Zamanın başa sardığı filmler

evet bu tarz filmleri soruyorum sevgili duyuru ahalisi, büyük ihtimalle çoğunu izledim ama kenarda köşede kalmış varsa onları da izlemek istiyorum, konusu çok önemli değil. mesela şu an izlediğimi hatırladıklarım;

source code
edge of tomorrow
groundhog day

klavyeyi tuşlayan parmaklarınız dert görmesin

edit: biraz daha açayım, yani karakterimiz daha önceden yaşadığı günü/ayı/yılı tekrar yaşayacak ve gerçekleşmiş olan olayların seyrini değiştiricek. makro veya mikro olabilir bunlar yani. ne bileyim ayağı bi şeye takıldıysa hatırlayıp üstündün zıplıcak vs gibi. bu looptan kurtulmak için bi şeyler yapcak falan gibi.

ha bu arada about time ve predestination izlemiştim. zamanla ilgili farklı ve güzel filmler ikisi de özellikle about time çok tatlıydı ama aradığım tam olarak öyle değil.

about time, ama kısım kısım,

  • a perfect lie  (18.09.15 02:20:12)
başa sarmaktan kastını doğru anladıysam:

la jetee
aaahh belinda

edit: o zaman iki film de verdiğin örneklere uyuyor. la jetee'yi özellikle tavsiye ediyorum.
  • lesmiserables  (18.09.15 02:20:20 ~ 02:47:17)
Los cronocrímenes

  • vince noir  (18.09.15 02:57:45)
izlemişindir ama "koş lola koş"

  • high hopes of the sozluk  (18.09.15 03:06:58)
Butterfly effect

  • steve rogers  (18.09.15 03:25:16)
Next

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (18.09.15 05:35:34)
Time crimes.

  • bigbadabum  (18.09.15 07:50:16)
vantage point
(Bakış açısı)

  • prison_break  (18.09.15 09:30:04)
early edition'a da bi bakın derim.

  • kaledekiyalnizlik  (18.09.15 09:35:38)
Los cronocrímenes +1
mutlaka izleyin, tarif ettiğinizden de güzel bir kurgusu var.

  • uuth  (18.09.15 09:38:17)
The time traveler's wife

  • buraya yalniz uyanmak icin geldim  (18.09.15 09:42:24 ~ 09:43:26)
(bkz: mr. nobody)

  • mesene  (18.09.15 09:45:13)
bir türk filmi vardı anlattığın gibi olan adını hatırlayamadım şimdi. hatırlayınca yazarım.

spoiler yazayım sen okuma arkadaşlardan hatırlayan olur belki:

adam intihar mı ediyordu kaza mı geçiriyordu ne, ölüyordu. bir melek de ona gelecekteki hayatını gösteriyordu. işte sonrasında adam hayata geri dönüp yaptığı hataları yapmıyordu gibi bişeyler. patronun güzel kızıyla evleniyordu. melek de insan oluyordu galiba.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (18.09.15 10:25:52 ~ 10:26:40)
memento da böyle değil miydi ya. çok oldu izleyeli.

  • tepedeki psychedelic adam  (18.09.15 10:29:42)
@hayat aklini konusacak bir filozof uret
hocam gelecekten bir gündü o filmin adı

  • kahramanikarus  (18.09.15 11:08:53)