Mezuniyet balosuna gitmeyenler

Sonradan gitseydim bi anim olurdu diye pisman oldunuz mu?
Gidenler, ne geldik yea gereksiz oldu, dediniz mi?

Hic gidesim yok, buyuk arkadas grubum olmadığı gibi, saci basi kiyafeti kosturmasi gözümde büyüyor cok fena.
Hani gecenin sonunda oh iyiki gelmisim halayimizi da cektik der miyim acaba :d

ben gitmiştim, iyiki de gitmişim. çok eğlenmiştik hem de güzel bir anı olmuştu. hayatta 1 kere olacak bişi o kadar da üşenmemek lazım :)

  • sta  (14.04.16 19:55:05)
lisedekine gitmemiştim, pişman olmadım. kimse de "niye gelmedin" demedi zaten. gitsem canım sıkılırdı muhtemelen. üniversiteden de zaten mezun olamıcam bu gidişle. olabilirsem eğer, sırf "mezun" olduğum için gitmeyi düşünüyorum. böyle birilerine yanaşıp "geldim, çünkü mezun oluyorum. bitti yani okul." diycem.

  • der meister  (14.04.16 20:02:19 ~ 20:02:41)
üniversitedekine gitmedim, hiçbir zaman da pişman olmadım.

kızların pişti olmamak adına elbiselerini almak için farklı illere gittiği, facebook grupları açtığı, sonunda da birbirine benzeyen kokonalara dönüştükleri bir etkinliğe gitmeyi bir an bile düşünmemiştim zaten :)
  • gmzo  (14.04.16 20:05:21)
Gitmedim bi sıkıntı da olmadı. Eksikliğini hissetmedim. Pişmanlık duymadım.

  • bigbadabum  (14.04.16 20:06:55)
ben gittim.
çok da şey olmadı. gitmesem de olurmuş.

eğlendik mi, dibine vurduk. ama sıradan bir günde üç dört arkadaş çıkmaktan hiç bir farkı yoktu. bizim bölümden 8 9 kişi katıldık. her şey o kadar kasıntı gelmişti ki. hatta amiyene tabirle ortamın seviyesi düşüktü. ama yine de eğlenceliydi. balonun bir kaç saati yemek ile geçti. sonra ortam müzikle beraber sahneye geçtik. bildiğin düğün havasıydı. votkalar havada uçuştu. herkes sarhoş oldu. sonra yine programın parçası olarak komple gece klubüne gittik.

velhasıl özetle, gittim, eğlendim ama gitmesem de olurdu.
  • dahinnotha  (14.04.16 20:09:59)
gitmedim pişman da olmadım.

  • kuzey li  (14.04.16 20:10:01)
gitmedim, pişman da olmadım.

  • mrtkbl  (14.04.16 20:14:08)
ne lisede ne üniversitede mezuniyet balosu yapılmadı. 5-6 kişi toplanıp içmeye gittik. çok eğlenmiştim onlarda da.

  • nice tnetennba  (14.04.16 20:15:13)
Lisedekine gittim, üniversitede gitmedim. Hiç pişman değilim. Bence süper saçma bir olay.

  • naberabi  (14.04.16 20:15:21)
Gitmedim bidaha olsa bidaha gtmem

  • ötekitarafabiöğrenci  (14.04.16 20:19:32)
gittim eğlendim de. erkek arkadaşımla aynı sınıftaydık beraber gitmiştik yoksa gitmezdim.
o kadar bir numarası yok.

  • sanguine mcqaer  (14.04.16 20:21:31)
ne lisede ne de üniversitede gitmedim. iyi ki de gitmedim, yine olsa yine gitmem.

  • azizakin  (14.04.16 20:31:34)
Gittim, gitmesem de olurmuş dedim.

  • bigcaptain  (14.04.16 20:39:53)
Gitmedim, simdi gitseymisim diyorum, git bence

  • balpolen  (14.04.16 20:44:25)
en son ortaokulda gitmiştim cok da sıkılmıstım sonra ne lisede nede üniversitede gitmedim. bana göre organizasyonlar değil.

  • all girls dream  (14.04.16 20:45:18)
Lise mezuniyetime sınıftaki embesil arkadaşlarım sebebiyle gidememiştim. (Sayısalcıyım) Bizim inekler diğer sınıflarla pek muhabbete girmek istemediklerinden eşit ağırlık olan birçok okul arkadaşımla güzel bir akşam geçirmekten vazgeçtim. Şimdi üniversitedeyim, eğer mezuniyet balosu olursa bir kıza direkt söyleyip gitmek istiyorum. Çünkü insan liseden de üniversiteden de bir kez mezun oluyor. Ondan sonra oradaki kimseyi bir daha görmeyeceksin. Her şeyin sanki hiç yaşanmamış gibi bitmesi çok kötü bana göre. Bence git, sapıt, bir kez olsun rahat ol, sonra belki hayata bakışın değişir.

  • dissendium  (14.04.16 20:45:40)
Gitmedim. Erkek olsam giderdim belki ama kadınım ve saç makyaj kıyafet olayı hem beni geriyor hem de çok pahalıydı mezuniyet.

Hiç pişman olmadım. Gidenler de "yani eğlendik" tavrındaydi.

Paran varsa kıyafete saça başa ayiracagin zamana uzulmeyeceksen git bence.
  • of dream and drama  (14.04.16 20:47:36)
Aynı nedenden dolayı ben de gitmeyeceğim bu sene. Zaten çok öyle abiyeli yerleri sevmem. Lisede de arkadaşlarımın zoruyla gitmiştim ama en çok ben eğlenmiştim. Gitmek de gitmemek de pişman etmez. Kep töreni yeterli diye düşünüyorum.

  • 1a2b3c4d  (14.04.16 21:01:21)
Lisedekine gittim iyi ki gitmişim. Üniversitedekine gitmedim, birazcık pişmanım ama gidenler çok bayılmamıştı.

  • ornitorenk  (14.04.16 21:09:17)
Ben de busene gitmiyorum. Önceki senelerde gidenler gitmesek de olurmus dediği için pek bi içinde kalmadı henüz.

Benim de gözümde çok büyüyor. Ayrıca bir gece tek kişi için 140 euro da veremem. Ha birde madem verdim 10 dk sonra oyun havasına dönülsün istemem pek bana göre değil.

Bir de çıkışta sortiye geçilip herkes birbirine yazıp eylüle kadar bunun pis seviyesiz dedikodusu döndüğü için olmasa daha bile iyi olur diyorum şahsen.

Önceki senelerdekilere sorun. Hangi şehir nasıl bir balo kaçırdığın da farkettirebilir.
  • pompeininkulleri  (14.04.16 21:18:31 ~ 21:19:42)
geçen sene bizim okulun balosunu ben organize etmiştim. açıkcası pek keyif almadım telaştan. zorunlu olmasam katılmazdım. eğer balo sonrası after party düzenliyorsa ona katılın.

  • free bird  (14.04.16 21:27:24)
lisedekine gittim. ne bileyim çok da lazım değildi hani. gitmesem olurdu. üniversitede tavrım netti, daha son senenin başında gitmeyeceğimi söylemiştim arkadaşlarıma. velhasıl kelam hiçbiri de gitmedi. gitsem eğlenirdim o arkadaş grubumla, hem de anı olurdu ama bi daha giymeyeceğim bi kıyafete para verip hazırlanmak için mental bi efor da sarf etmek istemedim. spor ayakkabı çizgimi bozmak istemedim yani :D sonrasında zaten kalabalık bi ekip yemek yedik sevdiğimiz bikaç hocayla. daha güzel oldu.

  • olutaklidi  (14.04.16 21:35:22 ~ 21:38:02)
Su ana kadar hic gitmedim. Bundan sonra olursa -ki olmayacak- yine gitmem diye dusunuyorum. Arkadas cevrem de vardi. Cogu gitti. (Hatta organize eden kisi de yakin sayilabilecek bir arkadasimdi) Beni de cagirdilar, isim olmaz dedim. Tarzim degil, alkol almam, dinlenilen muzikleri sevmem vs. Birak baloyu kendi kep torenime dahi gitmedim. Bu tarz seylere karsi haddinden fazla sogugum.

  • papillon7  (15.04.16 01:27:05)