[]

İyi olmaktan vezgeçilen an

Hayatın, kaderin ya da insanların sizi bu noktaya getirdiği oldu mu hiç? Neler sebep oldu buna?

Artık iyi biri olma çabasını bırakacağım, artık şu şu değerlerden vazgeçiyorum, artık şunu umursarsam ne olayım dediğiniz meseleler için soruyorum.


 
Olmadı. Allahın (celle celaluhu) izniyle olmayacak. Çünkü iyilik kendi nefsimiz ya da sadece birileri beğensin diye değil, sadece Allah (celle celaluhu) rızası için yapılır kanaatindeyim.


  • 1adam  (09.03.18 10:02:50) 
bir anda olmuyor bunlar. sadece bazı olaylar o değişimi, iyi olmaktan vazgeçmeyi daha ivmeli hala getiriyor.

doğduğumuzda hepimiz saftiriğin önde gideniydik. büyüdükçe kirleniyoruz. yediğimiz bazı kazıklar o saflığımızı bir birim kirletiyorsa bazı kazıklar da 100 birim kirletiyorlar.
  • washe  (09.03.18 10:15:59) 
bu biraz güncel durum ya da geleceğe dair umudun yitirilmesinden kaynaklanan mutsuzluk gibi geldi, yoksa hepimiz iyi ya da kötü insanlar olmaya devam ediyoruz..


  • redeath  (09.03.18 10:34:52) 
iyi olmaktan kasıt başkalarını düşünmek vs. gibiyse son yıllarda vaz geçtim evet. herkes hak ettiği şekilde yaşar diyorum. ülkenin durumu insanların cahilliği vs. salıverdim gitti artık. sadece kendimi ve ailemi önemsiyorum.


  • hosein  (09.03.18 10:37:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.