3 günlük çalışma sonrası iş bırakma, maaş durumu?

bir mağazada yeni işe başladım. bugün dördüncü gündü. mağaza yöneticisi ile tartıştım iş çıkışımı verdiler. bu durumda çalıştığım 3 günün ödemesini yapmama gibi bir hakları var mı?

Yapmalari gerekir

  • veritaslibertas  (07.06.17 15:07:04)
ödeme yapmazlarsa hukuki yaptırımı var mıdır?

  • uyuya kalip kavimler gocunu kaciran adam  (07.06.17 15:08:10)
öyle bir hakları yok, fakat sigorta girişiniz filan yapılmadıysa çalıştığınız günlerin üzerine yatabilirler çalıştığınızı kanıtlayamazsanız. geçmiş olsun.

  • evde liyakat kalmamis  (07.06.17 15:09:07)
çalıştığım yer a101'di.

  • uyuya kalip kavimler gocunu kaciran adam  (07.06.17 15:11:31)
mağazanın kamera kaydı falan vardır, orada çalıştığınızı o şekilde kanıtlayabilirsiniz.

ayrıca 1 (bir) gün de çalışsanız o parayı vermek zorunda.
  • hosein  (07.06.17 16:05:25)
sigorta girişiniz kesin yapılmıştır. ay sonunda maaş yatarken 3 günlük kısmı alırsınız merak etmeyin

  • oscar  (07.06.17 16:22:53)
Ücret ödemenizi hukuken yapmak zorundalar.

  • uzman avukat  (07.06.17 17:38:37)
cevaplar için çok teşekkür ederim.

bir de şöyle bir şey oldu. ikinci gün 50 dakika fazla çalıştım.

işe başlamadan önce buna binaen belge imzalatıyorlar. mesai vermiyorlar fazla saate karşılık izin veriyorlarmış fakat bizim mağanzanın müdürü dahil kimse pek alamıyormuş bu izinleri.

müdürü aradım, merkeze 50 dakikalık fazla çalışmtığımı iletmesini söyledim. o da geçen ay çalıştığı fazla saatleri söyledi karşılığını vermediklerini söyledi. parası yok zaten mesainin bildirsem de bir şey çıkmaz dedi.

ben bu bir ssatlik mesaimin karşılığını alabilr miyim? dediğim gibi başta bir belge imazaladım adı da sanırım muavafakatnameydi. bu mesai meselesi ile ilgili.
  • uyuya kalip kavimler gocunu kaciran adam  (07.06.17 18:05:24)