Gittiğiniz ülkelerden en güzeli?

Hangisiydi?

Ek soru: Nedenini ve gittiğiniz ülkelerin tamamını da yazarsanız tadından yenmez.

isveç

  • seyduna6687  (22.09.15 23:36:52)
İtalya ispanya kapışır

Edit: gördüğüm ülkeler portekiz ispanya fransa almanya çek cum avusturya italya belçika hollanda nijerya rwanda moritanya gana aklıma gelirse daha eklerim
  • basond  (22.09.15 23:42:02 ~ 23:54:11)
iskoçya

  • mesgul ve huzursuz  (22.09.15 23:42:21)
bence en güzeli londra/ingiltereydi çünkü biraz istanbula benziyordu kalabalıktı falan severim kalabalık yerleri bi tek havası çok iyi değildi sıcak severim.
onun dışında maldivler de çok güzeldi tam cennet gibiydi. ama ikisinin arasından seçim yapmak gerekirse ingiltere derim.

  • sta  (22.09.15 23:43:12)
Japonya

  • archery  (22.09.15 23:43:29)
abd, fransa, ingiltere, ispanya içinden (başka ülkeye gitmedim) ingiltere derim.

nedeni ingiltere'nin kasvetli havası, mimarisi ve ingiliz kültürüne - ingilizlere olan kişisel sevgim (müzisyenleri, komedyenleri, yazarları sebebiyle).

ek olarak: yeni zelanda'ya, irlanda'ya ve japonya'ya gitmeyi çok istiyorum. buralara gidenlerin cevaplarını özellikle takipteyim.
  • whimsical  (22.09.15 23:45:46 ~ 23.09.15 00:09:00)
avrupa ve abd'yi saymak istemiyorum. farklılık adına çok bir esprileri yok.

fas. imkanım olsa marakeş'te yaşamak isterdim 6 ay-1 yıl kadar.
  • sayns  (22.09.15 23:48:09)
amerika

  • allanpoe  (22.09.15 23:52:17)
İtalya ispanya belçika hollanda fransaya gittim. Hepsi güzel ülkeler. Fransada çok takıldığımdan bi yerden sonra her yer aynı gibi geliyor. İspanyada sadece endülüse gittim, rüya gibiydi. İtalya ile karşılaştırmakta zorlanıyorum. Bu ikisi kapışır yukarıda söylendiği gibi.

  • mistreated  (23.09.15 00:00:34)
Gidilen yerler; irlanda, abd, ispanya, fransa, italya, balkan ülkeleri
Favori: irlanda

  • waztp  (23.09.15 00:34:02)
gittiklerim italya, ispanya, belçika, polonya, fransa, çek
en sevdiğim ispanya. italya ve polonyayı da çok seviyorum gerçi.

  • anil  (23.09.15 00:49:12)
16 ulke
En sevdigim Cek Cumhuriyeti ve Bulgaristan
Pahali degiller
Dogu Avrupa kulturunu seviyorum
Mimarileri guzel
Turkiye'den oldukca farkli
  • Traveller  (23.09.15 01:27:19)
Turkiye-istanbul

Mukemmel bi yer dogasi tarihi kulturu insanlari hepsi cok hos.

OLURUM TURKIYEM
  • keshdurden  (23.09.15 08:17:01)
italya, ispanya, fransa, hollanda ve avusturya gördüm; aralarında en çok floransa'yı sevdim. işin içine roma vs. de girince italya farkı açıyor. neden? çünkü çocukluğumdan beri kitapta, derste, tv'de, sinemada görüp beğendiğim birçok şey italya'da. sanatından tut yemek kültürüne kadar, direkt bana hitap eden bir yer.

  • baba jo  (23.09.15 08:38:19)
brezilya en güzeliydi, 4-5 şehir gezdim hepsi süperdi. yemekleri bi harikaydı insanları her daim gülüyodu, bu ikisi mutlu olmam için gerçekten önemli

çok yer gezdim, bi ara belki editleyerek tüm ülkeleri yazarım. faroe adalarına da gitmiştim mesela orası da apayrı bi dünya...kendince ayrı bi güzelliği var ama bana göre değildi :D
  • la noix  (23.09.15 09:19:27)