Şehir dışındaki sevgilinin 8 gün boyunca yazmaması

Selam, biraz kafa yakayım.
Kadın kişi, sevgilim yaklaşık 15 gündür şehir dışında çalışıyor. ilk bir hafta az da olsa mesajlaştık. Sonrasındaki 8 gün boyunca tek bir kelime mesaj atmadı, Facebook ve instagrama fotoğraf her gün fotoğraf paylaşıyor bu arada. Zamanı var yani.
8. günün sonunda, "kuzum ben xx günü dönüyorum ist.'e " diye mesaj attı. Kendisine böyle söylemesem de "sikerim senin kuzunu" dedim içimden. Beni aldatmadığını biliyorum. Normalde çok anlayışlı ve sakin bir yapım var. Ancak bu konuda anlayışlı olma sınırımın sonuna geldim.
Sizin başınıza gelse ne yapardınız, ne tepki verirdiniz? Diyecek çok fazla şeyim var ama bi danışayım dedim.
Bu arada cevaplarınız lütfen makul mantıklı cevaplar olsun, erkekliğinizi ispat etmek için sikko sikko yorumlar yazmayın.

konuşmadığımız 8 gün boyunca ne yaptın, neler yaptın anlatsana biraz de.
hesap sorar gibi değil de, merak etmiş gibi.
falan.
  • neo  (31.08.16 11:22:22)
seni aldatmadığını nereden anladığını anlamadım, ama bence çok üstüne gitme. zaten ne varsa çıkar ortaya zamanla. fazla üstüne düşme, sen de fazla arayıp sorma. ben yerinde olsam bozuk atma gibi aksiyonlara girmez, aramamasını sallamıyor bir götüntü çizerdim. işine gücüne hayatına bak, vardır elbet bir sebebi, çıkar ortaya...

  • babilbaligi  (31.08.16 11:22:50)
ne kadar zamandır sevgilisiniz ?
bence sıkıntı bu durum. yani insan en azından özler. sizin de buna bozulmaya hakkınız var.

  • interview with the vampire  (31.08.16 11:25:42)
"Konuşmamız lazım" konuşmasına hazır ol. Aldatmaz, onu bunu yapmaz diye de emin olma bence, hiç belli olmaz.

Ayrıca bu konuda hesap sormayıp ne zaman soracaksın? Açık açık ve sakin bir şekilde sor yani; neden yazmadın de.

Bir konu da şu ki; o yazmadıysa sen neden yazmadın anlamadım. Öyle bir durumda bile, onun bir sorması lazımdı "hayırdır" diye.

Bu kadar gururlu olmayın yahu, içinize ata ata hasta olursunuz.
  • piremses  (31.08.16 11:26:42)
Kız için fazla iyimsersin.

  • arnold schwarzeneger  (31.08.16 11:31:05)
@interview İki seneye yakınız.
@piremses Tabii ki, yapmış olabilir o ayrı. Sadece böyle bir ihtimal üzerinde durmadığım için böyle dedim. Bir süredir zaten onun ilgisizliği ve "beni istemediği" şüphesine yakalandığım için yazmadım. Bu durumdan da şikayetçi olduğumu ve kafamdaki şüpheleri zaten kendisine bizzat düzgün bir şekilde açıklamışlığım da var.

  • yanginmerdiveni  (31.08.16 11:32:45)
o zaman piremses in dediği gibi, konuşmanız gerekiyor. belli ki araya baya baya mesafe koymak istemiş ve koymuş. siz de bunun farkındaymışsınız zaten o yüzden yazmamışsınız. direkt sorun bence. neler oluyor diye.

  • interview with the vampire  (31.08.16 11:34:20)
yolun sonuna gelmişiniz hatta muhtemelen aldatılıyorsundur.

  • cekilmis gayfe  (31.08.16 11:36:25)
Ben de öyle sık sık mesaj atıp arayan bi tip değilim ama 8 gün boyunca da yazmamazlık etmezdim herhalde.
Siz de yazmamışsınız onu anlamadım, madem mesaj beklediniz siz yazsaydınız ya bir şey.
Belki o da şimdi tatile gittim bak 8 gün boyunca yazmadı diye düşünüyor olabilir.
Çok aptal bir durum evet ama hala karşı taraftan mesaj bekleyen insanlar var, böyle bir durum olabilir mi?

Oturup sakin sakin konuşun ya mesaj beklemekten ziyade altından başka bir şey çıkabilir bunun, olmaması gereken bir durum en azından 2 günde bir kısa da bir iki şey yazar insan.
Arkadaşımla bile 5 gün iletişimsiz kalamıyoruz biz.
  • mutekebbir  (31.08.16 11:37:42)
"Konuşmamız lazım" konuşmasına bizzat hazırım. Gelip de buluştuğumuzda zaten ortada çok büyük bir yanlış anlaşılma yok ise zaten ayrılmayı düşünüyorum.

  • yanginmerdiveni  (31.08.16 11:37:47)
başkasıyla yazıştı, onun için fotolar koydu.

  • yue  (31.08.16 11:39:32)
öncesinde bir tartışma mı oldu ? çünkü bu kadar sosyal ise diğer hesaplarında size gösteriş yapıyor olabilir, bence gurur yapıyorsunuz karşılıklı sebebi kim bilir artık.

  • burchak  (31.08.16 11:44:49)
[ergen olmadiginizi, 25+ oldugunuzu varsayarak yaziyorum] kendin yazmissin zaten s.im senin kuzunu +1
kadin kisisiyim, oyle telefonla konusmayi falan hic sevmem ama deger verdigim adama 8 gun yazmamazlik asla yapmam. gercekten sevdiginiz insanla yasadiklarinizi paylasmak istiyorsunuz zaten. uzun uzun yazmaktan da bahsetmiyorum, en azindan nasilsin, ne yaptin, vs. kisa kisa.
de ki bir sey oldu yazmadim/yazamadim, sosyal medyada zaten bir paylasim yapmam. sosyal medyaya girecek kadar vaktim var ise ve kendimi iyi hissediyorsam 2 yildir birlikte oldugum adama yazmamak cok cirkin bir sey. o bakimdan da yue +1 diyorum.
  • kassiopeia  (31.08.16 11:46:20 ~ 11:47:10)
@kassi evet 27 yaşındayım. kendisi de 31 yaşında. çocuk değiliz.
Kenndisi günde en az 15 saat çalışıyor bunu biliyorum. O yüzden telefonda flörtleşelim koklaşalım demiyorum. Benim de beklentilerim (bir önceki şehir dışı işlerindekilerinin tamamında) sohbetlerimiz zaten tam olarak senin yazdıkların kadar. Fazlasını zaten beklemiyorum/istemiyorum.

@burchak tartışma olmadı ama ben onun ilgisizliğinden şikayetçi odluğumu zaten kendisine bizzat söylemiştim yakın zamanda.
Ve bir süredir bu yüzden limoni gidiyordu.
  • yanginmerdiveni  (31.08.16 11:49:47 ~ 11:50:51)
Aldatan kişi, belli etmemek için günlük olarak mesaj atardı bence. Kendinizi kadının yerine koyun, aldatıyor olsanız instagtam fotoğrafları yükleyip 8 gün boyunca mesaj atmazlık mı ederdiniz, yoksa tam tersi, sosyal medyada sessiz kalıp her gece "aşkım ben yatıyorum" mesajı mı atardınız şüphe çekmemek için?

Aldatmaktan çok, ayrılmaya hazır olmak gibi bu. 2 yıllık ilişkide 8 gün boyunca özlemiyorsa, bıkmış demektir. Bir gün kafa dinlenir, hadi iki gün mesaj atmak unutulur, ama 8 gün atmadıysa aklına geldikçe "amaan konusasım yok" demişir. Sıkılmış, yeni maceralara hazır, ama henüz yeni maceralara atılmamış gibi geldi bana.

"8 gün neden mesaj atmadın?" kavgası yerine "sen benden sıkıldın sanırım, bir süre kafa dinleyelim ayrı ayrı" gibi bişey diyerek bitirmek uygundur.
  • harzem  (31.08.16 11:52:46)
Ya bu nası ilişki allasen?! 15 gün şehir dışına çıkar çıkmaz satışı yiyorsan, salla gitsin.

  • lcha  (31.08.16 11:58:35)
"Beni aldatmadigini biliyorum" sesli guldum.

  • Nocturne  (31.08.16 12:03:52)
Seni aldatmadıysa eğer adam yerine de koymamış demek ki geleceği güne kadar iletişim kurmadıysa, hangisi senin için daha kötü sen karar verirsin artık.

  • angelus  (31.08.16 12:15:12)
Sevgilim değil 8 gün 1 gün hiç yazmasa, mantıklı ve makul bi sebebi yoksa ayrılırım. Çok net.

  • ekaterina  (31.08.16 12:20:30)
angelus aşırı haklı, aldatması gerekmiyor illa tabi ki de 8 gün boyunca konuşmadıysanız pek adam yerine konulmuş sayılmazsın.

  • evde liyakat kalmamis  (31.08.16 12:21:58)
Şöyle söyleyeyim; erkek arkadaşım çin'de ben İsviçre'deyken, kendisinin interneti, telefonu çalışmaz benim internetim sadece evde çalışırken, 1 hafta boyunca günde 5 dakika da olsa bir şekilde konuştuk, konusamasak bile en azından mesaj attık. Aradakı saat farkını saymıyorum hiç.

Kısacası ulaşmak, görüşmek istese, ozlese bir yolunu bulurdu sanki.
  • fraise  (31.08.16 12:24:11)
Sen de mi yazmadın? Cevap vermiyor mu?
Belki o da aynı şeyi düşünüyordur.

  • bigbadabum  (31.08.16 12:42:06)
8 gün boyunca senin yazmama nedenin neydi?

  • matrix  (31.08.16 13:32:41)
@matrix ve @bigbada: ben de yazmadım, çünkü çalışırken yazmıyorum, o fırsat buldukça zaten yazıyordu/arıyordu bundan öncekilerde.
ve bir de yukarıyı okumadığını varsayarak yazıyorum, ilgisizliği davrandığı ile ilgili şehir dışına çıkmadan önce de kendisiyle konuşmuştum. O yüzden direkt olarak kendisinden bekledim.

  • yanginmerdiveni  (31.08.16 13:32:57 ~ 13:33:18)
Ben olsam ağzına sıçardım. Konuşacak falan bir şey yok yani.

  • petekpare  (31.08.16 15:57:17 ~ 15:57:46)
aklına bile gelmemişsin. demek ki sensiz keyifli güzel vakit geçirmiş. artık kimle geçirdiyse, gerçi çok da bir önemi yok.

  • foradream  (31.08.16 17:41:31)
hadi günün her saati konuşma olmaz da bi iyi geceler konuşması da mı olmaz hiç. 8 gün lan. 3 gün yazmasa öldü mü falan derim. 8 gün çok. bitmiş sizin ilişki kusura bakmayın.

  • hononu  (31.08.16 17:45:43)
harzem'e katılıyorum ben.
ortada bir inatlaşma var gibi de duruyor. o yazacak mı diyor olabilir iki tarafta. biz de çift olarak çok inatçı insanlarız ama bir taraf illa dayanamaz yazar böyle bir durumda. ayrılığa hazırlanıyor gibi bence de. illa aldatıyor demek değil.

  • sanguine mcqaer  (31.08.16 18:47:29)
dalga mı geçiyorsun birader? ayrıl. bas kıçına tekmeyi.

  • sen git ben geliyorum  (31.08.16 21:39:40)
herkese teşekkür ederim cevaplar/yorumlar için.
buluşup konuştuk, ayrıldık.

  • yanginmerdiveni  (01.09.16 00:23:59)
aldatti ya da aldatmadi gibi iddaalarda bulunmayacagim; lakin kanimca en uzun sure 1 gun olmali. msn'le mesajlastigimiz yillarda olsaydi, interneti yoktur derdik, bir bahane bulurduk. oyle bir zamanda bile olsaydik, isteyen gider telefon kulubesinden bile arayip sana ulasabilirdi. kisacasi, karsindaki kisinin onceligi degilsin. yerinde olsam uzerine gitmezdim, baska denizlere yelken acardim.

  • ubi dubium ibi libertas  (01.09.16 00:32:22)
geçen hafta çok benzer bir durum bana oldu. en son sinir krizi geçirip bağırdım telefonda, bitti dedim. peşinden de anlaşamadık, çok yıpranmış, çok gururu kırılmış. ben de artık yoruldum uğraşmaktan. gün içinde bol bol aklıma geliyor ama unutmaya çabalıyorum. sinir krizi geçirmesen iyi olur bence, sakin kal :)

  • mrsnpr  (01.09.16 00:35:00)
@yanginmerdiveni doğru olanı yapmışsınız, tereddüt etme hiç.

  • piremses  (01.09.16 08:25:21)
geçmiş olsun. bence de doğru olanı yapmışsınız. ama ne açıklama yaptı acaba onu merak ediyorum ben çok özel bi soru oldu farkındayım ama.

  • interview with the vampire  (01.09.16 08:42:06)
yok önemli değil.
o da beni pek özlememiş, yoğun çalıştığı için ve beni de özlememiş olduğu için aklına gelmemişim. zaten ittire ittire gidiyorduk ilişkiyi. araya zamanın girmesi özlemekten çok inceldiği yerden kopmak oldu her ikimiz için de.

  • yanginmerdiveni  (01.09.16 10:08:42)
senin için iyi olmuş o halde. yakında alışırsın. çok üzülmemeye çalış.

  • interview with the vampire  (01.09.16 10:35:06)
acısı geçtiğinde ve hayatına yenileri girdiğinde (aynı hataları yapmamayı öğrendiysen) çok daha mutlu olacaksın merak etme.

  • sen git ben geliyorum  (01.09.16 10:48:36)
sağ olun var olun.

  • yanginmerdiveni  (01.09.16 11:22:34)