Motor alayım mı?

Motor sürmek bana hep çok ilginç ve heyecanlı gelmiştir. İstanbul'da geniş bi kampüste yaşıyorum, arabam da var ama diyorum ki motor alayım, kampüs içinde motorla dolaşayım hevesimi de almış olurum, kesinlikle benzin almak haricinde dışarı çıkmayacağım. Sizce saçma mı? Heves almalık olduğu için çok para vermek istemiyorum max. 10k falan olsun bi de scooter da almak istemiyorum, vitesli öğreneyim bari, ne tavsiye edersiniz? (çok uzağım hiç bilmiyorum, bi ara iron 883'ü çok gözüme kestirmiştim ama hem pahalı hem de çok ses çıkartıyor vazgeçtim)

Kampüs içinde motorla gezersen çok küfür yersin. Bisiklet al.

  • dissendium  (05.06.17 23:18:39)
Bisikletim var. Amaç motordan hevesimi alabilmek :( neden ki, kampüsün içi vızır vızır motor dolu zaten, bir sürü insanda var.

  • ekaterina  (05.06.17 23:22:33)
www.youtube.com

heves almak adına 10K ayırmak da ilginç. hobi desen amenna ama heves almak? baya ilginç.

not: bu arada videoyu da ilk 6 saniyesi için falan attım. sonraki bölümüyle bir gönderme yapma çabam yok.
  • i drive the hearse  (05.06.17 23:23:28 ~ 23:25:13)
Alma. Surttugun an ucarsin motorda. Ben dikkatli olurum falan filan bunlari gec, dis etkenlere mudahale edemezsin.

  • stavro  (05.06.17 23:23:40 ~ 23:24:27)
kampüs dışına çıkmayacağına inanmıyorum. bir gün elbet o kampüs sana dar gelicektir

  • klar  (05.06.17 23:24:19)
Kuba Superlight 200

  • angelus  (05.06.17 23:25:40)
motor kullanan kadınlara bayılıyorum. seksi görünüyorlar.
al.

  • filteria  (05.06.17 23:28:25)
Geçen kütüphanede ders çalışıyordum. Arkadaşım aradı, neredesin, yanına geleyim dedi. Dedim kütüphaneye gel. Beş dakika sonra 5-6 bin liralık motorla kütüphaneye geldi. Kütüphanedeki 15 kişi dönüp dışarı baktı. İnsanların yüz ifadelerini ben gördüm. Yarısından fazlası küfür etti içinden. Spor motorlar çok ses çıkartıyor. Bir de sen eğlencesine alacakmışsın. Aynı yoldan 35 kere falan geçersin kesin. Bildiğin gürültü kirliliği. Serserilik. Ulaşım için desen neyse. Bunlar benim düşüncem. İstiyorsan alabilirsin tabii.

  • dissendium  (05.06.17 23:32:28 ~ 23:33:31)
Ses işine laf edenleri takma, apaçilik yapıp egzozu açmadığın sürece ses falan yapmaz motorlar.

Scooter neden istemiyorsun? Ben her türlü motor kullandım açıkçası scooter rahatlık. Gerçekten ayrı bir keyif. Fiyat bütçene de daha uygun. 10K dan ekipman parası min 1000tl düş, sigortası falan da var çok bir şey kalmıyor.

Not: Hala scooter öeriyorum ama illa vitesli kovalayacaksan satılık bir beyaz honda vtr 250 var. Şunun modelden: goo.gl
  • yakuza123  (05.06.17 23:58:01 ~ 06.06.17 00:00:51)
@yakuza sigortasını, ekipmanlarını biliyorum 10k sırf motor için, 2000 lira da eğitim var yoksa onlar hariç düşün. Scooter sürenler motor sürdüklerini anlamıyorlarmış falan filan, birisi beni etkiledi bu konuda.

  • ekaterina  (06.06.17 00:01:56)
Bi de yamaha emax mıydı neydi cok cirkin scooterlar ya hep kuryeler, tüpçüler aklıma geliyor, tek güzel sku vespa o da pahalı.

  • ekaterina  (06.06.17 00:03:38)
Bilinçli olmana sevindim :)

Bence gayet anlıyorsun, önemli olan sana hitap etmesi. Her tipin hissi farklı oluyor, bir supersport ile cruiser çok farklı tatlar. Ben naked hastasıyım mesela en çok sokakta zıpırlık kasmayı sevdiğimden.

Sadece kampuste süreceksen zaten yavaş gideceksin demektir, bu da çoğu tipten tam faydalanamaman demek. Bence scooter ve cruiser kalıyor geriye. Ben ucuzlardan yamaha delight beğeniyorum. Cruiser olarak da angelus yazmış kuba superlight 200 o bütçedeki en (ve tek) karizma alet bence de.
  • yakuza123  (06.06.17 00:08:35)
Araban var ve dışarı çıkmayacaksın, fena halde gereksiz olur.

  • harvey  (06.06.17 00:40:59)
Enduro eğitimi veren yerler var. Oralarda hevesini alabilirsin. Ben öyle yaptım önce, şimdi ehliyet alıyorum.

  • arnold schwarzeneger  (06.06.17 09:49:52)
al, ama öncesinde eğitim ve ekipman al.
vitesliye hevesin varsa vitesli al ama başlangıç motorun 250cc'yi geçmesin.

  • manuel mandalina  (06.06.17 09:59:54 ~ 10:00:50)
al, durdugun kabahat. bi süre sonra dayanamayıp sağa sola gitmeye başlarsın zaten. 10k ile başlayacaksan 200'lük pulsar bakabilirsin.

  • mirty  (06.06.17 10:57:52)
alinir. neden olmasin. maddi durumunuz izin veriyor galiba. egitim, ekipman masraflarini da biliyorsunuz. yalniz biraz gec kaldiniz. ehliyet kursuna yazil, sinav olsun, ehliyet gelsin, motoru begen al, kiyafetler, egitim darken yaz biter. yagmurda kampuste surmezsiniz sanirim.

iron iyi hos da, kampus motoru degil ya. yani oyle bir motora binip sirf kampus icinde gezildigini gorsem bi gulme gelir. sukuter ben de sevmiyorum ama hem ilk motor olmasi hem de kampus dedin diye sukuter tavsiye ediyorum. ders notlarin olur, kaskin, montun olacak, bu sicakta amele amele tasiyacak misin onlari kucaginda? sukuter varsa at arka cantaya, sele altina da kaski koy mis. iron tarzi bir motorda arka canta dusunemiyorum.

bu arada kampus ici deyip ehliyeti ihmal etmezsin umarim. cunku olur da birine carparsin, birinin arabasina carpabilirsin vs. basin cok derde girer.
  • jimicik  (06.06.17 10:58:32)
@jimicik ders notum yok benim ya, öğrenci değilim. Böyle şeyler taşıyacaksam da araba var zaten, ahah kampüstekiler nerden bilsin sadece kampüste gezdiğimi :D ama @dissendium haklı sesi itibariyle iron'a binmeye ben utanırım, çok fenaydı. Ehliyet de alacağım tabii, benzin almaya çıkınca bile bir şeyler olabilir. Ehliyet+eğitim 2000 tl diye demiştim. Şimdi ehliyete yazılırım eylülde de motoru alırım 2 ay binerim, yazın sıcak olur hiç binilmez ya.

  • ekaterina  (06.06.17 12:54:48)