Tuvalete çıkamama (kabızlık değil)

Merhabalar,

Bir iki aydır kabus gibi bir durumla karşı karşıyayım. Akşam saat 8 gibi büyük tuvaletim geliyor ama hiçbir şekilde sabah 4 yada 5den önce yapamıyorum. Gaz sorunu değil. Gece uykularım gerçekten kötü. Gündüz saatlerinde böyle bit sorunum yok.
Kabız değilim, günde 2 kere yapıyorum. Laktoz
İntoleransım var ama bu ona benzemiyor. Süt ürünü tükettiğimde daha çok zırt pırt tuvalete gidiyorum. Şu anda mesela saatlerdir
Kukumav kuşu gibi oturuyorum, sürekli
Wcdeyim acaba yapabilir miyim diye. Yapınca ancak uykuya
Dalabiliyorum.
His şişkinlik ve karın ağrısı hafif

eee?

  • cenkertem.afc  (16.09.15 09:37:12)
Yeteri kadar su içiyor musun gün içinde? Çay kahve değil, si içmek gerekiyor.

Bir de spor yap, bağırsaklarını hareket ettirecek şekilde jimnastik ya da yoga tarzı gibi olan hareketler.

Denemekten zarar gelmez. Yediğin şeyler ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
  • dahinnotha  (16.09.15 10:34:43)
Sürekli bu durumu düşünme

  • kibrit  (16.09.15 12:20:19)
teşekkürler arkadaşlar, suya ağırlık vereyim. Günde 10 saat çocuk bakıyorum spor için hiç enerjim kalmıyor.

  • beholderrulez  (16.09.15 20:06:51)
çocuk bakıyorsan eğilme kalkma hareketlerin oluyordur sanırım. çocuk kaç yaşında bilmiyorum gerçi. büyük çocuksa diye ben yazayım yine de, yerden bir şeyler toplamak bağırsakları çalıştıran hareketlerden biridir. leğende çamaşır yıkar gibi çömelip kalkmak, karın bölgesine sağdan sola dairesel hafif masajlar yapmak da bağırsakları harekete geçirir.
bol su +1

bir de lifli şeyler tüket.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (16.09.15 20:28:51)