosunuz çekici mi nötr müsünüz?

benim bu konu hakkında şahsi görüşüm şu şekil: erkekte bacak kılı sempatik geliyo ama göğüste kıl daha babacan bi tavır verse de kılsızlık daha sempatik duruyor.

Saç sakal dışındaki tüm kullardan nefret ederim.

  • mutekebbir  (30.07.18 23:10:38)
"ben heteroseksüsel bi erkek olarak kadınlarda feminen özellikleri çekici buluyorum"

"bu mantıkla düşününce kadınların da erkeklerde maskülen özellikleri sevip feminen özellikleri itici bulması lazım"

Şimdi sen öyle düşünüyorsun diye her erkek ya da her kadın aynı olacak diye bir şey yok. Olgun kadınları seven erkekler de çok.

Ayrıca begenilerimizde sosyal çevre de çok etkili. Moda olan neyse ondan hoşlanıyorsun, bu durum tam da biyolojik değil. 10 yıl önce erkekte baby face modaydi, sonra erkek topuzu ve sakal moda oldu. 10 yıl sonra başka bir şey moda olur ondan hoşlanırsın.

Kıl daha çok doğulu olmakla ilgili bir durum benzer sekilde. Esmer ve kıllı bir erkek coğrafi bölgesini her an belgeliyor. Bir gün batı değil orta doğu toplumlari gelişirse o zaman belki daha esmer kıllı erkekler begenilecek.
  • Traveller  (30.07.18 23:11:59 ~ 23:20:31)
@traveller tabiki ama evrimsel açıdan böyle olması daha mantıklı. genelin görüşü bu şekil olmalı bu sebeple. olmayanda bi sıkıntı vardır manasında değil istatistiki olarak söylüyorum.

  • semaforo de medianoche  (30.07.18 23:14:25)
"ne kadar yakışıklı adam yav" dediğim, kimi zaman yürümeye çalıştığım tüm erkekler gay çıktı. çok da şey etmeyin bence.

  • nice tnetennba  (30.07.18 23:16:05)
Bahsettiğiniz ince bel, geniş kalça ve sağlıklı saçların çekici bulunmasının evrimsel açıdan bir açıklaması var evet ama bunların erkekte karşılığı kesinlikle kıllı vücut değil. Bir de göğüs kılının olmasıyla çok fazla olması farklı şeyler, bahsettiğiniz olumsuz görüşlere sebep olan görüntü aşırı kıllı olandır muhtemelen. Ha beni uzun sakal daha rahatsız eder orası ayrı, sinek kaydı insan yok resmen.

  • pike  (30.07.18 23:34:36)
Şöyle özetleyelim: Evrim her zaman ortalamanın veya melezin avantajlı olduğu bir oluştur.

Yani ortalama erkek ve ortalama kadın, en geniş kitleye hitap eder. Neslini sürdürme şansı da daha fazladır.

Buna karşılık sarışınların esmerlerden hoşlanması veya tam tersi de melezleşme eğilimiyle ilgilidir. İçgüdüsel olarak genlerimizi aktarırken kaliteyi de yükseltmek istiyoruz.

Yani safkan soylar kendi ırksal özelliğinden gelen hastalıkları da nesillerce aktarırken ırkın kalitesi melezlere göre düşük kalacaktır. Oysa melezleşmiş soylarda daha iyi genlere sahip bireyler hayatta kalmayı ve genlerini taşımayı daha yüksek oranda başarır, hastalıkların da zaman içerisinde elenmesi beklenir.(Beklenti her zaman gerçekleşmeyebilir. Artık tıp da ilerledi. İnsanlar her türlü hastayı yaşatma gayreti içerisinde. Her türlü bozukluğa sahip bireylerin toplumda yer bulduğunu görüyoruz. Fiziksel evrim açısından bu durum, gen kalitemizin yükselmesine ket vururken; düşünsel evrimde yani insanın evrimdeki üst boyutlu rollerinde bir ilerleme de sağlıyoruz. Stephen Hawking örneği...)

O zaman şunları da söyleyebiliriz: Ortalama kıllı erkek pek sorun yaşamayacaktır. Ortalama kıllı kadın da pek sorun yaşamayacaktır. Sıkıntı şu ki mükemmel ortalama diye bir şey de yok. Her birey bazı yönleriyle daha baskın ırksal özellikleri de taşır. Bunun sonucu bazı özelliklerin hiç bulunmaması veya daha abartılı olması da söz konusudur.

Nihayetinde 'döşü gıllı erkek' arayan kadınlar da yok değil ve durum oldukça girift.
  • idexo  (30.07.18 23:53:47)
Kaslı erkek sevmiyorum ama Adem Kılıççı gibi adam seviyorum. Şu ara zevkime uyan, ünlü bir tek o var. O yüzden örnek verdim.

  • perfectum  (30.07.18 23:56:42)
Bu mantik cok gecerli degil. Ornegin, escinsel olmayan kadinlar erkeklerden daha fazla lezbiyen pornoya duskun. Bu mantikla, erkeklerin de escinsel pornolara ragbet etmesi beklenir.
www.yourtango.com

Erkekler de, kadinlar da cesit cesit. Dosu killi olmayani erkekten saymayan da var, sadece bebek yuzlu ve kose erkek seven de. Kisisel olarak ben gogus kilindan ozellikle tiksiniyorum. Kimseden bebek cildi beklemiyorum ama killarini kisaltmayinca icim kalkiyor. Kisa kil tamam ama nerede olursa olsun, kivirciklasmissa icim kalkiyor.
  • aychovsky  (31.07.18 00:02:54)
kadındaki kalça/bel oranı, meme işlevi = kadınsılık ile erkekteki kıl = erkeksilik korelasyonu dediğiniz kadar yok
evrimsel olarak da ooo erkek ne kadar kıllı o kadar errkek beni daha iyi döller gibi bir şey (mutlak olarak) yok.. oo ne kadan da kaslı beni/bebeği iyi korur, daha iyi avlanır, hoplar zıplar, var tabi ki.
evrim biyolojisi henüz etnisiteler arasında değişen kıllılık oranını tam açıklayabilmiş de değil, kıl oranı vücut ısısı kontrolü, parazitlerden korunma vs. yönleriyle daha önemli."maskülenliğin şanı" algısı doğu toplumlarında var.

kadın olarak görüşüm:
sene 2018 ve 15 yaşında eş seçmiyoruz. belki 15 yaşında yaşadıklarımız ve zamanla birikenler, zamanın algısı, görsel dünya vb. yüzünden 30 yaşında bambaşka bir yerde oluyoruz.

ben sevmiyorum mesela çok kaslı iri yarı adam, korkuyorum. genelde kaslı abilerde IQ sorunu da oluyor. pro olanlar bir kenara.
kıl tüy normalde takmam ama ben zaten pek esmer adam seven biri değilim. esmer olmamasına rağmen kıl/tüy olabilir, varsa vardır.
  • niye ama  (31.07.18 00:15:55)
@acemi
orada kaslı erkek derken boynunu çeviremeyen abileri kast etti herhalde, epeyce çalışmış olanları.
ayrıca erkekler ne kadar istikrar abidesi o da tartışılır
hiç mi görmedin 10 senelik sarışın fit sevgiliden ayrılıp tombul kıvırcık saçlı kızla evlenen/çıkan
kızlar zır zır ağlıyor sonra "benden 5 yaş büyük 15 kilo şişko çirkin biriyle evlendi" vs. diye...
  • niye ama  (31.07.18 00:29:50)
@acemi Adem'in neresi kasli? Hafif yapili bir adam, celimsiz degil o kadar.
Celimsiz olmamakla kasli olmayi birbirine karistirma.

Al bak Adem'in six packsi mi var? www.instagram.com

@niye ama Adem cidden kasli degil ve ben net olarak adonisli baklavali vs gym e gittigi belli olan tipleri sevmem.
  • perfectum  (31.07.18 00:31:12 ~ 00:38:29)
@aychovsky

'Lesbian porn, on the other hand, often includes two good-looking women taking care of one another's needs in a way that is both appealing to women and men. More straight women are into that because of the idea of taking it slow.'

Bu çıkarım doğru olabilir, çünkü kadın kendini doğal olarak lezbiyen pornodaki tatmin edilen taraf olarak hayal ediyordur. Tatmin eden taraf olarak hayal edecek olsaydı düz porno da aynı işi daha iyi görürdü.

Düz pornolar genelde erkeklere hitaben çekiliyor. O yüzden yaygın olarak erkekler tatmin ediliyor. Düz porno olup 'female friendly' kategorileri de var. Bunlar lezbiyen kadar yaygın olmayabilir.

"It's hard to define a person by one thing that arouses them," says Jenny from Cosmopolitan. "It's too diverse and complex for that."

fakat bu yaklaşım doğru ve gerçekçi değil. Çünkü bu yaklaşımla yazar bazı gerçekleri bilinmeze itiyor. Dolayısıyla safsatadan ibaret. İnsan hangi cinsel tercihlere sahipse odur. Sürekli gay porno izleyip tatmin olan erkek, muhtemelen gay'dir.
  • idexo  (31.07.18 00:35:46)
büyük meme geniş kalçalı kadın kaslı erkek gibi net evrimsel açıklamaları olan parametreler değil tok sesli erkek, kıllı erkek, minyon kadın vs farkındayım ama erkeklerden hoşlanan biri maskülen özelliklerin kadınlardan hoşlanan biri feminen özelliklerin çoğunu sevmeli en azından nefret etmemeli gibi bi düşüncem vardı onla alakalı hepsini aynı potada erittim.

bir de şu var abartı kaslı vücut sevmeyince kaslı sevmiyo, abartı kıllı sevmeyince kıllı erkek sevmiyo olmuyosunuz, abartıları kimse sevmez severse de fantezi olarak sever en fazla. ortalama üstü kası sevmeyen kaslı sevmiyorum desin lütfen. adem'in six packinin belli olmaması onu kassız yapmaz kolunu sıkınca benim göbeğim kadar oluyo kolu bu ortalamanın çok çok üstü bir kas kütlesi demek.

ayrıca @idexo'ya üşenmeyip yazdığı ayrıntılı cevabı için teşekkür ederim
  • semaforo de medianoche  (31.07.18 00:41:07 ~ 00:51:41)
@acemi 2015 2016 ya gitme adami 2018 de tanidim oglum :D Hic de kasli gormedim. Eskiyi bilemem son 1 senelik versiyonu iyi.

  • perfectum  (31.07.18 01:38:05)
kılsız ve/veya zayıf erkek bana itici geliyor. sırt ve omuz hariç bir erkeğin her yerinde makul miktarda kıl bulunursa kendisini çok daha erkeksi ve çekici buluyorum.

not: gayspor
  • pitjantjatjara  (31.07.18 12:49:51 ~ 12:51:13)
bi ara sevgilim göğüs kıllarını traş etmekten hatta tüm vücut traş olmaktan falan bahsetmişti, aman ha dedim.
kılsız tüysüz, fit, yağlanmış ve pürüzsüz vücuduyla arz-ı endam eden erkekler anca kadın/moda dergilerinde olur. o kılları traş ettikten sonra ufak ufak çıkmaya başlıyorlar ya, allahım gözlerden ırak. sırtta ve omuzda kazak kıvamında olmadıkça bir mahzuru yok bence. göğsünde yatarken saçıyla sakalıyla göğsündeki kıllarla oynamaya bayılırım, o da keza.

  • koalalumpur  (31.07.18 15:34:26)
Acemi +++
Evet arkadaşın dediği gibi kızlar çok farklı bu konuda, bir gün kısa şişmanla sevgili olup, bi bakmışsın başka gün uzun boylu kaslıyla sevgili.
Sarı bıyıktan nefret ederim diyip sarı bıyıklıyla evlenen çok kız tanıyorum.
Ya da aşırı esmer biriyle sevgili olup bir sonraki sevgilisi sarışın olan kızlar da çok.
İstagram'da ideal erkek diye paylaştığı adamın tam tersiyle sevgili olan da cok.

Bu sadece kızlara mi ait, tabii ki değil, cinsiyetcilik yapmamak lazim :)
  • dapda  (01.08.18 08:27:31)
"hani bizim gibi meme şu olsun göt bu boyda olsun diye net olarak yazamıyorlar, cunku birgun kaslı adamla cıkan kadın bir sonraki sevgilisinde morbid obezle cıkabiliyor, defalarca gördüm. kılsız adam seviyorum yazan yarın dağdan inme adamla çıkabilir."

Buna aynen katiliyorum. Kadinlarin bu konuda net ve degismez kriterleri yok. Ayni sey kil konusu icin de gecerli. Her bir kadin birey icin birer default on tercih vardir (ben kilsiz severim, bana kil mil farketmez vs.) ama bunlar manipule olmaya cok musait tercih kriterleridir. Kildan nefret eden kadini yarin aksam kil yimagina asik olmus halde bulabilirsin.
Erkeklerde de %100 tutarli olmayabilir elbette ama kadina kiyasla buyuk oranda tutarli. Bunu etrafinizi gozlemleyerek de gorebilirsiniz buyuk ihtimalle. Erkekte de kadinda da karsi cins seciminde bir takim fiziksel ozellik beklentileri olmakla birlikte kadinda bunlara ek baska etkenler var. Bunlar da tum bu kriterleri manipule edebiliyor ve alakasiz bir tercih yapmis buluyor kendini.
Bunu "kadinlar tutarsiz ne istedigini bilmiyor, erkekler tutarli ve mantikli" demek icin falan soylemiyorum, sadece farklardan bahsediyorum. Yoksa erkek dedigin de partner secerken oyle mutlak rasyonel davranan yaratik falan degil hepimiz biliyoruz.
  • stavro  (01.08.18 10:11:20 ~ 10:11:46)