osmangazi köprüsünden geçiş (anneye anlatır gibi)

yaklaşık bir senedir ogs kullanıyorum fakat şimdiye kadar içindeki bakiyeden fazla kullanma durumum olmadı. (sadece çamlıça gişeler - kurtköy arası gidip geldim.) ogs kredi kartına bağlı.

daha önce otobüsle geçtim köprüden, otobüs gişede durdu nakit ödeme yaptı. gişede durunca ben de ogs ile ödeme yapmak istiyorum mu diyeceğim? ogsnin içinde geçiş için yeterli bakiye yoksa, geçişe izin verip anında ogsye yükleme mi yapılacak?

bu köprüden geçiş işleri nasıl oluyor, anneye anlatır gibi bir anlatır mısınız?

Bankaya borçlanırsın diye biliyorum.

  • bigbadabum  (28.04.17 11:48:52)
2 alternatif var.

Bazen bariyeri açmayıp nakit ya da kredi kartıyla ödetiyor. Bazen de bariyer açılıyor banka (bende limit 20₺) çat çat çat gerektiği kadar kere 20₺ yüklüyor.
  • shenergy  (28.04.17 11:51:02)
o zaman geçmeden önce kendim yükleme yapsam sorunsuz geçerim değil mi?

  • inheritance  (28.04.17 11:59:07)
ogs ve hgsyi özel otobanlarda kullanmak için izin vermeniz gerekiyor yoksa tahsilat yapamıyorlar sanırım. bana zamanında sms gelmişti onaylamıştım.

  • argent dawn  (28.04.17 12:35:30)
iş bankasından gelen mesajlara baktım, sorularımın cevabını aldım:

Izmit Osmangazi Koprusu gecisinizi Is Bankasi OGS cihazinizla yapabilirsiniz. Bakiyenizin yeterli olmamasi halinde, cihazin bagli oldugu kredi karti limiti/hesap bakiyesi musaitse gecis ucreti OGS cihaziniza anlik olarak yuklenerek tahsil edilecektir.

26.08.2016 tarihinde acilan Yavuz Sultan Selim Koprusu ve bagli ucretli yollardan Bankamiz HGS ve OGS cihazlarinizla herhangi bir basvuru yapmaksizin gecis yapabilirsiniz.
  • inheritance  (28.04.17 13:09:47)
Benimki de kredi kartına bağlı onay falan vermedim, geçen geçtik ogs ekstresi geldi 65 tl geçiş ücreti yazıyor baya 20-20 falan yüklememiş. Geçersin hiçbir şey yapmadan.

  • ekaterina  (28.04.17 13:11:13)