En iyi arkadaş mı en iyi seks mi?

Hayatınızı geçirmeyi düşündüğünüz karşı cinste, bir seçim yapacak olsanız;
Önceliği neye verirdiniz?

En iyi arkadaş (seks 10 üzerinden 5) mı
En iyi seks (arkadaşlık 10 üzerinden 5) mi?

Yaş ve cinsiyet de belirtirseniz sevinirim.

en iyi arkadaş. 28k

  • nilmiye  (09.05.17 01:32:49)
seksle hayat geçmez arkadaşa veriyorum oyumu 20e

  • freetakilir  (09.05.17 01:33:08)
En iyi seks. Seks olmazsa iliski yurumuyor maalesef.

  • veritaslibertas  (09.05.17 01:33:54)
Arkadaş tabi ki. Seks bir ilişkiyi güzel kılan bir vasıtadır sadece. Arkadaşlık, kafa denkliği, frekans örtüşmesi daha mühim.

27 erkek
  • razvan rat  (09.05.17 01:38:33)
24 erkek en iyi arkadaş.

ben birlikte olacagım kadının benim aynı zamanda en iyi arkadasım olmasını isterim. sevgililik, evlilik sanki kalıplar içerisinde yaşanıyor gibi geliyor bana, en azından gordugum o. hosuma gitmiyor.

hatta aklıma su geliyor, insanlar genelde birlikte oldukları adamı / kadını cok fazla vakit gecirmeden seciyor. ya da birlikte cok fazla vakit gecirmeden birlikte olmaya baslıyor. o adamın / kadının her yonunu gormuyorlar iliskiye basladıklarında. oysa arkadasının iyi / kotu her yonunu biliyor ve bunlarla birlikte yurutuyorsun iliskini. en iyi arkadasın sevgili olması mantıklı geliyor bana. her yonunu biliyorsun, birlikte konusmakten ve vakit gecirmekten keyif alıyorsun. bir insanda daha baska ne ararsın ki?
  • rahip janick  (09.05.17 01:43:45 ~ 01:44:15)
Neden birinden birini seçmek durumundayız ki ikisi de en iyi olmasın ama olsun yani birinin eksikliği sıkıntı çünkü 28k

  • lithu  (09.05.17 01:51:08)
Arkadaş 25e

  • kaderimse np  (09.05.17 01:59:39)
arkadaş , 33k

  • sta  (09.05.17 02:06:01)
arkadaş kesinlikle.

  • oscar  (09.05.17 02:18:16)
baya kolay bu sorunun cevabı. en iyi seks. en iyi arkadaşı dışarıda çok daha rahat bulursun en iyi seksi bulmaya kıyasla.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (09.05.17 02:21:51)
en iyi arkadaş 22k

  • dedi ayca  (09.05.17 02:34:41)
En iyi arkadaş. Seks konusunu hallederiz, o kolay. E 27

  • zirrealist  (09.05.17 07:20:07)
Arkadaş, 27 k

  • fallopian  (09.05.17 07:24:53)
İlla birinden biri mi?
Herhangi birinden birini en fazla 6-4 kayırabiliyorum. Sadece seviştiği için anlaşamadığım birini bütün gün çekemeyeceğim gibi, ten uyumu yerlerdeyse ona da bir yıl dayanılır mı bilemiyorum. Hiç sevişilmese daha iyi.
Arladaş olmak ilk anda daha iyi gibi geliyor ama ondan sonra da "Ne olur gece olmasın", "Ne olur çabuk bitsin" demek de apayrı bir kabus olsa gerek. Arkadaşlığı yer bitirir ama aseksüel oturacaksak, o zaman arkadaş olabiliriz de, o zaman neden düz arkadaş olmuyoruz, amacımız ne. Seçemedim.
33k
  • aychovsky  (09.05.17 07:40:17 ~ 07:41:44)
En iyi arkadaş, 25k

  • turk kizi  (09.05.17 09:05:02)
@mermize, kedi köpek gibi birbirini yedikten sonra ne anlamı var, boşanmamak ilişkinin sadece bi şekilde sürdüğünü gösterir, gerçek mutluluk bu değil :/

arkadaş olalım da gerisi kolay +1
  • manuel mandalina  (09.05.17 09:08:32)
En iyi arkadaş diyorum ben de. Konuşmak, bir şeyleri paylaşmak ve karşındakinin seni anlaması bu dünyadaki en güzel şeylerden bir tanesi.

  • MaNOfTheYear  (09.05.17 09:50:02)
En iyi sex. 27 e

  • opitseri  (09.05.17 09:55:12 ~ 10:11:30)
en iyi seks, 28e.

  • neumann  (09.05.17 10:45:52)
iddialı olmak istemiyorum, ama en iyi arkadaş ve en iyi seks diyorum.
ikisinden biri, bir ilişkiyi hayat boyu sürdürmek için yetersiz.

en iyi seks zaten çok göreceli bir kavram.
en iyi seks zannettiğiniz şey, bir başkasıyla olduğunuzda ortalama bir sekse de dönüşebilir.
bu kavramlar üzerinden yola çıkmak çok saçma o yüzden.
o ana kadar en iyi seksi, en iyi iletişim kurduğunuz kişiyle yakaladıysanız ne mutlu.

bu durumda soruyu çok mantıklı bulmadım.
hayatı birlikte geçirmek için çok çok daha fazlasına ihtiyaç var.
olay o kadar basit değil.
32 k
  • blatta hiberna  (09.05.17 11:07:53)
arkadaşla en iyi seks :) 29e

  • işimdeyim gücümdeyim  (09.05.17 11:11:36)
27e

soruyu biraz garip buldum. ama böyle bir ayrım yapacaksam illa ki, seksin arkadaşlığa göre daha geliştirilebilir olduğunu düşünüyorum. 5 olan arkadaşlığı 10 yapmanın, 5 olan seksi 10 yapmaya göre çok daha zor olduğunu düşünüyorum. bir de sanki seks tarafların birbirine olan tavırlarından daha çok etkileniyormuş gibi geliyor. yani bir şeyler hissettiğim bir kişiyle, iyi arkadaş isem bu seks yaparken ki duyguları da etkileyebilir. ama bir şeyler hissettiğim kişiyle, mükemmel seksin arkadaşlık ilişkisine çok etkisi olduğunu düşünmüyorum.

sorunuzda hayat geçirmek dediğiniz için vadeye de bakardım ben. arkadaşlık ilişkisi daha uzun sürecek gibi diğerine göre. bu olmaya bilir tabii. ama sonsuzda arkadaşlık daha büyük süre olarak.
  • windowsguvenlikduvari  (09.05.17 11:32:05 ~ 15:20:34)
Arkadaş 24e

  • gozu acik sevisen yahudi  (09.05.17 12:35:25)
kesinlikle arkadaş,
seks dediğiniz zaten ne kadar sürüyor? hadi çok iyisiniz oscarlık performans sergiliyorsunuz ikiniz de, sonra oturup ne konuşcanız? ya da sen heycanlı heycanlı başına gelen bişeyi anlatcan ya anlamayacak ya siklemeyecek. Hayatta seksten çok önemli şeyler var. frekans uyuşması başta, ortak zevk alınan şeyler, senin hoşuna gidenin onun da hoşuna gitmesi vs.

28 e
  • ilkot  (09.05.17 14:51:59)
En iyi arkadaş 24e

  • sylr  (09.05.17 14:55:14)
bu ikisinden birinin 10 üzerinden 5 olduğu kişiyle hayat geçmez.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (09.05.17 15:29:28)
arkadaş, 27e. seks iyi güzel de 45 yaşından sonra işe yaramıyor. uzun vadeden bahsediyoruz.

  • zgrydn  (09.05.17 15:55:55 ~ 15:56:35)
eloluk yapıp en iyi seksi seçiyorum.

  • elorelia  (09.05.17 16:24:24)
en iyi arkadaşım da oldu, en iyi seksim de (kendimce işte). ben arkadaş diyorum çünkü seksin tadı yalnızca damağımda kaldı ama arkadaşım hala yanımda.

  • yeraltindan potlar  (09.05.17 16:51:42)
en iyi arkadaşla oturup seks konusunu çözemiyosanız zaten allah belanızı vermiş demektir.

seks bazen alakasız insanlarla güzel olabiliyor, ama iletişim zayıf kalabiliyor.

iyi seks iyi iletişim demektir diye bir şey okumuştum. mantıklı gelmişti.

33 erkek.
  • jadle  (09.05.17 17:17:51)
seksin geliştirilebilir olduğuna inanmıyorum.
daha doğrusu, inanıyorum.
ama kötü veya ortalamanın altı bir seksi, dünyanın en iyisine çevirmek bence hayal.
çok iyiyi, çok daha iyi ya da belki en iyi seviyesine taşıyabilirsin.
arada o kimya vardır ya da yoktur.
olmayan kimyayı, çekimi var edemezsin.
ama çok kuvvetli olanı, son noktaya taşıyabilirsin.
iletişim de bu noktada devreye girer.
benim fikrim bu yönde.

seks için söyleyebileceğim şey, (kendi adıma) karşımdakiyle yakınlaştıkça "ilerlediği" yönünde.
yani üzerine mutlaka bir şeyler koyuluyor, o da iletişimle mümkün.
karşındakini daha iyi tanıdıkça, mükemmel olanı daha da olağanüstü hale getirebiliyorsun.

ama yine de soru yanlış.
saçma demeyelim de, mantık olarak hatalı.
başlangıç noktası önemli, yani dediğim gibi o çekimin var olması, kafaların belli oranda (hatta ortalamanın üstü şekilde) uyuşması, benzer tabakalardan olmak önemli.

seksin de, ilişkinin de her zaman daha iyisi vardır.
aranırsa, bulunur.
burada asıl çapa olan şey o kişiyi sevmek ve onunla olmaktan zevk almak demek.
seks sadece yatakta olan bir şey değil benim için.
ilişkinin geneli seks zaten.

ama bütün bunların dışında, kötü ilişki, kötü ilişkidir.
seksin iyi olmasıyla kötü ilişkiyi sürdürmenin bir alakası olmamalı.

edit:
bir de, aynı dili konuşmak dediğimiz şey zaten sadece iletişim ve entelektüel düzeyde kalan bir şey değil.
hayat görüşü, seks, dünyaya bakış, bunların hepsi bir zaten.
performans olarak seksin "iyi" olması ya da (biraz amiyane bir tabir olacak ama) karşınızdakinin her yola gelmesi, seksin iyi olması demek değildir.

edit2:
aldatma çok farklı bir konu.
sadece seks için yapılan aldatmaların bile duygusal düzeyi oluyor.
ilişkinin aldatmaya rağmen devam edip etmemesi, ilişkinin kalitesiyle ilgili bir şey değil.
mutsuz olduğu halde ilişkisini ya da evliliğini sürdüren insanlar var.
ama aldatmaların büyük kısmı zaten duygusal boşluktan kaynaklanıyor.
yani bu konunun ucu bucağı yok, ama "aldatma seks nedeniyle oluyor, dolayısıyla önemli olan seks" çok yüzeysel bir bakış açısı.
ve büyük oranda da yanlış.

fırsatını bulduğunda tek gecelik kaçamak yapmak vb. tarzı aldatmalar ayrı bir kategori.
  • blatta hiberna  (09.05.17 18:43:54 ~ 19:39:51)
sabahtan beri bu soruya cevap bulamadım.
ben onu bunu bilmem gardaş, segz varsa yazın beni de.

  • filteria  (09.05.17 18:53:25)
Hayatını geçirmeyi düşündüğün kişiyse ikisi de birarada olmak zorunda. Sadece arkadaş sadece ten uyumu-iyi seks o ilişkiyi uzun ömürlü kılmaz.

  • mimimi  (09.05.17 19:02:53)
@cutie, önşart olarak seks 5/10 demiş, 0/10 dememiş dikkat edersen. Sen ise felaket senaryoları üzerinden gitmişsin.

  • manuel mandalina  (09.05.17 19:35:19)
en iyi arkadaş, 29K

  • dedim ben sana  (09.05.17 19:52:06)
Soru çok garip + umrumda değil de ben @blatta hiberna'nın insan ilişkileriyle alakalı yazdıklarını inanılmaz çöp buluyorum, insan bu kadar berbat olabilir mi bu konuda ya? Yani yazdığı "wall of text"ler bile kurtarmıyor kendisini çok üzgünüm.

  • dirtysecretsofduyuru  (09.05.17 20:05:09)
En iyi arkadaş. 32 erkek.

  • minduser  (09.05.17 20:11:45)
@dirtysecretsofduyuru:

teşekkür ederim :)
  • blatta hiberna  (09.05.17 20:12:04)
Aslında soruyu sorarken kendimde kısa bir cevaba sahip gibi gelmişti. Ama sonra yazılanları okudukça birazcık dalgalandı.

Öncelikle ben de ancak iyi bir seksin çok iyi seviyelerine çıkarılabileceğini düşünüyorum. Seks geliştirebilir birşey evet. Ama misal ben 26 yaşındayım. Görüştüğüm kişi de muhtemelen en az öyle olur. O yaştaki bir adamın seksi muhtemelen oturmuştur. Yani zevkleri istekleri ne derece oral sevdiği sertliği yumuşaklığı filan falan. Seksin herdaim gelişmeye değişmeye açık olduğunu kabul ediyorum elbette. Ama kulvar düşüklüğünü de kabul etmek lazım. Ben ilk seksimde bu adamla 4 de kalıyorsam gelişse gelişse kaç olacak? Geliştire geliştire 7 fln. O da iyi zamanlarında. Adamın kulvarı o. Ne kadar değişecek?

Ne bileyim seks ilk başta en az bi 6 olacak ki alıp 8 9 10 yapacaksın.

En iyi arkadaş 5 te ise belki konuşarak çaba harcayarak artabilir. Bilmiyorum.

Neyin ne kadar yettiği de çok önemli. Misal arkadaşlığı 6.5 a çıkarırsın iyi bir seksle ömür boyu yeter. Ama 6.5 seksle iyi bir arkadaşlık ömür boyu yetecek mi?

Sorunun benim için genel olarak cevabı en iyi seks sanırım. Çok iyi bir seks insanın vazgeçemediği olabiliyor. Seks iyi olmazsa o ilişki yürümez gözü ile bakıyorum biraz da olaya. Bir yerde iyi seks neye göre kime göre denmiş. Belki adam hiç yaşamadı denmiş. Haklı bir bakış açısı. Çok iyi bir seksi düzenli olarak bir müddet yaşayıp cevaba bir de öyle bakmalı. Tabi öylesine denk gelmek için biraz şans da lazım.

Belki de en iyi arkadaş ilişkim bittiği için böyle bakıyorum olaya. Bilemiyorum onu. İnsan hiç bir şeyin vazgeçilmez olmadığını görünce fikirleri değişebiliyor. Bir daha da en iyi arkadaş gelmez sanırım. Yaş büyüyor tecrübeler artıyor 2 saat oturduğun adamı az buçuk çözüyorsun. Arkadaşlık fln da hikaye oldu günümüzde. Şeffaflık dürüstlük azaldıkça, nasıl bir imaj çizeyim kaygıları artıp çizilen imajın önemi arttıkça buna bağlı yapaylıklar gerçeküstü kişilikler peydahlandı. Dış görünüş maddiyat gibi şeylerin önem sıralaması yükseldi. En iyi arkadaş mı o da ne? derken buluyorum kendimi.

Özetle en iyi seks 26 k.
  • mobydick  (10.05.17 03:52:13 ~ 03:57:35)
en iyi arkadaş dedim, bi türlü sevemedim, ikimiz de harap olduk. yaşım 25, en iyi seks diyorum artık. kadınım.

  • nice tnetennba  (10.05.17 04:38:53)
En iyi seks. 28e.

  • skooma  (10.05.17 10:05:39)
Karar veremedim. Sanırım seks ağır basardı. Ben bu kararsızlıkla ikisini de kaçırır yine yalnız kalırım. 27 K

  • kismisolungac  (10.05.17 10:45:31)
yahu şu soruya seks dedim diye aldığım mesajın haddi hesabı yok, ne abazan heriflersiniz. elin otuzbircilerine kaldık askdljasdf

  • nice tnetennba  (10.05.17 19:27:24)
Ay olm seks seks! Of. At gibi guldum allah affetsin. Kadinim. Gencim.

  • velvetmorning  (13.05.17 08:45:31 ~ 08:50:58)