iphone x alsam mi?

normalde almayi dusunmuyordum ama 4400 civarina buldum sahibinden.com'da fiyat cok asiri gelmedigi icin bir de ben bu cihazi alirsam evde altta yazdigim sekilde bir yukseltme dongusu yasanacagi icin dusuneyim dedim.

bendeki iphone 7 -> erkek kardese
erkek kardesteki iphone 6s -> kucuk kiz kardese
kucuk kiz kardesteki iphone se -> anneye

Alma gerek yok.

  • gozu acik sevisen yahudi  (27.12.17 09:56:19)
kasıtlı yavaşlatma itirafı sonrası iphone'dan soğudum ben

  • burya  (27.12.17 09:57:48)
@burya pil kapasitesi dusuyorsa yavaslatmak normal ya, cpu gucu cekemeyip zirt pirt kapanacagina frekansi dusebilir.
ama tabii ki bu durumda o pili ucretsiz veya cok ufak bir ucretle degismeleri lazim

  • ahoy kaptan  (27.12.17 09:59:44)
paranız mı çok hesap mı bilmiyosunuz anlamıyorum. almayın.

  • elorelia  (27.12.17 10:02:42)
@elorelia 25 yasindayim hesap kitap da biliyorum ki kazandigim parayi o ay yemek yerine %70'ini biriktiriyorum ama insanin motivasyonunu yuksek tutmak icin arada sirada hosuna giden, imrendigi seyleri alarak kendini simartmasi gerektigini dusunuyorum.

@mikahakkinen 6000tl verip almam zaten, 4400'e denk geldim sahibinden.com'da hem o yuzden hem de yukarida acikladigim diger sebepten dolayi aklim celindi biraz.
  • ahoy kaptan  (27.12.17 10:05:38 ~ 10:07:36)
bence al, çok güzel telefon çok memnunum.

  • sta  (27.12.17 10:09:17)
al alma onu bilmem de evdeki şu teknoloji hiyerarşisi çok üzdü :( erkek kardeşteki 6s'i anneye verin bence. biraz da o nasiplensin teknolojiden. ya da sen elindeki 7'yi ver. ya da iphone x'i direkt annene alın.

  • tute  (27.12.17 10:37:12)
@ahoy kaptan: olayın etik olmayan kısmı bu konuda kullanıcıyı bilgilendirmemesi. belki ben o şekilde kullanmak istiyorum, sonuçta kısıtlama yapmış oluyor ve sana haber vermeden yapıyor bunu. ben de iphone 6 kullanıyorum mesela. açıkçası yavaşlayınca insan "yaaa bunun da miyadı doldu en iyisi yeni telefon almak" diyordum. belki ben kapasite bitince yeni batarya taktıracağım.

  • burya  (27.12.17 10:41:38)
@tute amacim ben degistirirken herkesin ufaktan da olsa telefonu yukselmis olsun. annem note 5 kullaniyor ya bayaa androidci kendisi :D buyuk ihtimal iphone se'yi almayacak zaten

  • ahoy kaptan  (27.12.17 10:42:25)
7 plus'ım vardı.

bahsettiğine benzer bir döngü yüzünden aldım, pişman değilim. döngü olmasa almazdım. bana 4700'e mal oldu alamanyadan arkadaşa aldırdım.
  • washe  (27.12.17 10:46:25)
ben olsam almam, param yok şu an ama olsa da daha öncelikli alacağım şeyler var.

ama paran varsa ve daha öncelikli alacağın bişey yoksa alabilirsin bence.
  • contavolta  (27.12.17 11:43:57)
Bu sirkulasyon icerisinde eninde sonunda alacaksin gibi durdugu icin git al.cunku bende oyle yaptim.kasalar ayni,elindeki is goruyor mantigiyla ya ne gerek var ki diye basliyor,sonra bu zinciri doyurman gerektigi geliyor aklina:)zincir kirildiginda el mecbur yeni aliyorsun,devre arasinda futbolcu transferi gibi oluyor.

@burya,farkinda degilmiydin simdiye kadar,itiraf etmelerini bekliyordun.pil falan olayida yalan,butun maksat seni yeni telefona yonlendirmek.bu kendi memleketinde cihaz degisim programiyla desteklenebiliyor.bizi, gibi kaliteli insanlara yazik oluyor.bas paralari bas durumu.abonelikle olan sirkulasyonu yuzunden amerikada dava vs varmidir bilmiyorum ama her halti mahkemeye veren samsungta bunu mahkemeye tasiyamiyor cunku kendiside yapiyor.bi cengaverlik yapip,mahkemeye vermek lazim bunlari:)yilin case i ,kucukcekmece adliyesinde:)
  • duptıs  (27.12.17 12:35:24)
al gitsin.
hayat kısa ve bu kısa hayat her an sonlanabilir.
öldükten sonra para bir işe yaramaz.
  • pangea  (27.12.17 12:46:04)
Bende 6 128 vardı, artık eskimişti 4 sene olmuştu.
Ben Dubaide bulunca aldım (amerikadan kaçak gelenlerden aldım facetime olsun diye)
x 256 aldım gayet memnumum, 5.099tl ye geldi, türkiyede 2000 daha ucuz
4400 e bulduysan al, 3-4 sene idare eder seni
  • delaparma  (27.12.17 13:10:08)
al. sonuçta o telefon yıllarca aile içinde kullanılıyor. al gitsin.

kazandığının %70ini biriktirip %30u ile iphone x alabiliyorsan zaten al.
  • babilbaligi  (27.12.17 13:53:39)
el degistirme olayi cok hosuma gitti. en ufak olanin elindeki iyileşsin diye al diyorum shsnd

  • her giriste sifresini unutan adam  (27.12.17 14:08:19)
aliyorum ama sanki almamam gerekiyor gibi hissediyorum :D ins gecer 1-2 gune

  • ahoy kaptan  (27.12.17 14:41:07)
yalnız "alma" diyen herkese karşı çıkmışsın.
neden soruyorsun o zaman yahu. hayır içini ferahlatmamızı istiyorsan yoğurtlu sos tarifleriyle gelelim :)

şahsi fikrim; ben olsam almazdım. birincisi telefona ihtiyacın yok. kardeşlerinin de yok. ikincisi, 4400 liraya neler neler yapılır.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (27.12.17 14:47:22 ~ 14:47:56)
@istanbul kanatlarimin altinda
abi alma diyenlere argumanlari uzerinden karsi cikmaya calistim mesela adam 'xxx sebepten dolayi alma' demis ama xxx benim icin gecerli degil.

neler neler yapilir 4400 liraya demissin, ne gibi?
  • ahoy kaptan  (27.12.17 14:50:16 ~ 14:51:36)
@duptıs: ya farkındaydım aslında. iphone 6 ilk apple telefonum zaten. daha önce xperia z2 kullanıyordum. iphone 6'yı da yurtdışında 24 ay sözleşmeli almıştım. ios kullanım sadeliğiyle hoşuma gitti açıkçası. (hücresel veri açıp kapamayı son güncellemeyle hallettiler epey geç olsa da) ama bundan sonra kesinlikle su geçirmez ve bataryası çok giden bir telefon almayı düşünüyorum. zira kar ve soğuk seven birisi olarak iphone telefonu %40 şarjda bile kapandığına şahit oldum.

  • burya  (27.12.17 14:53:25)
aldim, evde dedigim sekilde bir telefon dongusu yasandi. hepsi de telefonundan sikilmis olacak ki mutlu oldular bayaa.

iphone x almayi dusunen arkadaslara tavsiyem, alacaksaniz sadece sekli icin aliyorsunuz haberiniz olsun. performans falan hikaye, iphone7 den bir farkini goremedim.
  • ahoy kaptan  (29.12.17 23:25:27)