Cpu sicaklik

Islemcisi amd olan eski bi bilgisayarim var masaustu. Zaman icerisinde ilk once ssd taktim, sonra 2 gb olan ramine ekleme yaparak 10 gb'a cikardim. Buraya kadar sorun yok. Ama 512 mb olan ekran kartini ati olan 1 gb lik bi ekran karti ile degistirdim ancak degistidigim andan beri cpu acayip isinio. Bi kere kendi kendine kapandi hatta. Cpu bu rami ve ekran kartini kaldiramio olabilir mi yoksa yeni ekran kartinin driverini mi yanlis yukledim? Ya da baska sebep ne olabilir? Fikri olan varmidir

power supply yetiyor mu
dikkat et
kartin driver ini sitesinden guncel indir kur
  • kingcyrax  (10.05.17 01:44:30)
yeni gpu eskisine oranla daha büyükse kasa içindeki hava akımını engelliyo olabilir

yada gpu'nun cpu'dan daha güçlü bir soğutucusu varsa işlemciye eskisinden daha sıcak hava gidiyodur

kasanın yanını açıp öyle dene eğer bi problem olmazsa sorun yukardaki 2 seçenekten biridir o zaman kasaya ekstra fan ekleyip hava akışını düzenlemen problemi çözer

cpu ve gpu birbiriyle etkileşim içinde çalışırlar eski cpu daha güçlü gpu'ya ayak uydurmak için daha çok zorlandığı için ısınması normal eğer stok soğutucu kullanıyosan özel bir soğutucu alman problemini çözer
  • berginyonbaenre  (10.05.17 02:08:22)
bilgisayarda tüm parçalar birbiriyle uyumlu olmalı ama cpu gpu yu kaldırmıyor, işlemci çok ısınıyor diye birşey olmaz. gpu nun çok güçlü olması cpu ya ek yük bindirmez. Eğer işlemcinin önceye göre çok ısındığından eminseniz(belki ekran kartı nedeniyle bilgisayar resetlenmiştir) Benim tahminim ekran kartını değiştirirken yanlışlıkla eliniz işlemci soğutucusuna çarptı ve yerinden oynattınız. İşlemci soğutucunuzu söküp temizleyin, macununu yenileyin ve tekrar monte edip deneyin.

Sorununuz uyum sorunundan ziyade fiziksel bir sıkıntı gibi duruyor
  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (10.05.17 09:47:15)