Sigara İçesim Var

Fakat ben sigarayı bıraktım,uzun bir süre değil ama 7-8 aydır içmiyorum. Son 1-2 haftadır ise sigara içme fikri aklımdan çıkmıyor,tek bir dal içsem geri başlarım gibime geliyor,bu hisle nasıl başa çıkabilirim ?

45.media.tumblr.com

içme. içersen başlarsın. 7-8 ay bırakmış olman çok büyük bir şey. devam et. kendine bunu hatırlat. o emekleri boşa vermiş olma. yine bırakmak isteyeceksin ve bütün o nikotin krizleri gene sinir sistemini alt üst edecek. canın sigara istediğinde kendini meşgul edecek şeyler bul. gerekirse çay kahve içmeyi minimuma indir. su iç bol bol.

  • interview with the vampire  (18.04.16 16:05:08)
ben de cuma biraktim. tam da canim istedi, duyurunu gordum. yapma etme, icersen ben de icerim bak :P

  • jimicik  (18.04.16 16:12:35)
büyük konuşmayayım ama 7-8 ay değil, 2 ay içmesem daha yüzüne bakmam.
iradesizlikten ölücem şu sigara konusunda.

içme arkadaşım.
  • mrtkbl  (18.04.16 16:13:17)
evde kalma bence. koşuya çık mesela.
yorulana kadar koş.
ardından da sıcak bir duş. semptomları azaltır diye düşünüyorum.
  • pangea  (18.04.16 16:14:28)
Yak bi tane.
Sen iflah olmazsın artık.

  • bigbadabum  (18.04.16 16:21:04)
Spor yapıyorum düzenli olarak,su içmek ise bırakırken en büyük yardımcım oldu. 3-4dk lık böyle krizler geliyor ama işte napalım,dayanmak zorundayım ya. nargile içsem sayılır mı ? :d

@jimicik içme içme sende :d
  • Cyberpunk2077  (18.04.16 16:33:43)
Sigarayı bırakanlarda azalan sıklıklarla bu tarz ataklar oluyor. Git gide azalıyor.
Evet şimdi bir tane içerseniz, büyük ihtimal yeni baştan başlarsınız. Sağlığınızı, sigarayı bıraktıran sebepleri ve 8 aydır verdiğiniz mücadeleyi hatırlayın.

  • kartallar yuksek ucar  (18.04.16 16:35:32)
İçme. Sigara içerken yapamadığın bişeyi yap. Koş mesela ciğerlerini bi hisset bakalım

  • hasmetizm 2046  (18.04.16 16:48:23)
patlican ye, icindeki nikotin seni biraz yatistirir, nefes egzersizleri yaparak akciger kapasitenin artisini kutla, hatta akciger kapasiteni daha da zorlayacak ister nefes ister aerobik egzersizlere gecis yap, zaten o zaman elindekine sukredeceginden sigara icmek dusuncesi bile seni sogutur. bir de sunu dusun, yarin obur gun savas ciksa arkanda bombalar patlasa, honk honk kalacaksin istesen de bombadan catismadan kacamiycan, cok sevdigin birine yardim etmek icin kosup yetismen gerekse nefesin yetmediginden yapamiycaksin, kendi dinc ve diri tutmalisin ki hem kendine hem sevdiklerine hem topluma faydali bir birey olabilesin.

  • mavicorap  (18.04.16 17:22:14)
benim de o civarda nerdeyse bırakmam.

ben tütün içerim, sigara içmem istesem de içemiyorum, sevmiyorum. aklıma hep tütün sardığım geliyor. özellikle mevsim çok tetikliyor tam bahar, kahveler, çaylar havası. bir yerlerde otururken siparişi verince elim istemsizce çantama gidiyor. tütün içmek için ölmek üzereyim. çok kötüyüm of:(

ama şöyle yapıyorum, "hahahahahahaha daha çok beklersin şekerim hahahahaha oldu canım" felan diyorum. zira kendimle bu tarz oyunları da seviyorum.

kendimle inattan keyif alıyorum.. belki sen de denemelisin.
  • mula  (18.04.16 17:25:39)
içme sakın.
içmezsen bir kaybın olmaz.
ama içersen pişman olursun.
  • seyduna6687  (18.04.16 17:34:39)
İç bilader iç nolacak

  • eksimeksi  (18.04.16 17:35:07)
içme gözünü seveyim içme. o kadar emeğine yazık. bak biz bırakamayanlar sana saygı duyuyoruz. git koca bi bardak su iç. sigara içme.

  • hushhush  (18.04.16 17:45:53)
Hepinize teşekkürler,yemekten önce biraz koştum iyi geldi gerçekten,galiba tekrar motive olmaya ihtiyacım vardı :)

  • Cyberpunk2077  (19.04.16 00:35:21)
içme.

  • buiret  (19.04.16 00:36:08)