ünlüleri tanımamak kötü mü?

Merhaba,

eski kız arkadaşım çok şaşırırdı ünlü insanları tanımıyorum diye. Yani kimisinin yüzlerini falan biliyorum nerede oynuyorlar ya da şarkılarını ama isimlerini bilmiyorum genelde. bazen şöyle oluyor bir filmden bahsedeceksem birine şu oynuyor bu yönetiyor diyemiyorum mesela genelde.

az önce şu klibe bakıyordum
youtu.be

dedim "nereden bulmuşlar bu kadını ya?!! hem çok yaşlı hem de ne alaka bu çocuğun yanında bu klipte" diye. en sonda yazdı Pamela Anderson'mış :D:D

Ne dersiniz çok mu kötü bir durum bu? Ünlü insanları bilmek de genel kültürden sayılırsa bu yönden çok mu cahilim sizce? Hadi biraz öğreneyim desem binlerce ünlü var :/

kötü değil, önemli de değil. herkesi tanımak zorunda değilsin kesinlikle. türk pop kültürüne ben de aşina değilim, umrumda da değil.

  • megasalexandros  (27.11.16 01:14:19)
ben de cogunu tanimam, sikinti olmuyor.

pamela ablamizi biliriz tabi :)
  • fakyoras  (27.11.16 01:15:40 ~ 01:16:04)
Kötü değil. Ben asıl herkesi görünce tanıyabilenlere, tanıyacak kadar çok magazin içinde kalan insanlara şaşırıyorum. Pamela Anderson'ı sokakta görsem tanımam bu arada...

  • amelie poulain  (27.11.16 01:16:06)
yoo. kime ne ki.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (27.11.16 01:17:12)
Çoğunu tanımam. Kötü değil. Pamela Anderson'un ise sesini bilirim kendini bilmem.

  • premium hayat yan gel yat  (27.11.16 01:33:59)
bence değil, daha güzel hatta. insanların ilgi alanları farklı olabilir pekala. hangisi daha iyi peki; şimdi allah aşkına, nihat doğan'ı bilmek mi leonhard euler'i mi?

  • ron dennis  (27.11.16 01:34:24)
arkadaşlar bu örneği az önce yaşandı diye verdim de pamela anderson değil yani çok genel ve usta oyuncuları/müzisyenleri de tanımıyorum. mesela gandalf'ın gerçek adı ya da breaking bad'teki walter white veya frodo veya harry potter (daniel'di galiba)

  • senolll  (27.11.16 01:55:15)
kötü değil güzel bile.

  • freetakilir  (27.11.16 02:41:14)
Neresi güzel ki :o cehalet resmen. Herkesi bilme de temel kişileri bil bari.

  • ekaterina  (27.11.16 08:13:39)
Aynı ben. Hiç kötü bisey degil bence tam tersi sacma sapan insanları bilmemek ayiplanacak bisey degil. Ha şu var bi kitabin yazarindan bir ressamdan bahsediilirken bilemezsem kendi cagilligime kizarim...

  • tociess  (27.11.16 21:53:48)