İş - Yol

70 Km gelir gider miydiniz?

-Şu an işsizsiniz.
-İstediğiniz pozisyon değil.
-Servis ile alınacak bu yol ama iş görüşmesi için en az 3 kere gideceksiniz.
-CV'nizde ortalama iyi duracak bir yer.

dostum memurum ve günde 100 km'ye yakın git gel yapıyorum. eve döndüğümde -metrobüste oturarak gelmeme rağmen- pestil gibi oluyorum. eğer maddi getirisi veya vadettiği gelecek tatmin ediciyse bellki katlanılır ama değilse...

run forrest run !!!

:)
  • kuul  (17.12.15 14:49:04)
Türklerin bu iş beğenmeme olayını anlamıyorum. Adamın tek başarısı üniversite diploması. Zaten ailesine zarar, çevreye zarar, vatana millete zarar bir de iş beğenmiyor.

  • Traveller  (17.12.15 14:53:11)
Kusura bakmasın ama sizin oturduğunuz yere bakıp iş görüşmesine çağıran insan kaynaklarındaki elemanın gözüne sıçayım afedersin.

70km beylikdüzü-samandıra arası nerdeyse. sosyal hayat yoksa gidilir de harici bir durumda ancak ev kiralamak lazım bence işe yakın olarak.

merak ettim nerden nereye gidilecek?
  • seindfeld  (17.12.15 14:56:04)
servis olması güzel. o zamanı değerlendirmeniz mümkün. tabi nereden nereye olduğu da önemli. istanbulsa trafik ayrı dert. Ben her gün beylikdüzü-zeytinburnu yapıyorum.

Edit: şimdi baktım da benim yol 25km. 70km baya bi mesafeymiş :)
  • kurudu da  (17.12.15 15:00:17 ~ 15:01:49)
denerim.

  • dahili meddah  (17.12.15 15:01:10)
mayışa bağlı.

  • all girls dream  (17.12.15 15:03:44)
başka iş yoksa denenir, çalışırken iş aranır.

  • morcivert  (17.12.15 15:24:40)
@Traveller Abi sen neyin kafasını yaşıyorsun, inan çözemedim :)

@seinfeld Ümraniye-Dilovası

Kendimi geliştirmek istediğim bir bölüm var. Stajına bile razıyım şu aşamada. Eğer buraya oldu ki girersem o bölüm sanırım tamamen silinecek geleceğim için. Ama bir yandan da o bölümde staj veya junior iş kovalamak epey sıkıntı. Beklemek de sıktı. Aile,çevre baskısı vs.
O yüzden sordum.
  • hicunutmam  (17.12.15 15:41:31)
nereden nereye gidicen hacı merak ettik?

  • kurudu da  (17.12.15 15:52:20)
gider gelirim.

  • nedendir bilinmez  (17.12.15 15:53:42)
nereden nereye?
o 70 km'yi yarım günde bile geçebilirsin trafik olursa.
bence akşamları ve sabahları ibb trafik ve yandexten yol tarifi al ve trafik yoğunluklarına bak. kıl dönmesi olursun vallaha oturmaktan.
  • teritori  (17.12.15 15:54:51)
burda 5 yıl çaşıacaksın falan gibi bi sözleşme yoksa kabul et hacı. ama onlar seni 3 kere çağırıp işe almayacaklar zaten.

  • kaledekiyalnizlik  (17.12.15 17:12:30)
Daha iyi bir yer bulana kadar çalış.

  • arnold schwarzeneger  (18.12.15 09:11:40)