Kıbrıs Uçuşlarında Kimlik Yeterli mi?

Selam,

ilk defa kıbrısa gideceğim.
Sadece nüfus cüzdanı yeterli midir?
iş yerinden (özel sektör) herhangi br evrak almama gerek var mı?

yeterli ama havaalanında ekstra belge isteyecekler ohal nedeniyle.

  • cekilmis gayfe  (03.05.17 16:37:55)
Yeterli

  • veritaslibertas  (03.05.17 16:38:20)
@cekilmis gayfe: ekstra belgeden kastın nedir?

  • teritori  (03.05.17 16:39:29)
sgk hizmet dökümü vardı belki birkaç evrak daha bir araştır derim.

  • cekilmis gayfe  (03.05.17 16:43:23)
o ekstra belgeler sadece memurlar için isteniyor, memur değilseniz rahat rahat gidebilirsiniz.

  • hosein  (03.05.17 16:48:27)
haftasonu kibrisa gitmis biri olarak guncel guncel yaziyorum.

*nufus cuzdani yeterli.
*devlet memurlarinin is yerinden yazi almasi gerekiyor.
*havaalaninda dis hatlar (hani tc vatandaslari - yabancilar olan kisim, pasaport kontrolu olan) kismina gelmeden once sorgu bolumune gitmeniz gerekiyor. sorgu bolumunde islem cok hizli ilerlemiyor. nufus cuzdanindan control gibi birsey yapiyorlar ve kucuk bir kagit veriliyor. donuste de o kagidi gostereceksiniz. kaybetmeyin onu.
*dis hatlardan gidiliyor kibrisa. erkenden gidip islemleri halletmekte fayda var.
  • jimicik  (03.05.17 17:05:07)
alkol için tek tek bakıyorlar xrayde, fazla almayın. refarandumdan sonra çok sıklaştı kontroller.

  • plastic_angel  (03.05.17 17:34:42)
bir de ickiyi ordaki marketlerden almak freeshoptan ucuza geliyor. icki fiyatlari aklinizi ucuklatabilir. iki yuzluk raki .... tl. hahah soylemiyim supriz olsun :)
belediye otobusu gormedim hic. ama dolmuslar var. taksi pahali.
motosiklet kiralayan yer bir tane koca adada. araba kiralama 80-90-100.
hiz siniri 50km cok tatlis.
  • jimicik  (03.05.17 18:29:15)