Sizin için zenginlik nedir?

Nedir mesela ?
Benim için 19 yasındaki cocuğun 1 milyon dolarlık yatla dünya turu yapmasıdır.
Yada 60 yasındaki teyzenin estetikle oparasyon yaparak 30 yasında gözükmesidir.Bu tarz
Tanımlar verir misinz?

haberlerde çıkmadımı 13 yaşındaki cocuga babası yat almış en keyif aldığı şey yatın çıkardığı köpük değilmiydi hayır yani anlamadığım neden 1 milyon dolarlık dünya turu yapsında isterse ro-ro gemileriyle yapsın :D

  • protrek  (13.08.15 17:51:04)
eğer moral durumları işine katmazsak benim için zenginlik hiçbirşey yapmamaktır işe dair. tabi bunun için en tepede oturmak gerekir. uzay seyahatine kaydolmaktır. uçağın en pahalı koltuğunu alıp dünyanın başka bi ucuna gitmektir. zenginlik yarını düşünmeden yaşamaktır.

  • KidLazer  (13.08.15 17:53:19)
@cesario
dün stuttgartta gördüğüm mercedes taksilerden sonra dediğine sonuna kadar katılıyorum

  • KidLazer  (13.08.15 17:53:46)
zenginlik, vaktinin senin olmasıdır.

zenginlik, insanlar metrobüste birbirini fortlarken senin lüks aracınla yanlarından geçmendir.

:(
  • canercuxy  (13.08.15 17:58:43)
yaşamımı idame ettirmek için hiçbir "zorunluluk" olmaması. hiçbir şey için. uyumak, uyanmak, belli bir yerde olmak, belli bir şey yapıyor olmak... hepsi tamamen tercihe bağlı olduğunda zenginlik oluyor. artık bunu ayda bin tl alıp her gün kuru ekmek yiyerek mi sağlarsın yoksa bir milyar dolar ile mi o sana kalmış. benim şu an bu dediğime sahip olmak için aylık ihtiyacım olan para 3 bin euro. yani havadan gelecek üç bin euro. çalışmayacağıma göre.

  • sen git ben geliyorum  (13.08.15 18:04:03 ~ 18:28:31)
Yemekleri vs. de yapan kalıcı bir hizmetçi sahibi olmak.

  • hophophoba  (13.08.15 18:25:53)
kişisel yaşamda özgürlüktür. patronun hariç kimseye hesap vermemektir.

  • mutlusismankedi2015  (13.08.15 18:38:19)
elif mağazada denediği tek elbiseyi pahalı diye alamazken bihter ziyagil'in aynı mağazadan denemeden 15-20 tane elbiseyi satın alıp tezgahtara "paketleri arabaya indirin olmazsa geri yollarım ;)" demesidir

  • littlejack  (13.08.15 22:02:45)
benim için zenginlik başka birinin fakirliğidir.
o kadar fakirim işte =)

  • pokemonk  (13.08.15 22:05:05)
Calismadan istedigin her seyi yapabilmek.

  • xenophobe  (14.08.15 02:58:02)
ölene kadar içine zevkle gömülüp hazdan haza koşabildiğin bir tutkun olması benim için zenginliktir.

temel ihtiyaçların karşılanmış olması da zenginliktir. doğru zamanda koşulsuz sevgiyi, sağlıklı bireyleşebilmeyi de katıyorum bunun içine. sonra sağlıklı olmak, elden ayaktan düşmemek...

her gün nasıl yaşayacağını düşünmemek veya gelecek kaygısı gütmemek zenginliktir. bunun için yakın gelecek veya sonrasını ipotek etmek zorunda kalmamak, başkalarının önüne "tırman yoksa sana yer yok" diye koyduğu basamakları tırmanmak zorunda kalmamak...* bunlar da öyle.

kısa ve ölümlü hayatını verimle ve üretken bir biçimde geçirebilmek. aldıklarına karşılık gerçekten bir şeyler verebilmek...

epey yoksulum galiba, çitin öbür yanına baktığımda gördüğüm bu :)tek zenginliğim patronum olmaması, emir almamam, riayet edeceğim bir şey olmaması.

edit: ikinci örneğini düşündüm de... bir de şu sıra duyuruda olan intihar vakasını*. bunları düşünmek zorunda kalmamak da bir tür zenginlik, evet. stresten uzak olabilmek vs. ve bunun için insanoğlu birbirini kesiyor. ironik.
  • godoşu beklerken  (14.08.15 03:08:08 ~ 03:54:22)
Sağlığı yerinde, kendine ve sevdiklerine ayırabilecek bir parça fazla zamanı ve parası olmak.

  • crescendo  (14.08.15 03:44:28)