Wi-Fi şifresi değiştirme

Benden bin küsür km uzaktaki bilgisayardan hiiiç anlamayan biri TTNET e geçmiş. Evde bilgisayar yok. İnternete telefondan ve iPad den bağlanıyor. Bu amca Wi-Fi şifresini bilgisayardan kabloyla modem arayüzüne girmeden öğrenebilir mi veya değiştirebilir mi?

telefonu bilmiyorum nasıl olur ama ipad üzerinden web sayfasına girip adres çubuğuna 192.168.l.l veya 192.168.l.2 adreslerinden birini girsin. açılan sayfada kablosuz bağlantılardan şifresini değiştirebilir.

edit: arkadaş cevap vermiş. ayrıca modemin arkadasında yazar wi-fi şifresi. oradan bakarsınız ipad üzerinden giriş yaparken.
  • golgi aygıtı  (20.01.16 19:44:38 ~ 21:14:33)
Peki onu yapmak için kablolu bağlantı gerekmiyor muydu? E iPad i de ethernet kablosuyla modern nasıl bağlayacak? Yoksa iPad e özel olarak kablosuz arayüz ulaşılabiliyor mu?

  • yemrem  (20.01.16 19:51:29)
kablosuz olarak da golgi nin dediği gibi yapabilirsin. şifreyi değiştirip onayla dediğin an ipad le modem arasındaki bağlantı kopacaktır. sonra ipad de bu ağı unut diyip yeni şifreyle tekrar bağlanınca olay tamam

  • washe  (20.01.16 19:58:34)
bazı modemlerde girmesi gereken adres: 192.168.2.1

kullanıcı adı ve şifre isteyecek. marka ve modele göre kullanıcı adı ve şifrenin ne olduğunu arama motorlarından bulabilirsin. genelde admin / administrator gibi şeyler olur.

bu şekilde modem arayüzüne girmiş olacak. yine modemin markasına bakarak arayüzün nasıl bir biçimi olduğunu bulabilirsin. genelde güvenlik ayarları gibi bir sekme altında yer alır şifre işlemleri. wpa-spk gibi bir şey olmalı. o şifre türünü belli eder. onu seçip şifresini girmeli ve onaylamalı.

sonraki aşamada cihaz ile bağlantı kesilir ve internetten düşer. cihaz bağlandığında şifre istemeli. istemez ise "ağı unut" gibi bir şeye tıklayıp, yeniden bağlanmalı.

ttnet modem bu ise:
www.ttnet.com.tr
  • dahinnotha  (20.01.16 20:14:41)