Tır dorsesinden ev yapmak

Evet agalar arsa alıyoruz ortaklaşa. İmara da gerek yok çünkü evimiz taşınabilir olacak. Dorseleri çekiyoruz arsaya kira mira yok.

Hazırsanız dorsemiz de bu;

www.youtube.com

Konteynır taşıyalım?

  • ThomasJefferson  (17.04.16 02:38:44)
Konteynır da olur ama kaldırın yıkın dedikleri zaman napcaz?

Videoyu izleyin derim.
  • yine de şahlanıyor  (17.04.16 02:40:52)
Bu dorsenin karayollarında taşınmaya izni olacağını sanmıyorum ama.

  • ThomasJefferson  (17.04.16 02:41:35)
Uzay aracı gibi önden koptu gitti bakakaldım.
Tuvaletin bir yerde birikiyor ve sonra dökülecek olma fikrini sevmiyorum. Arsaya kanalizasyon döşensin, boruları kapaklara salalım. Aga olma fikri çok hoşuma gitti ayrıca :)

  • shadowcat  (17.04.16 02:47:42 ~ 02:48:13)
senin arsaya kendin dikeceğin ev o dorsenin yarı parasına filan gelir. it gibi pahalıdır o.

al bu sana yeter

globalahsap.com
  • ayiadam  (17.04.16 02:51:11)
Normal bir tır dorsesi çevrilebilir belki eve. Bu kadar lüks olmasına gerek yok. Asıl mesele tarla alıp imar izni olmasa bile bunu çeker yaşarsın içinde. Problem olursa çağırırsın bir tır çeker başka yere.

Bok meselesi evet problem. Yıkanma, su. :(

Bekar olsam ev almazdım otobüs ya da böyle birşey alır yaşardım içinde.
  • yine de şahlanıyor  (17.04.16 02:52:13)
ayiadamın realistliğini sevdim, +1 diyerek kendisine katılıyorum :D

  • ekaterina  (17.04.16 02:52:42)
@ayiadam bu çok küçük babuş ya. dorse iç ölçüleri 12.5 metreye 2.5 metre. Daha geniş.

Tabii ki videodaki üst düzey onun farkındayım.
  • yine de şahlanıyor  (17.04.16 02:54:57 ~ 02:56:09)
benim bu işi yaklaşık 3 yıldır araştıran bir arkadaşım var. kalkamadı işin altından.

ayrıca kayınpederde prefabrik ev koydurdu arsaya. kimse de gelip naptın demedi. kaldırın derlerse vinç çağırıyorsun. kaldırıp kamyon kasasına koyuyor. sonra ekipler gidince geri koyuyor. ama cidden kimse gelip naptın demedi.
  • ayiadam  (17.04.16 02:55:57)
prefabrik ev yaz google'a bunun 2 katlısı bile var.

al başkan bu işini görür

www.alpinyapi.com.tr
  • ayiadam  (17.04.16 02:58:44)
misafir kabul ediyorsanız geliyoruz, çok beyendim.

  • ripolip  (17.04.16 03:44:31)
bunu kullanabilmek için öncelikle tır kullanabiliyor olman gerek. sonra bunun tüm elektrik ve mekanik yapısnı biliyor olmalısın ki herhangi bir arızada kendn müdahale edebil. sonra oturduğun yerden dağın başında deli danalar gibi birilerine ulaşmaya çalışma. bu sistemin bakımını düzenli olarak yapmak gerekiyor. atık su, temiz su tesisatından tut, hdrolik sistemine kadar, elektrik tesisatında da yeri geldiği zaman arızayı tespit edip çözmen gerek. sonra burda ağlarsın, kolzet taştı ne yapayım? bu kodumun dorsesi yanlara doğru açılması gerekiyordu, yarıda kaldı napim?

yani o işler o kadar kolay değil.
  • bigbadabum  (17.04.16 10:05:26 ~ 10:06:04)