Çok önemli olmayan bir soru

Diyelim ki bir arkadaşınız bir kaç aksilik sonucu, sabahın beşinde, biraz yabancısı olduğu bir şehirin terminalinde beş parasız kalıvermiş, bi şekilde sorun çözülmüş, aradan zaman geçmiş size bahsediyor,

Siz de, neden beni aramadın deyip çok az kızıyorsunuz,

Bunu o an durum gerektirdiği için nezaketen mi söylersiniz, arkadaşınızla samimiyet durumunuza göre fark eder mi, yoksa samimi olsanız da olmasanız da bu yada buna benzer bir şey söylemez misiniz, çözülmüş bir mesele zaten deyip geçer misiniz,

Kısaca böyle bi durumda ne derdiniz,

Teşekkürler cevaplar için,

yardımcı olabilecek durumum varsa, e be salak niye beni aramadın der gülerim.

yoksa demem.
  • skayas  (18.08.15 01:16:43)
Yakın bir arkadaşımsa ciddi ciddi keşke beni arasaydın der kızarım. Arasaydı o saatte kalkar giderdim veya birini yollardım.

Uzak bir arkadaşsa nezaketen söylerim. Bir daha yardıma ihtiyacı olur da ararsa sorununu çözerim.

Sevmediğim biriyse geçmiş olsun derim.
  • Lim5  (18.08.15 01:20:19)
neden aramadın diye sorardım.

  • allanpoe  (18.08.15 01:20:46)
samimi değilsem söylemem, zaten samimi olmadığım birisi böyle bir anda beni arasa işi düştü de aradı diye saydırırm kendi kendime

ama samimi arkadaşım ise kızarım neden aramadın diye
  • gazozailacatmauzmani  (18.08.15 01:31:45)
Yakınlık derecem ile doğru orantılı artar sitemim.

  • sen git ben geliyorum  (18.08.15 01:40:14)
aynı durumda kalan kişi ben olsam, benden senin yaptığın şeyi yapmamı mı beklerdin diye sorardım. vereceği cevaba göre de arkadaşlığıma rot balans ayarı çekerdim =)

  • pokemonk  (18.08.15 02:26:18)