ölüm

yalnız ölmekten korkar mısınız?

korkmuyorum. bu huysuzlukla sanırım yanlız ölücem.

  • caletti  (25.01.18 09:57:29)
ya yalnız veya kalabalıklar içinde çok birşey farketmiyor aslında. insanoğlu hep yalnız.
ölümden de korkmuyorum.
benim korkum yaşlanmak üzerine. istemiyorum.
  • baharat  (25.01.18 10:00:53)
ne kadar büyük bir kalabalığın içinde de olsak yalnız öleceğiz. ben fiziksel olarak da yalnız ölmeyi tercih ederim.

  • rahip janick  (25.01.18 10:03:03)
herkes yalnız ölür zaten, rahip janick'in dediği gibi.

  • washe  (25.01.18 10:05:13)
dieis +1

başkalarını düşünmek değil de ben utanıyorum, evden kokum gelir de bulurlarsa diye. müstakbel cesedimin kokusundan utanıyorum yani. bir de evim dağınık pis olur da öyle ölürsem diye korkuyorum.
  • nonik  (25.01.18 10:16:31)
ne fark eder. oluyorum sonuç olarak

  • yuvarlanantencereninkapagi  (25.01.18 10:19:51)
yalnız ölmekten ziyade yalnız yaşamaktan daha çok korkarım.

  • bizansa karsi memleket takimi  (25.01.18 10:25:25)
Yaşlanıp vücudum tükendiği için uykumda vs ölmek dışındaki bütün alternatifler çok korkunç geliyor. Yalnız ya da değil.

  • sopiro  (25.01.18 11:10:45)
yalnız ölmek dedin de, hala içinden çıkamadığım taze bir olayı paylaşayım;
Geçen hafta, annemin çok eski bir tanıdığı vefat etmiş. yalnız bir kadın, vasiyeti üzerine evine gittik. Annemin anlattığına göre kadın hiç evlenmemiş, yani sürekli bir terk edilme durumu ve 3 defa düşük yapmış. Evin içerisi oyuncak bebeklerle dolu, hepsini giydirmiş, altını bağlamış.temizlemiş.
Çok ağır bir yalnızlık içinde vefat etmiş. gözlerimle gördükten sonra yalnız ölmekten korkmaya başladım.
  • kahramanikarus  (25.01.18 11:24:22)
Öyle ya da böyle bu olacak, ölünecek.

Yalnızlık kabullendiğim bir şey. O yüzden yalnız ölmek korkutmuyor.
Ölmek korkutmuyor öyle. Başlangıçlar ve bitişler korkutmuyor çünkü net bir oluş/yok oluş var.
Arada kalmak daha korkutucu geliyor, çünkü muallak. Muallak olan korkutur.
Nasıl ve ne şekilde ölümün geleceği düşüncesi üstüne düşününce inceden korkutmuyor değil. Düşünsene ; tam ölmeden beş dakika öncesi nasıl olacak? Hatta, acaba öyle bir beş dakika olacak mı? Yoksa saniyesinde kavuşacak mısın ölüme?

Ölmek değil ama muallak olan korkutuyor beni.
  • allegrezi  (25.01.18 11:45:50 ~ 11:46:18)
birilerinin beni ölürken seyretmesindense o sırada yalnız olmayı tercih ederim .

  • devilone  (25.01.18 12:03:15)
Direkt olumden korkarim, yalniz ya da grup halinde farketmez.

  • stavro  (25.01.18 14:27:22)
Eğer sağlıklı bir yalnızlığa sahipsem-yukarıda bahsi geçen kadın gibi değil-, muhtaç değilsem ve acı çekmiyorsam, yalnız ölmeyi tercih ederim. Geride sevgi dolu bir yaşamı ve sevdiklerini bırakma fikri daha acı verici geliyor.

  • harvey  (26.01.18 00:55:52)