televizyon kullanmamak

aklıma geldi de şimdi, var mı televizyon kullanmayan? bu kadar şikayet ediliyor, şu kanalı boykot edelim, şunu izlemeyelim vs deniliyor. tv kanallarının hepsi aynı bok değil mi? hadi bir belgesel falan var izlediğiniz tamam. ama internetten rahatlıkla izlenebilir zaten. var mı televizyon kullanmayan bu düşüncede olup da? ben hiç sanmıyorum. bu kadar sövüp sayılıyor tv programlarına ama her evde de iki tv var.

ben şahsen 1 yıldır kullanmıyorum. evimde de televizyon yok.

çocuk doğduğundan beri(7 ay) biz de kullanmıyoruz. digiturk üyeliğimiz vardı bu ay kontrat bitiyor onu da iptal ediyoruz. en son ne zaman bişi izledim tvde hatırlamıyorum bile. çocuk 2 yaşına gelene kadar tv açmayacağız zaten. ondan sonra duruma göre bakarız ama bundan sonra pek izleyeceğimi sanmıyorum.

  • sta  (13.02.17 11:35:04)
Yaklaşık 4 senedir tv kullanmıyorum. Bulunduğum evlerde tv oluyordu ama bi kere de açıp aha şunu izleyeyim dediğim bişi olmadı. 2sene kendi evimde vardı arkadasım acar arkadasım kapardı onla birlikteyken bakardım ekrana arada. Şimdi de aynı başka bir arkadasım acar bakarım onun dışında film izlemek için kullanıyorum genelde internete bağlanıp.

Yalnız belgesel izleyeceksem gerçekten tv izlerim pc de onun tadını alamıyorum sanki sırf izlemek için izliyormuşum gibime geliyor bu yüzden belli spor aktiviteleri, belgesel falan tv de izliyorum.
  • fıytfıyt  (13.02.17 11:36:34)
ben de uzun yıllardır tv kullanmıyorum, evde de yok.

  • dedimmidemedimmi  (13.02.17 11:39:16)
uzun yıllardır herhangi bir yerel tv kanalını açıp izlemedim. internetle beraber gelen tivibu paketinin film ve belgesel kanallarına arada bakıyorum. ama genelde hem dizi hem de belgesel türü şeyleri bilgisayardan izliyorum.

  • orpheus  (13.02.17 11:41:56)
9 yıldır kullanmıyorum.

  • tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin  (13.02.17 11:42:18)
10 sene oldu televizyon izlemeyeli, hiçbir eksikliğini de hissetmiyorum doğrusu. Kitaba ve filme daha çok vakit ayırabiliyorum böylece.

  • BuddyGuy  (13.02.17 11:49:33)
51" plazma var, kablolu tv var ama fişi bile takılı değil. Monitör olarak kullanıyorum tv yi. Oyun film falan. Sörvayvır izleyenlere falan acıyorum ayrıca.

  • hasmetizm 2046  (13.02.17 11:58:58)
Biz de kullanmıyoruz. 1,5 seneyi geçti galiba. Televizyon alırsak da ancak film izlemek için kullanırız diye düşünüyorum. Çocuk filan yaparsak evde televizyon bulunması fikrine karşıyım.

  • kaymaktutmayansicaksut  (13.02.17 12:02:55)
6 senedir hiç izlemedim. Ondan önce de pek izlemezdim fakat 6 senedir 1 saniye bile görmüşlüğüm yok kendisini. Evimde televizyon da yok. Filmleri falan bilgisayardan izliyorum. Bunun için projeksiyon almayı da düşünüyorum bir süredir. Ama o düşünce de orada kaldı.

  • windowsguvenlikduvari  (13.02.17 12:09:29)
6 yıldır açmıyoruz sadece aileler ziyaretimize geldiklerinde açılıyor kalan zamanlarda kapalı.

  • basond  (13.02.17 12:29:51)
Bizim televizyon 1.5 yıl önce falan bozuldu. Daha doğrusu televizyon mu anten mi ondan bile tam emin değilim çünkü hiç baktırıp yaptırma ya da yeniden alma ihtiyacı duymadık. Zaten önceden de izlediğim bir şey yoktu televizyonda, eksikliğini hissetmedim hiç 1.5 yıldır.

Bir süredir ailemleyim şimdi, 2 televizyon var burda. Bir şey izlemek için açtığımı hiç hatırlamıyorum. Açık görünce de izleyecek bir şey bulamıyorum zaten. Yani olmasa da olur bir şey televizyon benim için.
  • ms brownstone  (13.02.17 12:36:26)
Bizde televizyon var, ben komple karşı değilim televizyona zira özellikle film izlerken küçük ekranlı bir şeyden izlemekten hoşlanmıyorum keza belgesel de öyle. Biliyorum bilgisayar büyük ekranlı monitöre bağlanabilir, başka çözüm bulunabilir fakat pratik gelmiyor. Televizyon kanallarının kendisinden çok akıllı televizyon özelliklerini kullanıyoruz bu sebeple. Film- dizi açma/ televizyondan Spotify açıp müzik dinleme vs.

Bunun dışında tıvibu üyelerimiz var belgesel paketiyle birlikte. Yeni yayınlanan belgeselleri daha çabuk ve gününde takip etmek hosumuza gidiyor. Mars belgeseli mesela; kaç hafta boyunca yayınlandı. Her hafta o saatte ilk kez izlemek keyifliydi. Zaten ya belgesel ya müzik kanalı acik oluyor. Ayrica takip ettiğim 1 yemek programı bir de gezi programı var. Arkadasimiz geldiğinde 'biz sadece belgesel izliyoruz diyen bir sürü insan var da bunlar sahiden sadece belgesel izliyor' diye guler bize. Arada haber kanalı da izliyoruz tabii.

Velhasıl pratik geldiği için televizyon kullanıyoruz. Oturup saçma salak diziler izleyip evlendirme programi fani olmadıktan sonra günde 2 saat televizyonda belgesel, program, film izlemenin bir zararı olduğunu düşünmüyorum.

Evde çocuk yok bu arada, uzun süre de olacağını düşünmüyoruz.
  • fraise  (13.02.17 12:49:44)
12 senedir televizyon izlemiyorum. sadece eve annemler geldiğinde onlar izliyor. tv var ama evde. pc bağlı sürekli. aklıma esince tv ye alıyorum görüntüyü, kanepede yayılıp kablosuz klavye mouse ile nette takılıyorum. ya da 2 tane kablosuz joystick var, arkadaşlarla oyun oynuyoruz. tv benim için 2. monitör :)

  • washe  (13.02.17 12:56:15)
Evde televizyon var ama.acik.oldugunda sadece muzik kanali ya da ntvspor acik. Son bir yildir da toplam 30 gun acilmamistir. Misafir geldiginde.ozellikle.kapatirim, sohbeti olduruyor televizyon.

  • thewizardofearthsea  (13.02.17 12:59:29)
ben 10 yildir, canli spor haric tv izlemiyorum ama yabanci bir ulkede oldugum icin, dili ilerletme amacli izlemeyi dusunuyorum.

  • baldur2  (13.02.17 13:01:33)
Öncelikle: (bkz: televizyon izlememeyle övünen internet bağımlısı)

10 yıldır filan tv kullanmıyorum Ama evde olsa iyi olur. Tv de belgesel kanalı hep açık olsun izlenesem de olur. Salonda açık bir televizyon olmalı. Yakında alabilirim.
  • etki  (13.02.17 13:07:30 ~ 13:57:57)
Var, 10 yıl falan olmuştur.

  • harvey  (13.02.17 13:11:55)
3 sene kullanmadım, yani tv vardı ama yayın veren o kutu yoktu. bilgisayarı bağlayıp dizi vs izlemek için kullanmıştım. sonra evlendim şimdi her akşam survivor izliyorum.

  • prezarlatif  (13.02.17 13:16:32)
1,5 yıl televizyonsuz yaşadım ve hiç aramadım.

bisiklet sezonunda eurosport açıp çekirdek çitleyerek yarış etabı izlemeyi severim.

bir de kahvaltı yaparken en iğrenç magazin programlarına bakmaktan garip bir zevk alırım ama onu da yapmıyorum epeydir.

bunlar dışında televizyonla bir alakam yok.
  • filteria  (13.02.17 13:22:31 ~ 13:50:20)
10 yıldır hayatımda televizyon yok. Fiziksel olarak da yok evde.

  • jamiro  (13.02.17 14:27:23)
ÖSS'ye hazırlanırken ara vermiştim, sonra da ihtiyaç duymadım.

Eve monitör aldım, ilgimi çeken maç, yarış falan olursa internetten açıp izliyorum, öteki türlü kanal açıp da izlemem.
  • chicha  (13.02.17 14:29:31)
Bizim evde yok 6 senedir. Ev arkadaşımla önce yurtta oda arkadaşıydık, küçük bir tv vardı odada. Kumandası kayboldu bir gün, aylarca ikimiz de nerede bu diye aramadık bile. Dolayısıyla eve çıkınca da almadık televizyon filan.

  • gmzo  (13.02.17 14:31:57)
8 senedir TV izlemiyorum. ne dizi, ne haber ne baska bisi. gundemi takip etmek icinse sadece internette belli gazetelerim var onlari okuyorum. hic bi zararini gormedim.

  • superfluid  (13.02.17 22:31:55)
evde tv yok

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (13.02.17 22:57:58)
evlenene kadar hic bir evimde televizyon olmadi. hic ihtiyac duymadim.

  • hybridus  (13.02.17 23:22:14)
3-4 senedir izlemiyorum. Evdeki televizyonun tek amacı usb bağlayıp dizi-film izlemek

  • jazzabel  (13.02.17 23:22:54)