grup, sarkici, sarki tavsiyesi

severek dinledigim gruplar, sarkicilar, sarki turleri sunlar;

=>coldplay
=>radiohead
=>gogol bordello
=>goran bregovic
=>soad'in kafa sikmeyen sarkilari
=>duman, hayko cepkin, cem karaca, erkin koray, siya siyabent, almora
=>...

yaniliyor olabilirim ama genel olarak alternatif rock, punk biraz da balkan dinliyorum?

ama hep ayni dinlemekten sikildim, sevdigim sarkilardan sikilmaktan da korkuyorum surekli dinleyerek.

sizin bu konuda yapabilecekleriniz ise bana tavsiyede bulunmak. allah rizasi icin, babanizin basi icin 'sunnari da dinlesen seversin muhtemelen' diyin gozunuzun yagini yiyim.

redd :)

  • kobuzchu kiz  (03.10.09 22:54:52)
last.fm'in similar fasilitesini kullan.

sana bir tane önereyim çok seversin zaten: secondhand serenade..
  • dambil  (03.10.09 22:58:40)
kardeşim benle yakın müzik tarzın hatta baya bi yakın. birde moby i dene

  • dieselsingle2  (03.10.09 22:59:06)
aslında en iyisi, bir gruba ya da tarza bağlı olmamak. al last.fm'den 1 aylık üyelik (5 lira falan), takıl kafana göre. bir dinlediğimi ertesi gün unutuyorum. çok sevdiklerimi not alıyorum.

gerçi bu yüzden 300 gb müzik arşivim oldu, çığırından çıkıyor işler :/
  • deckard  (03.10.09 22:59:38)
opeth

  • zgrydn  (03.10.09 23:04:00)
creedance clearwater revival (ccr diye de bilinir)
uriah heep
jefferson airplane
porcupine tree
audioslave
queens of the stone age
epica
haggard
therion
sentenced ( slow'lari)
bizden de, mavi isiklar
ilk aklima gelenler.
amorphis'i de ekledim gitti.
  • pyro clustic flow  (03.10.09 23:04:06 ~ 23:06:04)
anathema
placebo biliyosundur.
blur
beck
the white stripes
the flaming lips
slipknot
disturbed
No Smoking Orchestra, Fanfare Ciocarlia, shantel, Boban Markovic Orkestar ( balkana alternatif)
ayyuka, çamur, pillibebek..

ilk aklıma gelenler. istersen parçalar da önerebilirim.
  • nonserviamm  (03.10.09 23:11:45)
okurken "oha kim benim d klasörümdekileri yazdı lan, ama şunları unutmuş" dedim :)

- firewater
- figli di madre ignota
- pink martini
- devotchka
- emir kusturica no smoking orchestra
- honeyhoney
- dvig
- couer de pirate
- kultur chock
- oi va voi
- paris combo
  • madrigal  (04.10.09 00:29:27)
gothart
esma redzepova
koçani orkestar
oi va voi
luxus
taraf de haidouks
  • yaban  (04.10.09 02:04:16)
Nirvana,Travis ten şaşma.Oasisin bazı şarkıları incubus-love hurts.Raindrops keep falling on my head.Ve the beatles ne dinlersen dinle alternatif rockta 1 numara.

  • Novice  (09.10.09 21:39:34)