Eş seçerken nelere dikkat etmeli

Merhaba,

Biriyle uzun birlikteliğe karar verirken nelere dikkat edilmeli?

Teşekkürler

Problemleri konuşarak, mantık çerçevesinde çözebiliyor musunuz? Bence hayattaki en önemli kıstas budur.

  • gozu acik sevisen yahudi  (16.05.18 11:24:02)
Seks. Türkiye'de seks yapmadan önce sevgili, nişanlı, evli olunduğu için çözümsüz bir yola giriliyor bence yani bir insanla bu kadar mühim bir konuda uyumsuz olup ömür geçirmeye karar vermek nasıl bir manyaklıktır nasıl bir risktir ben anlayamıyorum. Asla da anlamiycam herkes aklını kaçırmış bence.

  • selamun aleykum kitty  (16.05.18 11:46:54)
zorluk karşısında birlik ve beraberliğinizi koruyabilmeniz.

  • for day to break  (16.05.18 11:57:52)
kendim için konusayım. her erkek için de böyle olmalı bence

1. cazgır olmayacak. cazgır ve çirkef kadından allah korusun
2. sadık olacak. güvenmediğin bir kadınla uzun birliktelik imkansız
3. güzel olacak. güzel derken aşırı güzellikten bahsetmiyorum, bakınca sevesin gelecek, yoksa gözün dışarı kayar
4. karakter benzer olacak. dışa dönük birisiysen eşin de öyle olmalı, evcimen isen eşin de öyle olmalı, muhafazakarsan ya da gösteriş meraklısı isen de öyle, ya da aileler de benzer olmalı. yoksa birbirinizi beğenmezsiniz.
  • bezginbekir  (16.05.18 12:01:05)
1. Tatlı dilli ve iyi niyetli olacak.
2. Çalışkan ve dürüst olacak. Fiziksel anlamda yakışmakta önemli tabi.

  • battal gemalmaz  (16.05.18 12:05:15)
Ortak zevkler, benzer hayata bakış açıları, beraber gülüp eğlenebilme, anlayış, güzel bi seks hayatı.

  • astrid  (16.05.18 12:10:05)
doğurganlık,
her daim sexse hazır olma,
üç öğün yemek,
temizlik
  • nice tnetennba  (16.05.18 12:12:38)
bana köstek olmasın yeter :)

  • redeath  (16.05.18 12:14:00)
Beraber yuva kurma, çocuk sahibi olma ve onu doğru yetiştirme isteği/yeteneği olup olmadığına
Çocuk yapma yıllarının bolluğuna
Bana olan sevgisinin şiddetine
Ona olan sevgimin şiddetine
Namus mevhumu kafadadır ya deyip de gangbang'lere dalıp dalmadığına
Genel olarak uyumlu ve mutedil bir karakteri olup olmadığına
Sakince konuşarak anlaşabilme yeteneğine
Hayata bakış açısının ortanın solu civarında olup olmadığına
Beraber yaşanabilecek biri olup olmadığına
Tatlıdilli olup olmadığına
cinsel uyumumuza
ve ona saygı duyup duymadığıma

dikkat ederim.
Erkek 36
  • twelfth  (16.05.18 15:01:51 ~ 15:27:03)
1 hafta aynı evde karı-koca stajı yapılmalı.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (16.05.18 15:29:21)
öncelikle flört dönemini uzun tutup o insanı tanıdıkça sevgin daha da artıyor mu bi bakmak lazım. acele başlayan ilişkilerin sonu bok olur. ardından:

-yatakta uyum
-ilgi alanlarında uyum (birlikte aynı şeyleri yapmaktan zevk almak)
-çok zıt karakterlerde olmamak
-en ciddi tartışmalarda bile saygı seviyesini düşürmemek

daha yazacak çok şey var da ilk aklıma gelenler bunlar.

gay/28
  • pitjantjatjara  (16.05.18 15:34:36 ~ 15:35:16)
guvenilirlik, sadakat, durustluk, saygi, anlayis, destek olabilitesinin varligi, guzel yemek yapmasi, dogurabilme yeteneginin olmasi. bu kadr sanirim.

  • tomcruise  (16.05.18 15:35:53)
"Uzun birliktelik kararı" hakkında on paragraflık yazı yazasım geldi önce de, şimdi kendi konuşmama bile tahammül edebilecek durumda değilim. O yüzden "bence öyle bir şey yok" diyerek atlayayım.

Öfkesini nasıl yaşadığı çok önemli bir değerlendirme kriteri olmalı bence.
  • sopiro  (16.05.18 15:45:17)
  • Jimmy McNulty  (16.05.18 17:00:26)
Zevkler aynı olmasa da karşılıklı merak, beraber eğlenebilmek, hayata aynı pencereden bakabilmek, öfke kontrolü. Bunların dışında her şey iyi niyet.

  • SiyamkedisiZorro  (16.05.18 17:42:34)
Bak şimdi... Sedat Peker'in bir hikayesini aklıma getirdin. Kendisini de hiç sevmem ama çok güzel bir ana fikir vermişti.

"Kar yağınca İstanbul'da tüm yollar kapanmış ve hiçbir avukat ya da ziyaretçi Silivri'ye gidememiş.

Gardiyanlar Sedat Peker'e 'Boşuna hazırlanma bugün kimse gelemez yollar kardan kapalı' demişler. Sedat Peker ise görüşe çıkacağını söylemiş ve gidip görüş yerinde beklemeye başlamış. 10 dakika sonra da eşi Özge Peker görüşe gelmiş.

Sedat Peker tüm gardiyanların "eşinin geleceğinden nasıl bu kadar emin olduğunu" sormaları üzerine şu yanıtı vermiş;

-"Cezaevi için özgür insanlar orası cehennem diyorlar ya eşim 10 senedir her gün bu cehenneme geliyor. Ancak ben şundan bile eminim ki bırakın cezaevini ben gerçek cehenneme bir gün gidersem eşimin sorgusuz olarak her ne pahasına olursa olsun oraya bile geleceğini biliyorum."

Velhasılı kelam her koşulda, hayatını birleştirdiği kişinin davasını davası bilecek kadar sizi seven birisiyle evlenmelisiniz. Davadan kastım mahkeme davası değil.
  • perfectum  (18.05.18 02:10:24 ~ 02:12:02)
imse "ekonomik konularda uyumluluk" dememiş veya ben atladım.

para yonetimi konusunda benzer yapilara sahip olmak lazim. seks falan hikaye, bosanmalarin en buyuk nedeni ekonomik problemlerin getirdigi baskidan dogan yan etkiler.

ciftlerden biri para biriktirici, digeri savurgansa mesela, buyuk cok buyuk problem. birinden biri hakli degil, ikisi de farkli yaklasimlar. eger para konusunda anlasamiyorsaniz gunleriniz sayili.
  • robokot  (18.05.18 02:16:20)