PS4 veya Xbox one'ı amazondan sipariş vermek?

Bunun gümrükte büyük bir sorunu olur mu? Ek para ödemek zorunda kalır mıyım falan? Burada bir spotçudan almak daha mı mantıklı olur?

Edit: Spotçuya gidip alsam daha ucuz da olur mu acaba, yoksa gittigidiyor gibi yerlerden falan mı alsam?

Evet. Evet. Evet.

  • s man chen  (03.09.15 12:15:19)
spotçu daha mantıklı.

  • ergenpezeveng  (03.09.15 12:25:58)
Şu an göndermiyorlar. Gönderse bile gümrük kargo olarak 150 dolar almıştı.
399 + 150 $ yerine 1200e spot bulursun.

  • rhan  (03.09.15 12:25:59)
Spotçuya gidip alsam daha ucuz da olur mu acaba, yoksa gittigidiyor gibi yerlerden falan mı alsam?

  • noluyo yaa  (03.09.15 12:28:51)
istanbulda mısın? bu konsolları kıranlar oyun yükleyenler filan oluyo ps4 ve xo daha kırılmadı ama bu tip yerlerden alırsan bişey olunca tamirat olayları ya da kırdırma olaylarını da yaptırabilirsin. en azından cihazda bi sorun oldu mu gideceğin adres belli olur. gerçi şu ana kadar öyle sorun yaşayan kimseyi de görmedim ama. küçük bi yerde yaşıyosan netten al.

  • ergenpezeveng  (03.09.15 12:53:34)
ben dün sahit olduğum ps4 siparişini açıklıyayım. elemana almanyadan göndermişler value kısmına 399 euro yazılmış. ürün kullanılmış galiba yada sıfırdı. gümrüktekiler ürünlere faça attıkları için belli olmuyor sıfır olduğu tam 240 lira vergi yansıtılmış.

amerikadan direk satın alınır trye devlet postası üzerinden sokulursa 400 doların üzerine %18 ekleyin. oda 220 lira civarı yapıyor.

abi yurtdışına hiç girmeyin tr içinde müthiş sıfır gibi makineler satılıyor. ne o riski alın nede fazla para verin
  • protrek  (03.09.15 13:13:38)
Şu dolar kuruyla ve gümrük vergisi denen dalga varken hiç amazon işine bulaşma.Gittigidiyor biraz fazla komisyon koyuyor,fiyatların biraz daha şişik olması lazım.N11e bak derim Sony Eurasia garantili alırsın kafan rahat olur.

  • Golden Ratio  (03.09.15 13:25:06)
ps4 dolar 1.8 iken almıştım ben amazondan o zaman türkiyede 1200 liraydı bana 1000 liraya gelmişti, şimdi 1500 lira olmuş trde ps4, dolar 3 tl bir de 100 dolar gümrük parası alacaklar. hiç mantıklı değil anlayacağın yurtdışından almak

  • gaza gelen  (03.09.15 14:14:23)