Askeliğin tecili

2002nin sonbaharı 18 yasımda uniye basladım bi sene hazırlık okudum 4 senelik lisansıda 2 sene uzatarak bu sene yaz okulunda mezun oldum 25 yasımda. mart ayında beni ozleyen tsk bi kagıt yollamıs 31 ekim okul sebebi ile askerlik tecilinizin son vaktidir die. bende madem bensiz yapamıo tsk dierek okulu bitirdim 31 ekime kalmadan. şimdi merak ettiğim su ben okulu 2 sene uzatarak bitirdim daha tecil yapma hakkım varmı? 2 senelik tecil hakkımı okulu uzatarak mı yedim?

31 ekim'e kadar askerlik şubesine gidip 2 senelik daha cillop gibi tecil alma hakkın var. yok ben tecil almayacağım dersen muhtemelen aralık'ta gidersin...

  • benim de soyleyeceklerim var  (02.10.09 03:40:30)
super cevap gonlume su serpildi:D şimdi 31 ekime kadar subeye tecil dierek gidiyoruz değilmi. yoklama baska bişey. yoklama demek beni askere alın demek oluy0 sanırım değilmi?

  • zapake  (02.10.09 03:49:21)
Diplomanın aslını alarak herhangi bir askerlik şubesinin önünde sabah 7 sularında beklemeye başla. Son yoklaman yapılacak, muayene oldurtacaklar, askerlik kararı çıkartacaklar, sonra da formda "lisans mezunuyum 2 yıllık tecil istiyorum" işaretleyeceksin. 2 yıl tecilin olacak. Bu sırada elindeki belgelerde "Yedek Subay Aday Adayı" yazacak, "ulan hasiktir beni uzun dönem yedek subay mı alıyorlar" diye tırsmana gerek yok. Lisans mezunu olduğun için bu ünvana sahipsin.

Özetin özeti: 2 yıl tecil hakkın var, git yaptır.
  • 3200  (02.10.09 09:36:51)
Siz isteseniz de istemeseniz de askerlik şubesine gittiğinizde son yoklama yapılıp askerliğiniz 2 yıl tecil edilecek. Eğer hemen askere gitmek isterseniz bi de üstüne tecil bozma işlemleri yaptırmanız gerekir. O yüzden endişe etmeyin direkman almazlar sizi askere...

Bi de her askerlik şubesinde her zaman muayene yapacak doktor bulunmayabilir. Doktor yılda 1-2 kere o şubeye gelir, diğer zamanlarda sizi askeri hastaneye sevk ederler ki bence hastanedeki muayene hem daha rahat hem de daha kısa sürüyor...
  • selimse  (02.10.09 09:37:28 ~ 09:40:55)