sokak kedisi evde bir gece?

benim sokakta ya da apartmanda sürekli denk geldiğim bir kedi var, annem evde istemediği için sahiplenemiyorum. anca akşamları işten gelince gördüğümde eve alıp biraz sevip doyurup geri bırakıyorum bikaç saat sonra. yaşı büyük baya belli.

bugün annem evde yok, az önce işten gelirken yine aldım içeri. bişeyler verdim karnını doyurdum duşa girdim. çıktığımda yatağımın üstünde keyifle uyuyordu. alıp apartmana bırakmaya gönlüm razı gelmiyor. bu gece benimle uyusa sabah işe giderken çıkarsam ne olur? bazen sürekli bakamayacağınız hayvanları eve alıştırmayın deniyor. alışıp sonra sokakta herkese sırnaşmasından, ev ortamını aramasından da korkuyorum ama o kadar tatlı uyuyor ki, kıyamıyorum :(

napayım ben yahu? 1 geceden bişey olur mu?

Anneni ikna etsen. Ne kadar iyisin.

  • brad pitt  (25.01.17 23:15:30)
Fotoğrafını çekip paylaşsanız ya burada keşke... (Kusura bakmayın cevap olmadı ama)

  • nevarki  (25.01.17 23:15:50)
geri gelir kapıyı tırmalar muhtemelen

  • cekilmis gayfe  (25.01.17 23:20:48 ~ 23:20:54)
Kalsın ve tuvalet için de önlem almalısın

  • cemallamec  (25.01.17 23:23:09 ~ 23:23:44)
hava çok soğuk olunca biz de içeri alırdık, karnını doyururduk, kenarda yatardı. gündüz olunca giderdi. hiçbir sıkıntı olmuyordu. yani bırakın kalsın.

  • m e b  (25.01.17 23:25:40)
işeyip sıçabilir.

  • atalet momenti  (25.01.17 23:40:35)
O tatlı şey yatağına sıçıp üstünü nevresimle örtsün de gör bakalım.

  • bigbadabum  (26.01.17 01:15:25)
Muhtemelen alışır ve bir daha da gitmez

  • sakar in san  (26.01.17 02:10:13)
çıkarmaya kıyamadım beraber uyuduk :) tuvalet sorunu da olmadı^^

  • jonestown  (26.01.17 11:23:20)
Kediciğin bir gece de olsa rahat uyumasına sevindim:) Şimdi çıkardınız mı peki?

Gözlemlerime göre, sokak kedileri eve pek alışkın olmuyor, yiyip içip uyuyup, biraz vakit geçirip sonra çıkmak istiyorlar. Ama evde bakılmış, sokağa atılmış bir kedi ise alışkın da olabilir.
  • peggy  (26.01.17 12:32:52)
@peggy

sabah çıkardım tuvalet ihtiyacını gidersin, eve de çok alışmasın diye.

yaşı baya büyük belli, önceden evde bakılmış sanırım çünkü başta biraz ürkse de azıcık sevince sırnaşıyor hemen :) annem 1 hafta yok, muhtemelen 1 hafta geceleri alıp sabah çıkaracağım işe giderken.
  • jonestown  (26.01.17 13:47:25)
o kadar uzun süre tutacaksan iç dış parazitini yaptır bari de hem hayvan rahat etsin hem sen pirelenme.

  • freya  (26.01.17 14:13:25)
Çok iyi yapmışsın.

2000 yada 2001'in yılbaşı akşamı halamın oğlu da aynı şekilde bi kediyi almıştı eve. Beraber şimdi amerikadalar. Umarım sizin ilişkiniz de böyle uzun soluklu olabilir :)

@Freya+1
  • bir3iki7  (26.01.17 16:13:35)
hala seninle mi.

  • brad pitt  (26.01.17 23:10:50)