Şirkette kendi kupasını/bardağını kullananlara

Selamlar,

Diyelim kendi kupanızı kullanıyorsunuz. Çay, kahve süper oluyor. Pekiyi kupanızı / bardağınızı nasıl temizliyorsunuz? Ortak süngeri kullanmıyorum ben. Evden sünger mi getiriyorsunuz? Belirli aralıklarla eve götürüp yıkıyor musunuz?

Teşekkürler.

belirli aralıklarla eve götürüp yıkıyorum.

  • 111111  (25.07.18 15:57:24)
çalkalıyorum, illa köpüklü yıkayacaksam ya elle köpürtüyorum yada eve götürüyorum. kağıt mendili de sünger gibi kullanıp sonra atabilirsiniz

  • yemrem  (25.07.18 16:00:25)
ofisteki diğer bardaklarla birlikte güniçinde ve günsonunda da makinede yıkanıyor.

  • MiraTaurus  (25.07.18 16:00:45)
her gün evden temiz bardak getiririm. öyle de bir manyağım.

  • işimdeyim gücümdeyim  (25.07.18 16:01:18)
temizlik hastası çaycı dilek abla her kullanımdan sonra yıkıyor, benim uğraşmama gerek kalmıyor. sağ olsun kaç tane bardağımın rengini attırdı, en azından hijyen açısından içim rahat.

  • Bruce  (25.07.18 16:08:13)
Bizde de makine var, sabah akşam çalışıyor.

Bardağın biraz şaftı kaydı ama olsun. He ofiste kullandığım termosu makineye attırmıyorum. Kullandıktan sonra güzelce çalkalayıp kaldırıyorum, unutmazsam Cuma günü de yanıma alıp evde yayına kadar söküp yıkıyorum. Öteki türlü kahve hem koku hem tortu bırakıyor.
  • chicha  (25.07.18 16:09:05)
Ya ofisteki bulasik makinasina koyuyorum ya da evden sunger getiriyorum cekmecede tutup onu kullaniyorum.

  • superfluid  (25.07.18 16:24:51)
makinede yıkanıyor

diğer cevaplara bakılırsa ben 2 yıla kalmaz mikroptan ölürüm
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (25.07.18 16:27:15)
kahve biter bitmez çay molasında kullanılan semaverin kaynar su çeşmesinde çalkalıyoruz. Böyle 2 hafta idare ediyor. Kahve rengi çıkmamaya başlayınca meşhur mutfaktaki abla bizde de var, veriyoruz yıkıyor.

  • onemoremile  (25.07.18 16:37:58)
Ortak süngeri kullanmıyorsan al koy bi onlu sünger yıkarsın kendininkini ordan.
Bizde makine var.

  • bos gezenin bos ustasi  (25.07.18 16:42:12)
bulaşık makinasında yıkanıyor bizimkiler.

  • naksidil  (25.07.18 16:42:51)
Ofiste süngerim ve deterjanım var, onunla yıkıyorum. Ortak sünger ya da makina yok. Herkesin kendi süngeri var bizde. En fazla 2-3 kişinin ortak kullandığı sünger var. Mutfağa her giren kendi süngerini götürüyor.

  • aychovsky  (25.07.18 16:44:06 ~ 16:48:03)
Bizde mutfak, bulaşık makinesi, çaycı abla yok. Laboratuvardaki çeşmede çalkalıyorum, sonra sebilden sıcak su doldurup tekrar çalkalıyorum. Peçeteyle de kuruluyorum. Sadece şekersiz çay içiyorum bu bardakla ve içer içmez anlattığım şekilde yıkıyorum, yeterli olduğunu düşünüyorum.
Mesela müdürüm bardakta kalanı bile dökmez genelde. Yarısı dolu bardağı bırakıp birkaç gün işe gelmediğinde o bardakta yaşam formları türüyor. Döndüğünde sıvı sabunu eliyle köpürterek yıkıyor. Yıllardır bu şekilde kullanıyordu bardağını. Geçen gün hediye bardak geldi, bu emektar bardağı attı.

  • pati  (25.07.18 17:32:19)
mümkün olduğunca deterjan kullanmamaya çalışıyorum. ne kadar durulasam da gitmiyor. bir şekilde ya köpük ya da tat bozulması yapıyor. ayrıca deterjan artığı çok zararlı. sıcak suyla çalkalayıp peçete ile siliyorum, bazen elimde ovuyorum.

  • emrexan  (25.07.18 17:33:48)
Mutfaktaki bulaşık makinesinde yıkanıyor.

  • pike  (25.07.18 17:52:08)
Al deterjanı dök kupaya, elinle yıka.

  • perfectum  (25.07.18 18:52:53)
Suyla bi' çalkalıyorum ya da eve götürüp yıkıyorum.

  • unstabledotpy  (25.07.18 19:35:25)
önce çalkalıyorum yetmiyo köpürte köpürte süngerle yıkayıp üzerine bir de makineye atıyorum ardından aside oturtup en sonunda da el bombasıyla onu havaya uçuruyorum dşakdiasd. ya manyak mısınız sizin bardağınız değil mi zaten? ortak süngerden ne geçiyormuş ayrıca veba falan mı. çalkala geç, kahve lekesi vs olduysa da süngerle imkan varsa arada makineye falan at..merak ettim ayrıca, bir kafeye gittiğinizde siparişini verdiğiniz bardağın nasıl yıkandığını biliyor musunuz..

  • shineonyoucrazydiamond  (25.07.18 20:18:35)
@shine bir kere görmüştüm, çalkalayıp tezgahı masaları sildikleri sarı bezle kuruluyorlardı. Bağdat Caddesi'nde iyi bir kafede hem de.

  • pati  (26.07.18 11:30:10)
iki termos var, biri çay biri kahve için. hafta içi sıcak suyla çalkalıyorum, hafta sonu eve götürüp ikisini de güzelce yıkıyorum.

bir sıkıntı olmuyor.
  • babilbaligi  (26.07.18 14:39:26)
@pati: birkaç tane sıkıntılı işletmecisi olanların dışında tamamının öyle olduğuna emin olabilirsin..

  • shineonyoucrazydiamond  (31.07.18 10:47:07)