bilgisayar alıcam ama hiç fikrim yok

merhabalar herkese! iyisiniz inşallah. şimdi benim bi emektarım var, 6. yılını doldurdu daha format yüzü görmedi canavar. ancak miladını doldurduğunu düşünüyorum artık. yeni bi bilgisayar lazım, masaüstü ya da dizüstü farketmez. beni 3-4 yıl idare edebilecek kadar bişey istiyorum. sadece oyun oynamak için kullanıcağım için ona göre öneriler sunabilirseniz çok sevinirim. yaklaşık olarak 5bin TL civarı bir limitim var. masaüstü önericekseniz de toplama düşünüyorum. neyse, böyle işte. bi yardım eli uzatıverin =/

(bkz: alienware)

  • karapolisnas  (12.01.10 15:37:19)
bütçen büyük olduğu için ilgilenmezsin muhtemelen ama ben gene de yazayım dedim
(git: 119264)

  • de jure  (12.01.10 15:37:23)
5000 tl civarı pc istiyorsan eğer, 10 yıl idare eder seni hocam. bence su soğutmalı kasa al daha iyi olur.
ASUS P6T Deluxe V2 INTEL X58/ICH10R 6400 MT/s 3Lü kanal DDR3 2000(O.C.) Core i7 LGA1366 anakart
ASUS nvidia EN9600GT/DI/1GD3/A 1GB 256BIT DDR3 (DirectX 10) PCI-E x16 2.0 ekran kartı
intel core i7 860 2.8 GHZ 8MB 64BIT LGA1156 işlemcin bu olsun
ddr3 16 gb ram olsun
AKASA INFINITI FULL TOWER PERFORMANS KASASI – AK-BKINF-02
iyi mi ?
www.hepsiburada.com
kasa işte bu :)
  • vurursa gol olur  (12.01.10 15:43:07 ~ 15:44:50)
müdür,

pc ile işin var mı öncelikle ? oyun olsun 3ds gibi kasıntı proramlar olsun. ses işleme goruntu işleme olsun ? bunlar aihtiyacın varsa laptop u gec bi kere. pc alacan illa. hatta server tipi makineler daha iyi işini gorur. bunlar yoksa pc ye hic gerek yok müdür. alıyorsun laptop u heryere gidiyor senle.

pc için (git: 117499)ram ddr3 3x4g fln olaiblir. hdd için ise, wd raptor serisi onerırım os için. ya da ssd bak. depolama icinse 1tb fln bi hdd al wd-seagate.
  • bryan fury  (12.01.10 15:49:55)
imkan varsa bi de custom dell cihaz bulayım dur sana;

configure.us.dell.com
  • bryan fury  (12.01.10 16:01:44)
pc ile tek işim oyun olcak dediğim gibi. görüntü, ses mes işlemicem yani =) ben bayadır uzak kaldım bu bilgisayar teknolojisine o yüzden pek yorum da yapamıyorum önerdiklerinize. ama bana ram olarak da al işte şöyle ddr3 falan derseniz orda kitlenirim ben.. ama yine teşekkürler yardımlarınız için. ayrıca yurtdışından getirtmem biraz zor gözüküyo şimdilik =/

vurursa gol olur, senin dediklerin şu anda piyasanın en iyileri mi? nedir? ben bu emektarı level dergisinin donanım sayfasındaki süper bilgisayarına bakarak almıştım, eğer biliyosan dergiyi o ayarlarda mıdır önerdiklerin?
  • i was me but now he s gone  (12.01.10 16:18:08)
yonlendirdigim duyurudaki sayfalara bak. baya iyi bi pc config vardı orda.

  • bryan fury  (12.01.10 16:37:11)
aynen hocam, süper olur bu bilgisayar. eğer daha detaylı bilgi almak istersen bu parçaları sor bilgisayarcılara:) onlar da abi napıcan sen bu bilgisayarı derler:) kasayı bilerek su soğutmalı yazdım ki sorun çıkmasın diyerekten. ayrıyetten şirkette kullanıyoruz bu tarz pcleri bunlardan daha iyi bizimkiler ama onlara yakın bi pc önerdim sana, bizim pclerden almak için biraz daha fazla koyman gerekiyor üstüne :) sen bu dediğimi araştır istersen. imkanım olsa hiç kaçırmam bu pc'yi.

  • vurursa gol olur  (12.01.10 17:03:33)
xbox + imac => win

xbox al abi bırakamazsın valla, oyun için pc alınmaz bence.. xbox + imac modele göre 3500-4500 arası birşey yapar, 10 yılda götürür..
  • kalim  (12.01.10 17:36:24)
700 liraya bir ps3 + 1500 liraya bir lcd tv
2800 kaldı elde
ilk yıl tanesi 75 liradan 12 oyun 900 lira
sonraki yıllar bu 12 oyunu 6 yeni oyunla takas + 6 yeni oyun 450 tl x 3 = 1350 lira

550 lira da cepte kalır, her yıl iki oyun daha alabilirsin :)
  • plainwalker  (12.01.10 20:53:54)
www.pclabs.com.tr

sakın bir bilgisayarcıya dalıp şu kadar param var deme. elinde böyle bir lsite ile git, internetten de fiyat almayı ihmal etme, hatta internetten sipariş ver. bu arada böyle bir oyun sistemi yerine bir ps3 + 26 inç monitör + yine iyi bir pc alabilirsin. oyun oynamak için laptop alınmaz, 17 inç gamer laptoplar var ama alırsan onu günlük hayatta taşımak çile olur. tavsiyem bir oyun konsolu + 26 inç monitör + aşağıdaki gibi bir pc.

www.pclabs.com.tr
  • khomaniac  (13.01.10 04:14:33 ~ 04:19:57)