[]

Koşuya çıktım ama

Pert olmam azıcık koşmamla bir oldu :) sigara kullanmıyorum, alkol var. Boy 1.81 kilo 72 ama koşamıyorum, öksürüyorum, tıkanıyorum. Yatasım geliyo hemen. Her yere arabayla gitmenin ve masabaşı hayatın etkisi var mıdır?
 
var. kondisyonu zamanla kazanılacak bir şey. pes etmezsen her şey güzel olacak.


  • yazar yazmaz yazan yazar  (19.10.17 10:01:26) 
ilk hamlık çok kötü oluyor ama pes etmezsen hızla düzeldiğini göreceksin.


  • chavezding  (19.10.17 10:12:32) 
Hamlık var normal olanlar. Hafif tempo koşu hatta hızlı tempo yürüyüş bile daha iyi olur başlangıç için.


  • gozu acik sevisen yahudi  (19.10.17 10:31:13) 
Vardır. Tekrar tekrar çalışırsan zamanla kısa sürede düzeliyorsun. Ben de öyleydim. Şimdi terminatörüm.


  • twelfth  (19.10.17 10:38:31) 
Jog atarak başla, aralarda yürü.
Tavsiyem: Nike'ın uygulamasını indir, oradan bir program oluştur(antrenörüm), ona uygun ilerle. Böylece planlı programlı ilerlemiş olursun, kısa zamanda gelişirsin.

  • peggy  (19.10.17 10:54:25) 
koşmak bambaşka bir şey ya. her gün aksatmadan 25 km bisiklet sürüyorum, en baba yokuşları rahatlıkla çıkıyorum ama geçenlerde gaza gelip koşayım dedim moralim bozuldu. toplasan 3 km koşamadım. insanın götündeki kaslar bile ağrıyor koşu sonrası. işin anahtarı sabır ve pes etmemek. koşmaya devam.


  • lazpalle  (19.10.17 11:00:45 ~ 11:01:38) 
koşu çok zor iş! koşu bambaşka bir spor!
benim de başıma gelmişti bir benzeri.
alkol, sigara kullanmıyorum.
youtube' da ki egzersiz videolarından seçip, haftada hiç değilse 4 gün yapıyorum; ama geçenlerde koşuya çıkınca ben de kısa sürede kesildim.
kesinlikle masabaşı hayatın etkisi. başka birşey değil.
  • pangea  (19.10.17 17:12:51) 
Kosmayi bilmedigin icin, oyle lambur lumbur hadi kosayim gibi bir durum olamaz. Nefesini iyi kullanmayi ve tempoyu dk ya saate gore iyi ayarlamayi bilmen lazim.


  • perfectum  (19.10.17 17:30:33) 
pes etme. 4 aydır haftada iki gün koşan biri olarak halen bünyem alışabilmiş değil, ama koşunun etkisini giderek sevmeye başladım. asla pes etme. başlarda 1-2 km koş giderek arttırırsın, ama koşu süper birşey!


  • füt  (19.10.17 17:48:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.