French press aldim neyi yanlis yapiyorum?

Iki uc deneme yaptim guzel olmadi
Neden olabilir . Tesekkurler simdiden

filtre kahvemi yapıyorsun

  • bnmzz  (12.04.17 12:14:59)
Evet

  • sonhakan  (12.04.17 12:19:24)
French press'le filtre kahve yapmanın öyle çok spesifik bir özelliği yok; kahveyi alete koy üstüne kaynar olmayan sıcak suyu koy üst kapağı suyun üstüne gelecek şekilde konumlandır 3-4 dakika bekle pompayı indir kahveyi bardağa dök. Bunun neyini yanlış yapacaksın, yanlış yapsan da ortaya çıkan sonuç çok farklı olmaz zaten.

  • angelus  (12.04.17 12:21:45)
Kahve/su oranını tutturamamışsındır.

  • arnold schwarzeneger  (12.04.17 12:24:56)
en az 4 dk demleme süresi
miktar az ise sulu tad gelebilir, damak zevkine kalmış
aldığın kahve taze çekilmemişse aromalar uçmuş olabilir
french press'e göre çekilmemiş olabilir

çok fazla değişken var, sanalbaharat f/p açısından iyidir
  • probiyotik  (12.04.17 12:25:01)
az mı koyuyorsun acaba , nasıl yapıyorsun

  • bnmzz  (12.04.17 12:27:11)
İçme suyu kullanın ve karıştıtıken tahta kaşık vb kullanın

  • nodrama  (12.04.17 12:27:42)
suyu kaynattıktan sonra yaklaşık 1 dk kadar dinlendirin, öyle kahvenin üstüne dökün. yavaş yavaş.

  • carabelli  (12.04.17 12:36:55)
Kahve/su orani nasil olmali ?

  • sonhakan  (12.04.17 12:42:08)
French prese gore cekim nasil olur

  • sonhakan  (12.04.17 12:42:53)
her bardak için tepeleme bir tatlı kaşığı koyuyorum ben bu birincisi.

ikinci olarak 5 dk veriyorum demlenmesi için. tadı oturuyor o sırada.

sütlü yapacaksam ve keyifli bir anımsa sütü ısıtıp öyle koyarım. önce kahve sonra da sütü koyarsın sıralama olarak da. yok acelem varsa kahvenin üstüne soğuk süt koyarım.
  • hosein  (12.04.17 12:58:05)
cekirdek kahvenizi cekilmemis olarak alirken starbucks va gibi yerlerden, kagit filtre icin, metal filtre icin veya french press icin cektirebilirsiniz. tane boyutlari degisiyor kahvenin. french press icin cektirmek istediginizi belirtin.

  • carabelli  (12.04.17 12:59:02)
Her damak tadına göre değişiyor. Biraz deneme yanılma yapmak lazım.

  • arnold schwarzeneger  (12.04.17 13:50:55)
normal çok büyük olmayan bir kahve bardağına su ayarla, yalnızca onu kaynat.

bir yemek kaşığının 3'te 2'si dolulukta da kahve koy. bu oranlarla tutturman gerekir.
  • eindaclub  (12.04.17 14:36:11)
kahven kötü de olabilir veya senin damak tadına hitap etmiyor olabilir. nereden aldın kahveyi?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.04.17 14:37:48)
suyu kaynattıktan sonra beklemenize gerek yok. böyle hurafeler dolaşıyor ama bu sadece demlik gibi bir şeyden boşaltıyorsanız kolaylık sağlar, lezzete etkisi yoktur.

french presste doğru kahve su oranı önemli. çektirilmesi french presse uygun olmalı ama sallıyorum espresso olarak çekilse de pek lezzet farkı olmuyor, french pressteki olay çekirdeklerdeki kahvenin suda çözünmesi, büyükte zor, ufakta kolay olur, türk kahvesi kadar olmasın ama.

damak tadına bağlı yakalarsınız tadı, ben 10-15 dk bekletiyorum genelde. öyle seviyorum, 5 dakika minimum beklemeli.

tahta, metal kaşık olayı işin süsü, geyiği bir olayı yok, zira french press mekanizması metal zaten.

ben ölçek kullanın derim, 5 gün farklı şekilde deneyin tutturursunuz. baktınız beğenmiyorsunuz, french press sevmiyor olabilirsiniz.

kahvenin kavrukluğu, lezzeti, su-kahve oranı, suyun lezzeti ve bekleme süresi etkilidir, bu parametreler ile oynayın.
  • kurnaz  (12.04.17 14:40:39 ~ 14:41:27)