whatsapp web kullanırkan telefonun ötmesi

aramaya inanmadım, sormak daha kolayıma geldi.

bilgisayarda whatsapp web açık. oradan yazıyorum. lakin her gelen mesajda telefon car car ötüp duruyo. webden kullanırken, whatsapp web açıkken whatsapp mesajı gelince ötmesini kapatamıyor muyuz?

telefondan bildirimleri kapatman lazım. whatsapp web i kapattıktan sonra da tekrar açarsın bildirimleri. yani pc de açık diye facebook messenger daki gibi bildirim vermemezlik etmiyor whatsapp

  • washe  (31.08.15 12:31:49)
Aslında şöyle bir şey oluyor. Önce webde uyarı geliyor. 3-4 saniye siz webde reaksiyon göstermezseniz "duymadı herhalde" deyip cepte de uyarı veriyor. Örneğin siz birisiyle karşılıklı yazışırken webden telefondan ses gelmemesi lazım.

Çözüm: Telefondan whatsapp uyarılarını sessize almak.
  • bazilika  (31.08.15 13:43:59)
cevaplara teşekkürler de aradığım şey onlar değil. o dediklerinizin tamamı manuel yöntemler. mobil veriyi kapatırsam mobil veri ile almam gereken başka şeyi de alamam. telefonun sesini kapatmak da öyle. whatsapp bildirimlerini kapatmak ise her sefer gir kapat, gir aç, açmayı unutma riski. doğru bir yöntem değil.

istediğim tam olarak washe'nin dediği facebook messenger gibi. bilgisayardan kullanırken telefona bildirim gelmiyor. bilgisayarda kapalıysa veya away ise telefona geliyor. anladığım kadarıyla whatsapp bunu henüz çözememiş.
  • kibritsuyu  (31.08.15 15:35:11)
mobil veriyi kapatırsanız, whatsapp web i de kullanamazsınız, kullanabilmek için telefonun da internete bağlı olması lazım.

@bazilika+1 eğer aktif bir konuşma içerisindeyseniz ses gelmez. Ancak, eğer gelen mesajlara 3-4 saniyede tepki vermez whatsapp web e girmezseniz ses yapacaktır.
  • cursor  (31.08.15 15:44:18)