google dns ile yasak sitelere artik giremiyorum

eskiden dns ile girebildigim sitelere artik giremiyorum.
calisan dns ne var yoksa vpn mi kurmaliyim illa?

google'a güncel dns veya 2017 dns yaz. değiştir dns'ini.

  • caletti  (02.12.17 19:02:13)
Dünden beri yaklaşık 20 farklı DNS denedim fakat içlerinde çalışan yok maalesef. Denediklerimin bazıları da şunlardı: www.lifewire.com

  • tel tokasini duzelten samuray  (02.12.17 19:06:50 ~ 19:07:24)
Yandex DNS dene.

  • Lim5  (02.12.17 19:12:13)
DNS çalışmıyor diye bir şey yok. DNS adreslerinin ne işe yaradığını Google’dan öğrenebilirsin. DNS Serverı çalışmazsa hiçbir siteyi açamazsın. DNSin ne olduğunu anladıktan sonra da neden artık o sitelere giremediğini de kendin çözersin diye düşünüyorum.

  • washe  (02.12.17 19:13:02)
samuray, bu sorun sende de mi yeni meydana geldi?

  • cedex  (02.12.17 19:15:35)
Ben de ayni sorundam muzdaripim son gunlerde biseler oldu

  • dafuq  (02.12.17 20:31:44)
Ben de. Chrome'a VPN eklentileri kurunca siteler açılsa da ya bütün özellikleri kullanamıyorum, ya da yasak olmayan alakasız sitelere girerken sorun yaşıyorum dünden beri.

  • wish i could find a way to disappear  (02.12.17 21:09:59)
servis sağlayıcınızla alakası olabilir mi?

  • idexo  (02.12.17 21:18:21)
o sorun bende de var.
şöyle ki:
dükkanımızda kullandığımız isp superonline ve google dns ile misal, imgur'a giriş yapabiliyorken, evdeki türk tekelom isp'li pc de aynı dns'le giremiyorum .
garip.
  • pangea  (02.12.17 23:39:18)
bende de sıkıntı var, VPN siteleri de ve uygulamaları da çalışmıyor. Opera da işlemiyor.

  • jadle  (03.12.17 14:34:01)
ticklenmedim ama yine diyorum. oturup DNS nedir, ne işe yarar biriniz bile bakmıyorsunuz baksanız da anlamıyorsunuz belli ki, ben yine yazayım belki anlayan çıkar.

DNS sana adres çubuğuna yazdığın sitenin IP adresini söyler sadece. sana da değil bilgisayarına. niye? çünkü bilgisayarın için sitenin adı yani misal eksiduyuru.com anlamsızdır. bilgisayarın 0 ve 1 lerden anlar. sen duyuruyu açmaya çalıştığında bilgisayarın oraya yazdığın DNS server'ına "kardeş ben eksiduyuru'a gidicem bu sitenin IP adresi ne?" der DNS serverı da; "31.192.213.125" IP'si der senin bilgisayarın da artık siteyi açmak için bu IP ile iletişime geçer. DNS'in işi artık bitmiştir.

kullandığın ISP o IP'ye erişimi engellediyse ya da herhangi bir başka sebeple sen o "31.192.213.125" adresine erişemiyorsan siteyi açamazsın. ama DNS kendine düşeni yapmıştır yani ÇALIŞIYORDUR.

eskiden yani DNS değiştirmeden önce ISP'nin DNS serverını kullanıyordunuz, duyurunun IP adresini o ISP'nin DNS server'ı yanlış söylüyordu ya da söylemiyordu. yanlış daha doğrusu farklı söyleyince sizi o malum engellendi sayfasına yönlendiriyordu. hiç söylemediğinde de tarayıcı bağlanıyor diye bi süre bekleyip sonra o malum 404 hatasını veriyordu. DNS'ini değiştirince doğru IP'yi alıyordu bilgisayarınız siz de erişebiliyordunuz.
  • washe  (03.12.17 16:02:05 ~ 16:03:22)