Ekşi'yi bırakmak isteyen var mı?

Uyandığımda hemen gündeme bakıyorum. Yatarken de. Gün içinde belki 100 kez ekşiye giriyorum. Okulda, yolda, evde. Sıkıntı şu ki artık çok kayboluyorum. Eskiden müthiş entrylere denk gelir, yeni şeyler öğrenirdim; son yıllarda mantık yoksunu o kadar entry okuyorum ki zamanımı boşa harcadığımı ve kendimi çöp içerikle çevrelediğimi hissediyorum.

Alternatif ne olabilir?
Genelde bbc world news uygulamasından popüler haberleri okuyorum,
Arada reddit'e giriyorum ama ekşi alışkanlığımdan dolayı tekrar ekşi'ye giriyorum.
Youtube'da bilgilendirici ne varsa boş zamanlarımda onları izliyorum.

Eskiden clickbait'in az olduğu dönemlerde rastgele güzel makaleler okurdum. Her konuda. Ama şimdi çoğu içerik çöp.

Bu konuyu yarınki finale hazırlanmamak için açtım. Derse dönüyorum.

9gag

  • facebook  (04.01.18 00:05:57)
10+ senedir sıkılmadığım, hala işe yarar, güzel, yaratıcı içerikler sağlayan tek şey var. stumbleupon. muhtemelen sen de bi bakıp bu ne ya diyip uğraşmayacaksın. nasıl istersen, sözlükte zaman öldürmeye devam edebilirsin.

  • washe  (04.01.18 00:22:01)
9gag ve stumbleupon iyidir. sakin ola ki internetin kara deligi olan r...t e bulasmayin.

  • charlotte blanc  (04.01.18 00:23:08)
ben facebook'ta tonlarca ingilizce sayfa beğendim. hep facebook'a giriyorum. yeni haberler görüyorum, hem de ingilizcem gelişiyor.

ekşiyi de bırakamıyorum. on dört senedir buradayım. ama isteğim büyük oranda gitti.
alternatif ve yazmaya değecek bir yer bulursam oraya geçerim. ekşi sözlük baydı.
  • tabudeviren  (04.01.18 00:35:27 ~ 00:37:03)
Bİr zamanlar yazarken, bırakmak istemezdim. Yine yazar olsam yine bırakmak istemem. Az da olsa kaliteli içerik üretiliyor.

  • simderun  (04.01.18 00:38:08)
Tarihte bugünü kullanın o halde. Eskiden harika entryler yazılmış onları okuyorum ben. O an ne yapıyorsam ya da ne yiyorsam o şeyi yazıp şükela modunda okuyorum. Mandalina hakkında bile harika yazılar yazılmış veya incir (sallıyorum)

Gardrop diye bir öykü dizisi vardı mesela, fena değildi...
  • mezarkabul  (04.01.18 00:51:35)
Quora da takiliyorum ben de.

  • durgunfoton  (04.01.18 01:08:39)
Ben de nefret ediyorum, maalesef elim yine arada ekşisözlüğe gidiyor. Bunun dışında takip ettiğm yerler:

quora
reddit (netsec ve homelab gibi süper kısımlar var)
hackernews
verge, arstechnica, vs.vs
  • roket adam  (04.01.18 01:33:34)
ekşişeyler?

  • bir sevgi faresi jamal  (04.01.18 02:06:18)
Yine çıkıyor arada dediğin gibi entriler.

  • [GODDARD]  (04.01.18 02:59:40)
güzel bir badi listesinden sonra, badiler/badinin favladıkları.

  • idris amil zula  (04.01.18 09:17:24)
Bırakmak istiyorum ama ben de yapamadım. Senin kadar sık olmasa da benim de elim gidiyor alışkanlıkla ve yerine ikame edecek bir şey koyamadım ben de.

Her ne kadar uygulayamasam bile tavsiyem blog açmak. Tüketmekten ziyade üretici olmak yani.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (04.01.18 09:52:52)
reddit varken ekşi'ye ne gerek var?

  • pangea  (04.01.18 13:22:34)