daha ne kadar cevap olabilir

Merhabalar,
Şu silinen cevapta nerede yanlış yaptım? sizce neden silinmiş olabilir?
polislerdeki gibi, ceza bazlı prim olabilir mi?

Silinmesi yanlis ve sacma olmus, silinecek bir sey bence de yok.

  • neferkitty  (07.02.17 14:08:09)
gayet cevap işte. ben böyle bir soru sorsam zaten böyle bir cevap beklerdim. ama duyuru yönetimi işte.
:/

  • nigeo  (07.02.17 14:08:56)
modlar çalışıyor

  • gozu acik sevisen yahudi  (07.02.17 14:10:46)
Moderatör yanlışlık yaptı herhalde. yoksa silinmesi bence de saçma.

  • dedimmidemedimmi  (07.02.17 14:10:47)
bunu silmemizin nedeni bilerek ya da bilmeyerek bir yanlış ve tehlikeli yönlendirme olması.

www.todayifoundout.com

gizmodo.com
  • ron dennis  (07.02.17 14:12:50)
cevabı silen moderatör kettle işine girmiş olabilir. alternatiflere imkan vermemesinden bunu anlıyorum.

  • eeb  (07.02.17 14:13:09 ~ 14:13:52)
@ron dennis, bu kadar ince düşünebiliyorsanız, bi zahmet bu inceliğinizi açıklama olarak paylaşsaydınız.

  • neynep  (07.02.17 14:14:33)
Yanlış bilgiler silinmeye mi başladı?

Cevabın silinmesi kesinlikle yanlış.

Burası illa doğru bilgilerin olduğu bir yer değil.

Bak aşağıda ki kurallarda ne yazıyor; "bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir."

Demek ki doğru olmasa bile soruya cevap verdiği için durması gerekirdi. Kesinlikle mod haksız.

  • arockm  (07.02.17 14:17:29)
@ron dennis

youtu.be

izleyin lütfen.

izleyemeyenler için özet geçiyorum. çatal ve bıçak koymayın, kaşık koyulmasında sakınca yoktur deniyor.
  • eeb  (07.02.17 14:21:28 ~ 14:23:34)
moderasyon çok hassas. işine gelmediği cevabı siler, tiklenmeyen cevabı siler. dostlar alışverişte görsün hesabı. sonra birbiriyle yarışıyolar bak ben 85 cevap silmişim sen 30 diye. ayın modu oluyolar falan asdfsadf.
buradaki moderasyona acıyorum. yaklaşık 20 senedir internet kullanıyorum buradaki kadar kötü moderasyon görmedim.

  • cekilmis gayfe  (07.02.17 14:32:23)
"soruya cevap değil" kısmını görünce bi irkildim
%100 bilimsellik kaynaklı cevaplar vermek isteseydim, bilim forumlarında filan dolaşırdım. bence yanlış bir tutum, ayrıca iletişim tarzı da hoş değil.

  • neynep  (07.02.17 14:36:51 ~ 14:50:23)
Gören de napalm bombası tarifi verildi zannedecek duyuruda.

  • angelus  (07.02.17 14:36:57)
silinen duyurular, sonraki zamanlarda cevap verirken cam fanus etkisi yapıyor bence, bu da tehlikeli. bu platforma bakışımızı etkiliyor, bu yüzden önemli bence bu tavırların konuşulması.

  • neynep  (07.02.17 14:48:22)
'yanlis ve tehlikeli yonlendirme' kistasi acayip sikintili bir kistas.
hangi konuda yanlis? hangi acidan tehlikeli?
bu halde modlar sabahtan aksama kadar burada verilen her cevabin dogru olup olmadigini yeri geldiginde bakanliklari, yeri geldiginde buzdolabi ureticilerini arayarak dogrulamak zorunda kalacaklardir. bu beyan fazlasiyla talihsiz. bu bir ikrar mi? yani bu beyan ile bundan sonra burada yazilanlarin dogrulugunun arastirilacagini mi algilamaliyiz? ya da bu cevaptan onceki tum sorulara verilen tum cevaplar dogru muydu? o zaman buradan aldigi bilgiler ile yurtdisina cikan biri sinir kapisinda kalinca bana verilen cevap yanlis ve tehlikeli bir yonlendirme olsaydi silinirdi ama silinmedigine gore dogru diye mi dusunmeli? bu anlamda sorumluluk mu alinacak? cok enteresan olmus. kolay gelsin.
  • kassiopeia  (07.02.17 14:49:35)
soruya cevapsa yanlış cevap silinmez. bu ne lan. yanlış cevap tick almaz zaten.

ayrıca yanlış da değil.
  • tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin  (07.02.17 14:51:49)
@kassiopeia, çok katılıyorum.
yani bi de şimdiye kadar gördüğünüz cevapları bi düşünün... onların arasından bunun silinmesi. hani biraz kontrolsüz güç sanki, biraz tanrısal ego... başkanlıktan farkı yok (skddslak tamam siyasete girmeyelim)

  • neynep  (07.02.17 14:54:23)
soruya cevap olduğu zaten ortada.

herhangi bir yanlış yönlendirme çekincesiyle siliniyorsa da bu şekilde not düşülseydi belki yine haksız bulurduk ama en azından anlayış gösterirdik silen yöneticiye.
  • nigeo  (07.02.17 15:06:52)
%99.9 @krem peynir silmiştir, kafasına göre takılıyor "kural mural yok bam bam bam" tadında bir mod kendisi.

daha önce @geceuykusu nickli yazarın "soru" duyurusunu kendisine uymadığı için yani kafasına göre "duyuru" olarak değiştirmişti, duyuru şu;
www.eksiduyuru.com
adam bununla ilgili duyuru açtı;
www.eksiduyuru.com

bu duyuruda isyan edince ben de yazdım destek verdim fakat hem benim hem de geceuykusu'nun cevaplarını sildi. sonra birileri müdahale edip duyuruyu @geceuykusu'nun istediği gibi "soru" olarak sabitledi fakat bu sefer de @krem peynir geceuykusu'nu uçurdu/uçurulmasını sağladı, bizzat şahidim dolayısıyla böyle bir dengesizliği yapsa yapsa o yapar diyorum.
  • azizakin  (07.02.17 15:33:38)
%100 krem peynir silmiştir.

  • dirtysecretsofduyuru  (07.02.17 15:40:32)
Resmen cevap bu. Mesajda belirtilen silinme gerekçesi tamamen yanlış. Burada söylenen ise efsane imiş. Yanlış cevap bile olsa tik sistemi bunun için var. Kaldı ki yasal açıdan sorun oluşturacak bir cevap da değil verilen, bomba yapmanın sırrı söylenmemiş sonuçta.

  • devilred  (07.02.17 16:29:01)
Krem peynir +1 günahını alıyorsak da başka sildiği saçma duyurulara saysın artık.

  • gozu acik sevisen yahudi  (07.02.17 16:39:19)
Eğer gerçekten bilerek ya da bilmeyerek bir yanlış ve tehlikeli yönlendirme olması nedeniyle silindiyse neden özellikle sadece bu cevap silindi ? Modların bugüne kadar yazdığı bütün cevaplar hiçbir istisnasız doğru bilgi miydi ? Vakti olan biri araştırsa eminim sırf bu maddde sebebiyle silinmesi gereken binlerce cevapları çıkar...

  • iwasbornonamountainside  (07.02.17 16:39:20)
Cevabınızın ağır sonuçlar doğuracağını düşündülerse komple o soruyu silmeleri daha iyi olurdu. cevabın silinmesi gayet saçma olmuş.

  • teknikekip  (07.02.17 16:40:41)
ron dennis cevap verdiğine göre o silmiş galiba.

bu arada sağlık sorusu soruluyor burada sürekli, onlara da aynı muameleyi bekliyoruz moderasyon. hepiniz bir dalda uzmanlaşın, biriniz tıp okuyun, biriniz turizm otelcilik falan sonra gelin sorulara verilen cevapları ona göre değerlendirin. bir iş yapacaksanız tam yapın böyle olmaayor :)
  • cekilmis gayfe  (07.02.17 17:09:35)
krem peynir geldiğinde neler olacağını kaçırmamak için mesajım burada dursun :p

konu ile ilgili görüşümü de belirteyim; bence de silinmesi ve burada sunulan gerekçe muazzam derecede mantıksız.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (07.02.17 17:20:39)
tik yöntemi saçma evet ama ben durumu/ soruyu kavrayıp, kendince katkı sağlamak isteyen, yorum yapanlara tik atıyordum mesela. (doğru cevap tiki fikri hakikaten saçma)
ama burada, katıldım ulan! diyesim geldi çoğu cevaba. onun ifadesi yok mesela:)

  • neynep  (07.02.17 17:50:09)
"bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir."

şeklinde ibare koymuş compü siteye.

cevap yanlıştı ondan diye bir sebep gösterilemez yani.

bence kafanıza göre silin emri gelmiş yukarıdan.
  • la rana  (07.02.17 19:17:40)
oha adam resmen hayat kurtarmış/kendine alete zarar vermesini önlemiş ama burada idam edilmiş.
yok anam millete yaranılmaz.

ha mesajla bu yazdığın yanlış bilgi ciddi tehlike arz ediyor diye de mesaj atsan olabilirmiş ama.
  • basond  (07.02.17 19:54:08)
@basond

Kimsenin hayat kurtardığı yok, yazılan cevap da doğru. Bilmemenin sonucu bu.
  • devilred  (07.02.17 21:17:14)
yazının bir bölümünü alıp cevabım o bölümden ibaretmiş gibi davranmayın lütfen.

  • basond  (07.02.17 21:31:44)