Erkekler gelin bi (Kızlar da gelebilir)

Bi kız gördünüz, müthiş. Aynı iş yerindesiniz. Hoşlandınız da. O da ufaktan bakış atıyor falan. Konu tanışmaya geldi.

Kızın ismi: Huriye, Fadime, Kadriye, Döndü, Makbule, Remziye, Hamide gibi 1950-60'ların tutulan bi ismi olsun.

Görüşleriniz değişir mi? Çok ufakta olsa değişir mi?

Hiç bi isme karşı önyargılı değilim yanlış anlaşılmasın. İnsanların isimlere göre fikirleri değişir mi merak ediyorum.

Not: Her ikiniz de 24-25 yaşlarındasınız diyelim. Sene 2015 :)

Tüm kadınlar çiçektir, hiç biri alınmasın.

Değişmez.

  • ekaterina  (19.10.15 17:35:50)
Alisana kadar biraz garip gelir ama karakterine falan bakisim degismez sadece garipserim o ismi bir sure.

  • floydian  (19.10.15 17:36:18)
Benim değişir. Hatta taşak bile geçerim.

  • angelus  (19.10.15 17:36:55)
ister istemez bir soğukluk olur. gülmem gelir söyleyemem o ismi. ben taşak geçmesem arkadaşlarım geçer. rezillik.

  • sir gawain  (19.10.15 17:37:03 ~ 17:38:18)
Kezbansa sorun olabilir ama soyledigin isimlerden döndü biraz alay konusu olabilirse de, icin nasil istiyorsa oyle yapmak lazim.

Etraf hep konusur, hep konusacak.
  • EasyTiger  (19.10.15 17:43:21)
ayni is yerinden birine is atmam zaten de, basta bi komik gelir sonra dert etmezdim herhalde nolcak canim.
bi nickname uyduruverilir ileride :)

  • chaotic good  (19.10.15 17:46:48 ~ 17:47:18)
Hamide de halamın adı - 1 sn !

  • EasyTiger  (19.10.15 17:47:11)
Fadime'nin bişey yok usta, benim de halamın adı.

Şu an 25 yaşında bir kızla tanıştığında adının Fadime olması garip gelmez mi? İsimler kendi devrini yaşatıyor. Halama Fadime deyince garip gelmiyor. Ama sevgilime Fadime deyince olmuyor sanki.
  • gkn  (19.10.15 17:47:47)
benim olur galiba ya bayanım da erkekte de kadında da üzülüyorum karşımdakine anne babasına kızıyorum :) gülme geliyor bide kötü bi durum.

  • mantarliborek  (19.10.15 17:49:44)
Bu tarz isimlerse sıkıntı yok. Ama bi arkadaşımın kız arkadaşının adı Bahtiyar'dı mesela o büyük sıkıntı :D

  • kaderimse np  (19.10.15 17:52:30)
Anne babası kendi annesinin, büyükannesinin ismini koymuştur vs. Ya da büyükler zorlamıştır, anne babaya direnemeyen çok sayıda insan var. Birinin ismine karşı neden bakışım değişsin ki o kişiye? En fazla ilk anda benimseyemem.

Asıl 2015 senesinde ve 24-25 yaşında koca insanların karşısındaki insanların isimleriyle dalga geçmeyecek olgunluğa sahip olmayışı beni rahatsız eder.
  • kaymaktutmayansicaksut  (19.10.15 17:52:49)
Ilk 10 saniye bi uzaklara dalarim sonra kiz guzelse kahve icmeye davet ederim.

  • dieselsingle2  (19.10.15 17:53:10)
hahah ulan duyuruda ilk açtığım soruların birinde aynı soruyu kadriye ismi özelinde sormuştum :D kado dersin demişlerdi :/ ben kızla çıkamadım gerçi ama öyle işte. farketmez yani.

  • mattiadestro  (19.10.15 17:54:20 ~ 17:54:37)
nick imin sana ne zararı acaba ?

  • gulsum  (19.10.15 18:14:36)
aynısını yaşadım. hem dış görünüşe hem şekle şemale aşırı önem veren dejenere, şerefsiz birisi olarak başta doğal olarak "o ne biçim isim gı?" deyiverdim ama zamanla alıştım. öyle ki o isim benim için dünyanın en güzel kelimesi oldu. adını sordukları zaman söylüyor ve garip tepkiler alıyordum. anlam veremiyordum. sonra adının "garip" olduğunu fark ediyordum. falan filan.

"başta değişir, sonra düzelir" diyorum o yüzden ben. ilk zamanlarda evet, "olum böyle isim olur mu ya" diyosun ama belli bi seviyeyi aşabiliyosan eğer sonrası kolay.
  • der meister  (19.10.15 18:20:41)
Adamı çok beğenmişsem o isim artık dünyanın en karizmatik ismi olur ama sadece birazcık hoşlanıyorsam soğurum galiba.
(Çiçek babandır bu arada:)

  • mezzosprite  (19.10.15 18:50:29)
Zerre kadar degismez fikrim. Adi Mahmut bile olabilir, hoslandiysam hoslanirim.

  • stavro  (19.10.15 19:18:06)
hosuma gitmez. esimin adini veysel koycaklarmis (adi veysel olanlar, no offense) dusunuorum ya veysel koysalarmis hala bu etkiyi yaratir miydi? hayir!

  • sayns  (19.10.15 19:19:17)
ya değişmez ama kötü bir durum.

kendim için düşündüm yakışıklı bir çocukta abdurkadir diye bir şey. yok ya, evlenemezdim bile :D
  • buiret  (19.10.15 19:23:39)
Hayır asla değişmez

  • dafuq  (19.10.15 22:04:14)
Hayır.

Çok ufak da olsa değişmez.
  • yirmisantim  (19.10.15 22:20:13)
benim biraz değişir yav. değişmemesi için adamı hayvan gibi beğenmiş olmam lazım. ama öyle böyle değil, adamın yunan tanrısı gibi bir tip olması lazım. yoksa hafiften soğurum muhtemelen.

  • köstebek kurabiye  (19.10.15 22:41:05)
Değişmez. Ufak da olsa değişmez.

  • ziv zulander  (19.10.15 22:45:05)
Skimde olmaz lan delirdiniz mi kız bulmuşuz da.

  • zawisza  (19.10.15 22:57:22)
Değişmez ama iş arkadaşıma da yazmam zaten.

  • arnold schwarzeneger  (20.10.15 09:25:26)
Valla benim biraz değişir maalesef. Adı Zubuzittin olan birinin ailesi, yetiştirilme tarzı, hayata bakış açısı, bi sürü şeyi benden çok farklıdır diye düşünür, hiç o topa girmemeyi tercih ederim büyük ihtimalle. Sonra zamanla öyle olmadığı anlaşılırsa sorun kalmaz elbette ama ilk etapta bir düşüş yaşatacağından bahsediyorum. Evet, özel not: gerçekten aynı iş yerinden sevgili edinmesen daha iyi olur.

  • pandispanya  (20.10.15 09:28:57)
ismim çok seküler diye büşra diye kızın psikolojisini bozmuşluğum var benim asoudasdas. bi bana bak bi sana, hiç olacak iş mi diyordum.

geçen baktım, "deniz" yazmış isminin başına feysbukta ahahshda

ben sevmiyorum. uyumsuz oluyor.
  • jangling jack  (20.10.15 11:09:46)
Bir kısmınız aynı işyerinde olmaya takılmış. Tam belirtmemişim soruda, ama iş yeri dediğim yer ~5000 çalışanı olan kurumsal şirket. Ben apayrı yerdeyim o apayrı yerde. Bağlı olduğumuz birimler bile fersah fersah farklı :)

  • gkn  (20.10.15 12:00:45)
oluya lan valla oluyo olmaz diyenin bilinc altında -1 puanla başlıyor kadriye haberi yok

  • mrthany  (02.01.16 12:38:24)
hayır değişmez,

isme neden takılıyorsun? ismi bengüsu olsun, 24 saatin 12 saatini kavga ederek geçirirseniz anlaşamazsanız ne önemi var? isime takılmak bence ergenliktir, şekilciliktir, dombililik ve taoculuktur.

iş yerinde sevgililik olayı daha mühim ve dikkat edilmesi gereken bir konu bence. hatta tehlikeli.
  • morcivert  (02.01.16 12:43:04 ~ 12:45:58)
günümüzün sikimsonik kasıntı isimlerinden daha iyidir. değişmez.

  • nothing in my way  (02.01.16 13:05:35)