Neden iphone'unuz var?

Öğrenmek için soruyorum, iphone'unuzu spesifik olarak hangi özelliğinden etkilenerek aldınız? (tipinin çok düzgün olması, akıcı olması, alüminyumunun verdiği his, kutusunun çok güzel olması vs vs gibi) Hangi iphone modelini kullandığınızı da belirterek yazabilir misiniz? Teşekkürler.

tabi ki tasarım.

  • enkolaykullaniciadi  (01.09.15 11:22:33)
Kiz kardesime sordum, bir cevabi yok, "cok guzel" diyor sadece. Bu da bir cevap degil.

  • stavro  (01.09.15 11:26:09)
iphone 6 plus var,
- gitarimi baglayip bir processor olarak kullanabiliyorum, ozellikle üsendiğim zamanlarda (kalkıp anfi, processor ve bilimum alet edavatı kurup calismak yerine partik yapmak icin baglıyorum iphone kulaklıklarımı takip devam ediyorum...
- bilgisayarımda calisirken gelen mesaj aramalar vb seyleri bigisarım uzerinden es zamanlı cevaplayabiliyorum.
- midi üzerinden calisan controllerlara hem donanımsal hemde programsal olarak tam destek vermesi sayesinde kendime ozel kullanım imkanı saglaması.
  • mehmet lutfi  (01.09.15 11:26:41)
5s.

kaliteli
tipi güzel
takılma donma vs. yok
virüs tehlikesi az
özellikleri iyi
kamerası iyi
yavaş çekim hızlı çekim vs.
marka olması yani ağırlığı olması
  • hayir bu koyden olsam nolcak  (01.09.15 11:28:45)
özel bi sebepten dolayı almadım ama kullandıktan sonra androidden daha stabil ve kasmadan çalıştığını farkettim. kesinlikle seri ve donma olmadı bende. tekrar telefon alırsam iphone u tercih ederim.

  • basond  (01.09.15 11:30:06)
telefonun s.o.s veriyordu. android'den bıktığım için ios olsun dedim. almışken de son modelini aldım. özel bir sebebi yok yani.

  • kakao  (01.09.15 11:34:24)
iPhone 2G den beri 3er nesil atlayarak iPhone alıyorum. Jbli haliyle Dünya'nın en iyi telefonu jbsiz haliyle nexustan sonra 2.

  • Mcfly  (01.09.15 11:42:18)
"Çünkü neden olmasın" demiştim alırken.

  • angelus  (01.09.15 11:42:42)
Tasarimi cok kullanisli, icgudusel. 4'ten beri iphone kullaniyorum. 4-5-6 diye gittim s'lere bulasamadim.

Bilgisayarim macbook, her sey senkronize calisiyor, isletim sistemi muhtesem yillarca kullansan dahi saglam kaliyor cihaz. ipod touch first gen var evde, hala sapa saglam, calisiyor bataryasi disinda.

yazilabilecek tek eksisi bataryasi olabilir.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (01.09.15 11:43:43)
iphone4s kullanıyorum, ana sebebi boyutları ve tek elle rahatça kullanabilmem. Diğer sebepler ise stabil oluşu, basitliği ve kolay uyum sağlayabilmesi.

  • aylakadam  (01.09.15 11:51:06)
ikisini de kullanan birisi olarak android'in bir süre sonra kastığını rahatlıkla söyleyebilirim. iphone çok daha stabil bir şekilde çalışıyor.

bir uygulama android için bedava iken iphone için paralı olabiliyor.

dosya gönderme androidde daha rahat. usb ile herhangi bir PC'ye telefonu bağlayınca android çok daha düzenli oluyor. ve her dosyaya çok rahat ulaşılabiliyor.

iphone'da face time uygulaması var gayet kullanışlı. ekstra bir program gerektirmiyor.

bunların dışında kaliteli malzemeyi kıyaslamaya sokamam çünkü htc'nin özellikle çok çok daha sağlam telefonları var. aynı şekilde samsung'un çok dandik malzemeden ürünleri de var.

iphone'da parmak izi var. çok önemli gibi görünmese de en nihayetinde araba değil telefon bu. bu ufak şeyler önemli oluyor.

özellikleri kenara atarsak sadece tasarım bile cevap olabilir. sonuçta zevk meselesi..
  • capkin degilim yuksek muhendisim  (01.09.15 11:56:15)
Fotoğraf kalitesi.

  • franz kafka  (01.09.15 11:57:38)
bir arkadasim 60 avustralya dolarina satiyordu kendisininkini aldim ben de. 4s.

  • baldur2  (01.09.15 12:04:42)
iphone 6 plus kullanıyorum. bunun yanında ipad ve bilgisayar olarak mac kullanıyorum.

özellikle bu şekilde bir kombin ile gerçekten çok keyifli oluyor. bütün cihazlarım birbirine bağlı senkron çalışıyor. Misal, telefonda çektiğim bir fotoğraf aynı anda hem tablete hem bilgisayarıma düşüyor. Bilgisayardaki dosyalarımı ve işlerimi telefondan takip edebiliyorum. Bu ve benzeri bir çok kolaylık sağlıyor.

Bunun dışında telefonu bağımsız olarak söylemek gerekirse:

1- çok stabil. senelerce android kullandım, belli bir süre sonra kasma yapıyor yavaşlıyor bunlara hep sahit oldum. iphone'da böyle bir sıkıntı yok.
2- kamerası diğer tüm telefonlardan daha iyi.
3- apple store uygulamaları play store'a göre çok daha kaliteli.
4- sağlık uygulaması.
5- ekran kalitesi.
6- tasarımı
  • cheers for fears  (01.09.15 12:04:53)
kullaınımı daha kolay geliyo

  • la noix  (01.09.15 12:19:40)
3.5 senedir 4s'im var ve 6s çıktığında münasip bi zamanda 6s e geçicem.

tipi, tasarımı, kolaylığı umrumda değil. stabilitesi asıl tercih sebebim. daha sonra performans geliyor. bu yüzden de 6s e geçişi planluıyorum. bu ikisinden sonra da güvenlik ve sürdürebilirlik. sürdürebilirlikten kastım, yedekleme olayı. 4s teki icloud yedeğimi 6s e yükleyip yarım bıraktığım mesajı yeni telefonumdan devam ettirebilmem.

tek şikayetim şarj. onu da bi şekilde hallediyoruz.
  • washe  (01.09.15 12:36:55)
iphone 4üm var. çok sağlam. defalarca düşürdüm çok hor kullanıyorum. telefon bu çünkü her gün seninle ordan oraya gidiyor. bir kez bile servis yüzü görmedi. ve bence kullanımı kolay. net ve basit. şu an üzerine bir sürü yeni modeli gelse de ben sorunsuz kullanıyorum.

  • tuborg yesili  (01.09.15 12:44:03)
para var qanqa.

  • [silinmiş]  (01.09.15 12:48:01)
iphone olduğu için. kendimi başka telefonu kullanırken hayal edemiyorum. delicesine bağlandım.

  • panda  (01.09.15 12:59:51)
defalarca; android kullanıp da delicesine android savunan insanları, sürekli bok atmalarına rağmen, gizliden gizliye iphone'umu ellerine alıp hayranlıkla incelerken yakaladığım için.

  • m murphy  (01.09.15 13:18:55 ~ 13:19:23)
donmuyor

  • docrivers  (01.09.15 13:29:42)
5S kullanıyorum. 3G çıktığında sorunsuz bir akıllı telefon olduğu için almıştım. Zira daha önceki akıllı telefonların (Windows Phone ve Symbian) çok sorunlu ve yetersiz olduğunu düşünüyordum. Beni en çok etkileyen şeylerden biri de AppleStore olmuştu.

Sonrasında marka değiştirmemi gerektiren bir sebep olmadı. Yaklaşık 3 senede bir model değiştirerek iPhone kullanmaya devam ediyorum.
  • zombi  (01.09.15 13:49:12)
Iphone 6 kullanıyorum.
İnce olması, kaliteli yan ürünlerin olması (gucci'nin, marc jacobs'un, vs. telefon kabı yapması mesela), plastik olmaması, sıkıldığımda çok zarar etmeden satabileceğimi bilmek.

  • kayranin kedisi  (01.09.15 15:41:33 ~ 15:42:26)
hediye edildi
easy as fuck +1
donmuyor +1
teknik servisinden çok memnun kaldım

5.
  • shotgunwoman  (01.09.15 16:08:11)