hür ve kabul edilmiş maso

birinin kredi kartı ekstresinde bu yazıyorsa kendisi mason locasına üye ve buraya herhalde aidat ödüyor diyebilir miyiz? çok garip ve saçma geldi bir an.

" hür ve kabul edilmiş maso 250,00x3=750,00 1.taksit "

Hahah, üyelik aidatını kredi kartına taksit mi yaptırıyormuş? Bir de ekstresini ortada / ya da ulaşılabilir bırakıyor !!!

  • SiyamkedisiZorro  (18.07.18 09:27:00)
mason locası aidatında kredi kartı geçmesi? :))))

  • naksidil  (18.07.18 09:37:49)
Yanlis yazilmis mazosist olamaz mi acaba? :/

  • lamira  (18.07.18 09:38:58)
evet. Hür ve kabul edilmiş masonlar locası bir dernek. yasal statüsü var. üyeleri aidat ödemekle uğraşmıyor, bir kere talimat veriyorsunuz, kartınızdan otomatik tahsil ediliyor.

  • babilbaligi  (18.07.18 09:43:29)
loca gizli bir yapı değil ki daha önce remzi sanver açıklamıştı uzun uzun dernekler yasasına tabi bir oluşum, kapı numarasına kadar bellidir.

  • firemanjonny  (18.07.18 09:55:25)
www.mason.org.tr

heriflerin sitesi var ya :/
  • yuto  (18.07.18 10:18:41)
Sitesi var zaten, öyle gizli bir oluşum değil biliyorum. Evime çok yakın bir yerde hatta bir dernek binası. Ama böyle kredi kartına taksitli aidat falan, abes geldi.

  • veritaslibertas  (18.07.18 10:35:55)
Ben bazen arakdaşlarıma para gönderirken açıklama kısmına komik şeyler yazıyorum; böbrek nakil bedeli, taşıyıcı annelik ücreti vs gibi. Bu da belki o amaçla yazılmıştır.

edit: kredi kartı ekstresi olduğuna dikkat etmemişim. İnternette bulduğum bir habere göre 2010 yılında derneğin yıllık aidati 465 TL imiş. Yani 750 lira mantıklı görünüyor.
www.haberturk.com
  • kaptan memo  (18.07.18 10:36:50 ~ 10:45:28)
@kaptan nemo, kredi kartı ekstresi bu. taksitlendirme görünüyor direkt para transferi değil yani.

  • veritaslibertas  (18.07.18 10:40:03)