google analytics

www.hlt1985.com domaini ile bir web sitem olduğunu varsayalım. siteyi google analytics ile takip ediyorum. Ancak sitede olmayan ve 404 veren bir sayfaya ulaşsam bile bu google analyticste görünüyor. Örn: www.hlt1985.com/akdjgaejbakjf gibi bir linke tıklayınca 404 hatası veriyor doğal olarak ancak web sitemde olmasa bile hata mesajı sayfası değilde direkt /akdjgaejbakjf ziyaret edilmiş gibi gösteriyor. Bu normal mi? başka web sitelerinde denedim ancak böyle olmuyor:(

Not. site farklı bir yere taşındığı için link yapısı korunmadan yapılmış bu. Dolayısıyla eskiden beri oluşan bütün dış linkler olmayan sayfalara geldiği için böyle bir sorun oluor.

normal, izleme kodu siteniz içindeki her sayfada yer aldığı için ziyaret edilmiş gibi görünür. 404 sayfanızda da yer alan bu kod, adres çubuğundaki dizin ne olursa olsun kayıt yapmaya programlanmıştır, asıl normal olmayan diğer sitelerde bununla karşılaşmıyor oluşunuz bence.

  • paradoxical  (30.11.15 11:00:49)
sistem wordpress falan mı? öyle bir hazır sistemse zaten siz kodu bir kere koyuyorsunuz her sayfada (404 dahil) o kod oluyor.

ama html bir site yap, sadece anasayfaya o kodu koy sadece anasayfaya girenleri sayar.
  • rodriguez2  (30.11.15 11:12:48)
@rodriguez2 evet site wordpresss. peki bunların seo ya bir etkisi olur mu? olursa neden olur? olmaz ise neden olmaz?:)

  • hlt1985  (30.11.15 12:26:54)
çok deneyimli değilim ama all-in-one seo ya da yoast seo gibi bir plugin kurup seo işini ona bırakın. Siz açıklamaları vs girin. Ben all-in-one bir de onun içindeki xml-sitemap eklentisini kullanıyorum, update diyince güncellemeyi google ve bing'e bildiriyor.

bir de google search console'a(eski google webmasters) siteyi kaydettim ve sitemap.xml'i gönderdim.

Wordpress seo açısından gayet iyi diyorlar, temaya göre de değişiyor galiba ama çoğu ücretli tema ona uygun güzel kodlanıyor.(seo-friendly, clean code vs yazıyorlar)
  • rodriguez2  (30.11.15 13:16:09)