Laptop'un içini açarsak

garantisi biter mi? ram ve ssd eklemesi yaptım benim sorum aslında yasal çerçevede yoksa firmalar garantisi biter demesi bi anlam ifade etmiyor.

garanti belgesinde "yetkili servis dışında biri tarafından açıldığında garanti kapsamı dışında kalır" anlamına gelen bir madde olmalı. şu ana kadar aldığım cihazlarda vardı hep.

  • cinsi kisi  (28.01.16 17:54:52)
genelde bu tarz değiştirilip yükseltilebilen parçalarin bölmeleri ayri olurki aletin içini tamamen açmaniza gerek kalmadan değiştirilebilsin böylece garantiyi etkilemesin. eğer böyle bi laptopunuz varsa ve sadece bu bölmeleri açtiysaniz garanti dişinda kalmamasi lazim ürünün

  • berginyonbaenre  (28.01.16 17:59:16)
ram eklemek bozmuyor ama ssd bilmiyorum.

  • jugador  (28.01.16 18:18:56)
Firmaya göre değişiyor anonim olarak bi arayıp sorun. Bir arkadaşım (toshiba veya sony hatırlayamadım) ram takviyesi yapmak için arka kapağı açsam sorun olur mu diye sormuştu, tabi ki yapabilirsiniz biz o kapağı onun için koyduk, yeter ki anakarta zarar vermeyin demişlerdi.

Bu tabi cesaret verici bir örnek. Çoğu firma dokunmayın garanti dışı kalır diyebilir.

Ha bir de her konuştuğunuz firma çalışanı farklı bir şey de diyebilir. Kolay gelsin.
  • sylvan  (28.01.16 22:54:49)
hocam her laptopda bazı yerlerde vidanın ya da kapağın olduğu yerin tam üstünde yapışkanlı parlak kağıtlar oluyor. o kısımlar kalktığı zaman garanti bozuluyor...

  • gotic  (28.01.16 23:10:42)