intihar sorunsalı 2

arkadaşlar dün şunu açmıştım: www.eksiduyuru.com

şimdi kızın kendisine yeni psikolog bulduk. önce biz gidip konuşmak istiyoruz psikologla durumu anlatmak için. aktif bi plan olmadığı halde sadece bu düşünceleri olan birisi kliniğe yatırılır mı zorla? şu an için klinik ihtimali seçenek değil. sadece kızın intihar düşüncelerini psikologla konuşabilmesini istiyoruz. zorunlu kliniğe yatmadan bunu yapması mümkün mü?

dunku basligi bir miktar okudum, ailevi sebeplerle psikiyatri kliniklerle ve zorla yatirmayla biraz hasir nesirim de..
kanaatimce zaten psikologlar zorla yatirma hak ve yetkisine sahip degiller, en kotu bir psikatri klinigine yonlendirirler, orada bu is gerceklesir eger gerceklesirse
ayrica klinige yatma ihtimalini goz ardi etmeyin, trawmatik gibi gorunse de bazen gercekten ise yariyor ve daha kotu olacak birseyi engelleyebiliyor,
cok gecmis olsun, bilirim, cok zor sureclerdir
  • alttaraf  (12.07.18 17:22:02)
la psikoloğun kliniğe yatırdığı nerede görülmüş, ilaç bile yazamaz psikolog.

durumun ciddiyetine göre psikiyatrist daha uygun bir seçenek olabilir. ona bakın derim.
  • hosein  (12.07.18 18:18:25)
Planı yokken ve sadece sizin beyanınızla yatırılmaz, konuşabilirsiniz.
Eski psikoloğundan kurtulmasına ve yeni biriyle başlamasına vesile olmanız güzel ama bence bu aşamadan sonra psikoloğuyla olan ilişkisine müdahale etmek yerine kendi ilişkiniz yoluyla yardımcı olmamız daha yararlı olur. Değersiz mi hissediyor? Değer verdiğinizi gösterin. Özerklik sorunu mu var? Kendi başına yapabildiği şeyleri gözüne sokun. Depresyonda mı? Dışarı çıkarın, farklı bi şeyler yapın, yanında olun.

  • mezzosprite  (12.07.18 18:51:56)
Başka bir psikologa değil de terapist vasfı olan bir psikiyatrist bulun. Yatırma işi psikologluk değil, psikiyatrist olursa isabetli bir referans/tavsiye edinmeniz daha muhtemel.

Ya da psikolog da olsa randevu almadan evvel sorun bilgisi, bağlantısı var mı, ona mi gidesiniz ya da kimi önerir vb. İnşallah işini doğru dürüst yapan birine denk gelirsiniz tabi her halükarda önemli olan bu.
  • dafaisss  (13.07.18 03:26:57)