Apple TV kullananlara bir soru (modem-router tavsiyesi)

Merhaba,
Kullanmakta olduğum Apple TV'ye evdeki iPad, MacBook, iPhone gibi aygıtlardan görüntü stream etmeye çalıştığımda 720p ve üzeri kalitedeki içeriklerde ciddi takılmalar oluyor. Teknik olarak problemin evdeki modem(router)'in wifi standardı ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Aynı problemi yaşayan çözüm bulan, modem-router önerisinde bulunacak olanlara minnettar kalırım.

Apple'a göre modemin standardı şöyle olmalıymış: "Make sure your wireless router or Base Station is 802.11 a, b, g, or n compatible for streaming video. See the technical specifications for your Apple TV (3rd generation) or Apple TV (2nd generation)"
support.apple.com

Teşekkürler.

Tecrübelerime dayanarak Apple TV'den bağımsız olarak 802.11g modemler 720p'den yukarısı için yetersiz kalıyor. En azından 802.11n olması lazım. Yerinde olsam daha yeni teknoloji olduğu için 802.11ac bir cihaz alırdım.

ps:
802.11b 11Mbps,
802.11g 54Mbps,
802.11n 300Mbps
802.11ac 1300Mbps hız sağlıyor.
  • zombi  (10.08.15 22:57:25)
zombi haklı.

ek olarak, 802.11ac ler pahalı cihazlar ve apple tv yazdığına göre ac yi desteklemiyor zaten. 802.11n destekli bir sürü cihaz var piyasada fiyatları da uygun ama 802.11n 72Mbps den 450Mbps arasında değişiyor. en az 300Mbps destekli bi router al ve modemin apple tv ye yakın olduğundan emin ol.
  • washe  (10.08.15 23:02:28)
Apple TV'yi update ettiniz mi? Takılmalar update sonrası ortadan kalkabiliyor.

Kendi kullandığım AirTies Air5443 modemle sorun yaşamıyorum. Çok da uygun fiyata aldım, tavsiye ederim. Çift antenli olduğu için sinyal gücüyle ilgili problem de olmuyor (ki TV ve modem arasında 10 metre var). 300 Mbps, 4 portlu.
  • whimsical  (10.08.15 23:07:09 ~ 23:10:18)